pitermtk

Jakie macie kombajny ziemniaczane ????

Polecane posty

mlody111    23

Panowie co sądzicie o wuhlmaus 1033 ?? To taki bolek na wypasie. Chciałem grimme 70-20 ale ostatnio stwierdziłem, że nie mam konia odpowiedniego żeby go na spokojnie ciągnąć i rozsądek wszedł do głowy. Ten wuhlmaus 1033 nadaje się, żeby Anne zastąpić nim?? Jak się nim kopie w porównaniu do anny?? prędkość kopania, przesiewanie ziemi, oddzielanie łętów?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Znajomy miał, kopał nim tylko sezon i sprzedał. ANNE zastapisz ale wiele szybciej nie pojedziesz,( z opini znajomego jeden bieg wyżej w ursysie 3512). Zbiornik niewiele większy niż w annie i na wysokie przyczepy problem wysypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Chciałbym większy kombajn ale ciągnik mnie blokuje póki co. Zbiornik niby 1,8 tony mieści więc jest jakaś tam różnica, a głównie zależy mi na bocznym wykopie w kombajnie, a jakieś duże zwiększenie wydajności kopania nie musi być, więc myślę że byłby odpowiedni żeby Anne zastąpić. A kopać będę do skrzyń prosto, na wysokość Max 2,4m więc też sobie poradzi.  Tylko ciekawi mnie jak będzie radził sobie jak zdarzy się więcej chwastów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Nie wiem jaki masz ciągnik, ale zobacz sobie wuhlmaus 1433 taki trochę większy od 1033, ma dłuższe taśmy więc lepiej odsiewa ziemię, do taśmy przebierczej mogą stać osoby z dwóch stron, zbiornik większy i wyżej podnosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Ciągnik 3cyl. 65KM więc nie poszaleję. Tego 1433 oglądałem wczoraj i tak samo stał na placu 1033, ale 1433 zbiornik ma 3 tony, za duży mi będzie do takiego ciągnika. Może dorobię się jeszcze innego ciągnika to wtedy zamienię kombajn na większy, a teraz potrzebuje po prostu coś co pozwoli zastąpić Anne, tak żeby wydajność była na podobnym poziomie, a zależy mi na bocznym wykopie, a 1033 taki ma i dodatkowo zbiornik jest trochę większy. 

Agro973 Ty masz jakieś doświadczenie w tych wulhmausach? możesz podać jakieś informacje praktyczne jak się sprawują? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41

Mażna jeszcze Bergmana K 100 obejrzeć konstrukcyjnie podobny do wuhlmaus 1033 ale chyba większy Zbiornik ma 2t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Bergmann dobra opcja. Sam jak szukałem kombajnu to tylko bergmanna bo przeważnie byly mniej zniszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41

Ja też aktualnie szukam takiego kombajnu czy Wulhmausy i Bergamnny  z separatorami  Aktywnymi Gdzie palce są tylko w jednej lini radzą sobie z kamieniami i bryłami. Odczyszczą dobrze zanieczyszczenia od ziemniaków? Słyszałem opinie że szczotki w tych modelach nie radzą sobie dobrze z zanieczyszczeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Ja nie miałem styczności z wuhlmausami ale znajomi mają bergmany k100 i są bardzo zadowoleni, jeden mówi że niebo a ziemia w porównaniu do anny, świetnie odsiewa ziemie, nie kaleczy ziemniaków, dobrze radzi sobie przy chwastach, i ma lepsza wydajnosc niż anna, jest bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41

Od niedawna jestem posiadaczem Grimme SE 70-20, mam pytanie do użytkowników kombajnów Grimme, jakiego dostawce częścii zamiennch polecacie? Jestem z Woj Łódzkiego, okolice Rawy Maz. Skierniewic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Mialem wuhlmausa 1733 ogolnie bardzo wydajny kombajn. Mozna wykopac do 11 ton na godzine. ok 80% czesci pasuje od anny lub bolka a to wielki plus. Wazne jest to ze tasme odsiewacza ciagnie za prety nie za tasme tak jak w grimme co pozwala na zbior w mokrych warunkach. Grzebien palcowy to porazka... gdy mokro to czesto sie lubi zapchac a kamieni lub grud prawie nie odbiera... ogolnie polecam ale z aktywnym separatorem a nie z grzebieniem palcowym jak w bolku. Kombajn duzo tanszy niz grimme wiec warto kupic.

teraz kupilem wuhlmaus racer 4000 powinien byc szybszy w kopaniu ale zobaczymy☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

po zasięgnięciu języka coraz bardziej technologia 90cm mnie przekonuje, z używanymi sadzarkami jest chwila zachodu ale do ogarnięcia, ale powiedzcie mi jak z kopaniem, czy standardowy kombajn, np grimme 75-40 lub podobne ogarną redlinę 90cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

a co sądzicie o grimmie lk650 boczny wykop porównanie miedzy anną wydajnosc i praca

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Po jednym sezonie moge smialo powiedziec ze wuhlmaus racer 4000 to udany zakup. Radzi sobie dobrze na sucho i mokro ladnie odbiera kamienie. Max wydajnosc to 16 t/godz przy 40t/ha. O niebo lepiej niz 1733☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Kupiony kverneland un2100. Zobaczymy co to potrafi. Ma ktoś taki kombajn, jak się sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Mozesz miec problem z separatorem w mokrym roku. Jak bedzie duzo łęciny szło to moze sie zapychac. Mialem tak w wuhlmausie 1733

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

A  czy ktoś wie gdzie można dostać rolki do Bergmann K100? Przymierzam się do kapitalnego remontu i jest problem z rolkami do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Wejdz na strone kij.pl albo gumstal.pl i dopasuj od czegos. Ja tak robie do wm. Z gumstala sa bardzo dobre ale drozsze ale jak duzo nie kopiesz to moze byc i kij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Gumstal prosi o wymiary, a jak wszytko zużyte to trochę ciężko odpowiednie wymiary zmierzyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ale to bez roznicy jezeli wymieniasz wszystkie rolki to czy beda one o 5 mm wyzsze czy nizsze to nie zrobi to roznicy... nie spodziewaj sie ze ktos wyjmie katalog czesci od bergmana i ci powie jakie maja byc. Tak dopasowac to mozesz w grimme 75-30/40. Polecam sie zabrac za remont kombajnu sporo przed wykopkami wtedy bedziesz mial czas na ewentualne dopasowanie rolek i taśm. Czasami rolka 2mm nizsza bedzie 40% tansza☺ ja w wiekszosci rolek zmieniam lozyska na skf, ina lub timken i wtedy wiem co mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

No właśnie powoli będę zbierał się za niego żeby na czerwiec zdążyć. No to nie ma wyjścia i trzeba robić pomiary i zamawiać je. Taśmy z firmy szarafin polecasz? Oni tam mają wymiary gotowe do wszystkich taśm, ale nie wiem do końca jak z jakością. Czy nie lepiej w gumstal taśmy brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Z szarafina z jakoscia jest dobrze i tasmy sa w miare tanie tylko ze oni nie zrobia ci na wymiar. Musisz sie wpasowac w ich dostępne wymiary. Z gumstala bedzie jakosciowo najlepiej ale te ceny.... kij i w miare drogi i jakosc slaba ale zrobia kazdy wymiar...

Rolki bierz z gumstala lepsze lozyska klada i guma tez dobra.

 

Ogolnie jak nieduzo kopiesz to szarafin bedzie dobry. Ale jak bardzo duzo kopiesz to bierz z gumstala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj