pitermtk

Jakie macie kombajny ziemniaczane ????

Polecane posty

danielhaker    6863

No nie kopię tyle co ty bo my kopiemy 4 dni. Jak najszybciej na co tylko da się sypać. Nie mówię że jakiś zły kombajn masz bo skoro jest tak jak mówisz to nic dziwnego tylko mówię że jak u mnie przestało się myć to nagle łożyska wszystkie ok.Dlatego że woda się już nie dostaje. Wiadomo że taki deszcz to nie przeszkadza. U mnie hoduje się krowy a kartofle to tak tylko aby było co zimą robić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Też nie myję maszyn. Tak mnie nauczyli we Francji. Sprężarka i to wystarczy.

Ja górkę z łożyskami zmieniłem od razu jak kupiłem czyli niedawno. Coś tam piszczało na dole ale trochę oleju i przeszło.wałek oczywiście co 8 godzin obojętnie jak maszyna. Jak na razie chodzi bez zarzutu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jaką wydajność może mieć w przybliżeniu 2 rzędowy kombajn grimme?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Chłopie, sprecyzuj swoje pytanie!

Jest dużo rożnych 2 rzędowych kombajnów grimme.

Począwszy od starych serii Sl, po samobieżne maxtrony i tectrony


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jaką wydajność może mieć w przybliżeniu kombajn grimme DR 1500 (taki ze stołem selekcyjnym)?

 


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Posiadam kombaj Anna 644, uważam że na moje 3-4ha ziemniaków jest wystarczający, prosty jak budowa cepa, jak się dba to nie ma problemu z kopaniem, max dziennie wykopaliśmy 10 przyczep około 40t. Mały patent żeby się nie zapychało koło to założenie większego koła napędowego, koło wtedy szybciej się kręci mniejsza ilość trafia do jednego kosza naprawdę to pomaga.

Od czego to większe koło napędowe pasuje? Żeby nie było przeróbek

I czy na załączaniu wysypywania ziemniaków tarcza cierna jest na bębnie i tym co w środek wchodzi? Bo nie chce dobrze zaskakiwać i trzeba się naszarpać a jak zaskoczy to nie chce puszczać. Trzeba młotkiem stuknąć żeby się rozłączyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

saszeta, w tym roku mordowałem się ze swoim prawie tydzień <_<

Kolo pasowe nie pamiętam od czego jest. Ja tez mam to założone, wtedy nie potrzeb Ci w ogole regulacja naciągu pasa od kosza. Rezultat? - szybsza praca kosza przy tej samej prędkości walka. Oczywiście przydałaby się prędkość 1000 na WOM. Może na przyszły rok zmieni się coś w parku maszynowym. Jutro napisze Ci wymiary i zdjęcie jak chcesz :)

 

a ten tydzień mordęgi, to właśnie przez mechanizm wysypu czyli sprzęgła. Musisz kupić nowy element cierny, ja przy okazji bylem zmuszony wymienić chyba wszystko co się dało na linii: początek odbioru mocy, po koniec walka przy końcu kombajnu. łożyska, tulejki, wałek. A męczyłem się dlatego bo wszystko oczywiście zapieczone. Teraz wystarczy lekki ruch dźwignia od sprzęgania i pełna taśma idzie na przyczepę, wcześniej musiałem stawać na głowie aby to ruszyć! :D


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Dzięki za szybką odpowiedź.bo chcę zamówić a wolę nie rozbierać póki nie mam części. A zmierz to koło, ktoś kiedyś gdzieś pisał że to też jest jakieś od inne od anny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Witam

Znajdzie się ktoś, kto używał kombajnów Grimme SL i Wuhlmaus 1033 (albo podobny), i jest w stanie je porównać? Noszę się z zamiarem kupna wydajniejszego kombajnu, bo Ania nie daje rady i nie wiem co wybrać. Oba kombajny są podobne, ale Grimme dużo droższy, a być może jakość i wydajność Wuhlmausów taka sama, więc po co przepłacać :huh:

Jeśli nie ma nikogo, to prosiłbym chociaż o specyfikację Wuhlmausa.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Z jakiego powodu Anna nie daje rady?

Duży areał?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Duży może nie, bo do 20 ha, ale swoje już odsłużyła, ten sezon jeszcze dociągnie i wymaga kapitalki, co raczej nie jest opłacalne. Poza tym zasobnik był przerabiany, czego cofnąć się nie da, a teraz potrzebny taki o pojemności 3-4 t z hydrauliką, żeby spokojnie w skrzyniopalety sypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

... jak filip z konopii! :huh: :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Na jakich kołach lepiej idzie anna? Bo strasznie mokro mam i koło co idzie między redlinami miejscami nie chce się kręcić tylko utopi się i ciągnie i rozwala następne redliny. Mam na 15 i bieżnik jak nowy. Macie jakiś sposób? Bo Annę ciągnę 4011 i z przodu jeszcze 3011. Wydajność 25 arów na dzień jak dobrze idzie na 2-3 polowej(już mam dosyć a jeszcze ok 2 ha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

A głęboko masz sadzone? Bo możesz próbować na podnośniku kopać, trochę pomoże, aczkolwiek jak koło topi się między redlinami, to ewidentnie jest za mokro i zmiana koła chyba nic nie da...

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Sadziłem dosyć płytko bo było też było mokro i sadzarki nie szło uciągnąć za bardzo. Ja cały czas mam lekko uniesioną na podnośniku. Głębokość regulujesz kołem kopiującym. U mnie jest warstwa 20 cm ziemi a potem twardy piach. Kombajn cały siada do tego piachu. Zewnętrzna strona mi nie przeszkadza bo już wykopane ale w redlinach myślałem że może jak w starszych annach wąskie lepiej się nadadzą. Bo przecież takie wcześniej zakładali. A utopi się i tak na 20 cm. A większy opór na szerokiej czy wąskiej oponie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Ja do swojej Anny, aby przyspieszyć kosz, koło totolotka, a właściwie koło podnoszące założyłem większe koło łańcuchowe z-19(oryginalne jest z-13) od podajnika ślimakowego od prasy z-224 i robi robotę. Tyle, że chcący go założyć trzeba dostać się do przekładni kątowej. W sprzedaży są jeszcze koła przyspieszające na wzór oryginału większe i kosztuje 43zł. Jeszcze wiele innych udoskonaleń zastosowałem w swoim kombajnie i powiem tylko tyle żaden Grimme żadna Hasia i tym podobne wehikuły. Tylko Anna części większość dostępne od ręki, chociaż z niektórymi są problemy jak np. osłony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Ja ostatnio też zmieniłem to pasowe na przyspieszające do totolotka. Nie ma porównania. Kupowałem w farmexpercie. Było też zębate ale trochę droższe. I założyłem ten przecieracz do brył co nad pierwszą taśmą wisi. Elegancko bryły trze chociaż trochę ziemniaki obija. A wąskie koła to 20? I felga pasuje na szpilki czy trzeba piasty zmieniać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Ja założyłem na razie 4 przecieracze od Bolka trochę mało jeszcze by się przydało tak z 8 to już by było coś i jeszcze założyłem w jednym miejscu do dolnej taśmy mniejsze rolki prowadzące, aby ją obniżyć a tym samym działanie wytrząsaczy było bardziej agresywniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Przy takiej cenie jak w tym roku to zwróci się szybko. Ale polski rynek jest niestabilny.na taki areał nie ma nic rozsądnego bo większość nowych jest na duże powierzchnie przeliczając cenę kombajnu na czas wykorzystania w sezonie. Ja na taki obszar wziął bym coś używanego. 2-3 letni to nie zużyty a cena bez porównania. Chyba że na modernizację gospodarstw chcesz brać to lepiej na nowym wyjdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Jakby miał taki rok jak ten i odpowiedni plon to tak, bo załóżmy ma 15ha - plon ok 40ton to średnio po cenie 80gr za kilogram zarobi w sumie 480000. Trzeba odliczyć od tego koszty i ciekawe ile zostanie ale połowa na pewno więc teoretycznie zwróci mu się po pierwszym sezonie.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj