pitermtk

Jakie macie kombajny ziemniaczane ????

Polecane posty

arturs860    0

kiedys mialem anne a w zeszłym roku kupilismy grimme se70-20 i w porównaniu z anna to inna baja. fakt czesci bardzo drogie, wazne ale ze mozna wszystko dostac a dorobić tez mozna. najważniejszy jest boczny wykop szczególnie w mokrych warunkach, kolejnym plusem jest ze niema tego koła transportowego z koszyczkami co w annie zawsze sie zapychało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

A u nas wszyscy wyzbywają się kombajnów ziemniaczanych na wsi pozostało parę sztuk ludzie nie chcą sadzić ziemniaka bo się nie opłaci, cebula nie urośnie licha gleba ostatnio sąsiad opchnął annę mało używana stan bdb za 9 tys.


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Ja mam Anne, w 2009 kopała 6 ha a w tym roku będzie kopać powyżej 10 ha... :P


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Posiadam kombaj Anna 644, uważam że na moje 3-4ha ziemniaków jest wystarczający, prosty jak budowa cepa, jak się dba to nie ma problemu z kopaniem, max dziennie wykopaliśmy 10 przyczep około 40t. Mały patent żeby się nie zapychało koło to założenie większego koła napędowego, koło wtedy szybciej się kręci mniejsza ilość trafia do jednego kosza naprawdę to pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo2286    0

Potrzebuje danych technicznych Anny dwurzędowej, bo przymierzam się do kopania buraczka czerwonego trochę przerobie oś i powinno być dobrze. Jak wysoko sypie, szerokość zespołu kopiącego, szerokość koszyczków na kole transportowym i wogóle wszelkie wymiary. Mam nadzieje ze ktoś mi pomoże z góry dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo2286    0

Ale i tak ktoś musi być do transportu, bo nie zamierzam co chwile schodzić i dreptać po drugi ciągnik, a dwurzędowy szybciej by szło, tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Zapadła decyzja że na dniach kupuję Annę. Już mam upatrzoną. Na co zwrócić uwagę żeby można było cenę zbić w razie czego? Stan jest ponoć idealny ale zawsze w praktyce lepiej wiadomo co w annie nie jest dopracowane. I czy poradzi sobie z chwastem bo chwastnica miejscami się rzuciła i rdest kolankowy. Pomimo że pryskałem.i ziemniak jeszcze zielony. Czy lepiej zdesykować lub rozdrobnić? Bo w zeszłym roku hadegornem to zrobiłem błąd że skosiłem bo lepiej by w całości przerzucał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

No to w annie zkoszenie to też czasem błąd, bo duże zielsko nie idzie na koło podnoszące,

 

Ogólnie patrz czy łożyska nie "kwiczą", ogumienie, ew. czy nie jest pospawana na osi, stan górki palcowej (czy te palce są, na nich właśnie drobne zanieczyszczenia się oddziela), stan przenośników przede wszystkim, czy wysyp działa, stan linki koła podnoszącego itd itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja mam Hassię SBG i zaczynam nią pierwszy sezon choć już parę poprawek w niej zrobiłem bo parę rolek trzeba było wymienić ale myślę że będzie oki. A ma ktoś może katalog do Hassi?? bo gościu od którego kupowałem miał mi załatfić a od kilku miesięcy nie da się z nim skontaktować :)


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też posiadam BOLKO 5 rok i kopie rocznie ok 3 ha ziemniaków, i po 1,5 ha cebuli B)


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Anna z 1997 roku przez 8 lat wykopała ok 12 ha a od 5 lat ziemniaka na oczy  nie widziała B)    


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Zapewne niektórzy z was smarują swoje kombajny.jak annę przesmarować? Bo jest na zbiorniku tabela gdzie i co ile smarować ale ja znalazłem tylko jedną kalamitkę i to na korbie od podnoszenia tyłu czyli mało istotna. A reszta to strzykawką? Bo nawet nie ma miejsca na kalamitkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Witam ludzie a gwałt potrzebne mi zdjęcie bądź projekt na komputerze mianowicie jak założyć kosz do anny dwurzędowej?! Proszę o zdjęcia jak już wspomniałem bo bardzo mi potrzebne, wiem ze takie coś robią ludzie bo natknąć się już kilka rzy na allegro na takie przeróbki ale nie pomyślałbym ze kiedyś może mi się to przydać.pomóżcie !! Dodam ze to ma być taki kosz większy nie ten co jest coś takiego jak w anie jednorzędowej bądź pochodne ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Da się bo już widziałem takie cuda tylko się nie przyglądałem jak to było wykonane bo nie miałem wtedy dwurzędowej ;/ a teraz nie wiem jak przerobić czy ramę jakoś czy taśmę górna czy jak. Może ktoś ma wykonane i sprawdzone to bym tak samo zrobił??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Zapewne niektórzy z was smarują swoje kombajny.jak annę przesmarować? Bo jest na zbiorniku tabela gdzie i co ile smarować ale ja znalazłem tylko jedną kalamitkę i to na korbie od podnoszenia tyłu czyli mało istotna. A reszta to strzykawką? Bo nawet nie ma miejsca na kalamitkę

Tez kiedyś chciałem to zrobić ale to graniczy z cudem! Tam gdzie widzę ze się da to smaruje przed sezonem i przed jesiennym większym kopaniem. Nic poważniejszego się nie dzieje. Bardziej martwi mnie to ze w Annie jest masę nieosłoniętych łożysk które szybko padają kiedy dostanie sie ziemia, czy inne zanieczyszczenie. Przynajmniej raz w sezonie parę łożysk muszę zmieniać, no i notoryczne łamią się druty ze stołu przebierczego, lub łącznik dolnej taśmy. Najczęściej łożyska u mnie, wyrabiają się na górce palcowej oraz stole przebieraczka. W tamtym roku zmienialiśmy cala tylną taśmę wyrzucając odpad wraz ze wszystkimi łożyskami i elementami roboczymi - trochę roboty było. Górka palcowa wymieniana 4 lata temu, za rok będzie już do wymiany. Lemiesze zmieniane rok temu - narazie jest ok. Anna jest prosta, dlatego młotek, wkrętak, parę kluczy płaskich i ściągacz do łożysk i można ją rozebrać do imentu :P


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Daniel, a ile rocznie godzin kopiesz? Nie pytam o areał bo można mieć 5ha i wykopać to w tydzień, a można mieć 0,5ha tez męczyć się tydzień :P

U mnie kombajn chodzi od połowy czerwca do teraz, dzień w dzień oprócz niedziel i świąt, minimum 3-4 godz dziennie. W większe wykopki anna chodzi 12 godz bez przerwy.

Taka subtelna różnica.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj