pitermtk

Jakie macie kombajny ziemniaczane ????

Polecane posty

czarek7340    107

My sadzimy około 5 ha co roku i wszystko Anną kopiemy :lol: A co do kolegi wyżej to trzeba policzyć paliwo, środki ochrony roślin, odzywki bo jak ktoś przyoszczędzi na tym to tego plonu 40 ton z ha nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

W 8 tyś/ha nakładu na pewno się zmieścił w tym roku nawet sadząc sam kwalifikat. Przy plonie 40 ton to dopiero 25 %. Czyli zysk jest. Inaczej będzie w 2011 bo sadzeniak 2 razy droższy. W sumie 45-50 groszy to już jest opłacalna uprawa ziemniaka. Żeby żyć i się rozwijać. A w zeszłym sezonie były po 20-25 groszy. To głupota to przerzucać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek7340    107

W tym roku ziemniaki są droge bo duzo wygniło. U mnie jak gdzieś był dołek to tak samo wygniły. Ciekawe co w przyszłym roku będzie? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blawatek98    386

Ja mam kombajn bolko 2001 roku :) bardzo dobrze się sprawuje ma hydrauliczny wysyp jak w annie a nie jak te starsze podnoszony zbiornik do góry :D ciąga go ursus c-330 a kopie rocznie ok.4,5-5ha ;)


KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

Ja jestem posiadaczem Grimme MK700 i kopaczke :D

Edytowano przez Arturo

Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Siemka. Ja myślę o zakupie Wuhlmaus 1733P to ten bez podajnika kubełkowego. Co o tym kombajnie sądzicie co roku miałby kopać jakieś 10h okopowych i zbierać 4h cebulki. Mam dość długie pola i przy dobrym plonie marchewki to ok 3 zbiorników od Anny. Te wuhlmausy mają bodaj że 4 tonowe. Zastanawiam się jakie jest zapotrzebowanie mocy do tej maszyny widziałem jak kopali u912 nie za mały traktorek? Po zakupie maszyny chętnie odsprzedam Anne w stanie dobrym. ok 5 tyś wymaga małego wkładu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1303

Posiadamy kombajn do ziemniaków (i nie tylko) Hagedorn Wisent rocznik '58

tunningwchuj :lol:

Wole starszy niemiecki, niż nowszy polski


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemper    0

Ja mam hassię,sadzę około 2 ha i sprawuje się bardzo dobrze tylko powoli kopie ok.15a/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też Anna.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

ja ma jedna anne oryginalna(wykopki na luz) a na drugiej mam platforme bo workuje i waze na kombajnie.

areał ziemniaka: 15 ha

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam15333    0

Witam Kolegów, chce kupić grimme LK 650 co o tym sadzicie sadzo rocznie około 3hektary ziemniaków. Ogólnie jestem posiadaczem Bolka do ziemniaków wczesnych nie nadaje się, do innych warzyw owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil9607    9

anna, chociaż przydałoby się już coś nowszego

Edytowano przez kamil9607

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmax    1

Siemka. Ja myślę o zakupie Wuhlmaus 1733P to ten bez podajnika kubełkowego. Co o tym kombajnie sądzicie co roku miałby kopać jakieś 10h okopowych i zbierać 4h cebulki. Mam dość długie pola i przy dobrym plonie marchewki to ok 3 zbiorników od Anny. Te wuhlmausy mają bodaj że 4 tonowe. Zastanawiam się jakie jest zapotrzebowanie mocy do tej maszyny widziałem jak kopali u912 nie za mały traktorek? Po zakupie maszyny chętnie odsprzedam Anne w stanie dobrym. ok 5 tyś wymaga małego wkładu

 

Kolego kupiłeś ten kombajn? Sam zastanawiam się nad takim i jestem ciekaw jak one się sprawują. Druga sprawa dotyczy dostępu i cen części. Jeśli wiesz coś na ten temat to daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D0m3l    0

Ja mam taki sprzęt:

 

Kombajn

 

Stary, ale po remoncie prawie jak nowy :P Pracuje z C-330 około hektara rocznie, z przebieraniem na kombajnie.

Producent Wühlmaus, ale nie wiem co to za model:/ Gdyby ktoś wiedział to proszę o podpowiedź. Kombajn posiada własną hydraulikę o raz dwubiegową skrzynię przekładniową. Dobrze uszczelnione i z nową pompą pracuje elegancko. Zostały mi tylko do wymiany pasy w dwóch taśmach, bo już sparciały i są ponadrywane.

post-32926-0-40321300-1312838131_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

A jaki model masz tej Hassi?? gdzie części kupujesz do niej albo masz jakiś katalog lub instrukcję??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Ja mam grimme lk 650 zbiornik 2t pierwszy sezon i po prostu super kombajn, anną to dużo brył i w ogóle a najważniejsze szybciej się kopie, w tym roku dwie przyczepy d-47 jedna z nadstawkami 5,5 t i druga bez 4,5t w 2 godziny pełne jeżdżę 1 szosową c-360-3p. sadzeniaka kopie wolniej 4 polowa żeby więcej odleciało. dodam że te 10koników w ciągniku by się przydało zwłaszcza jak jest pełny kosz i się dojeżdża do końca.

Edytowano przez pmichal56

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

najważniejsze szybciej się kopie, w tym roku dwie przyczepy d-47 jedna z nadstawkami 5,5 t i druga bez 4,5t w 2 godziny pełne

ja anną w tym roku 1,5h - 2 przyczepy = 10t ziemniaka. rekord wydajnosci. Mysle za dałoby sie jeszcze szybciej, gdyby przyczepa podjezdzala pod kombajn, a nie odwrotnie.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj