pitermtk

Jakie macie kombajny ziemniaczane ????

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Byk1995    6
Napisano (edytowany)

A jak wygląda wybieranie kombajnem bo dotąd stosowałem wybieranie kopaczką ? Ile jest potrzebnych do tego ludzi ?

Edytowano przez Byk1995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może być jedna osoba, a mogą być i 4 osoby. Wszystko zależy od kombajnu i tego w jakim stanie jest pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

co proponujecie na miejsce anny ?

areał 8-10ha, ziemie średnie, z tendencją do zbrylania, działki długie i wąskie

budżet max 40tys


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

SE 75-20 z separatorem palcowym.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Kiedyś miałem sl 800 i ciągał go c 385, nawet zetor 7211 dawał radę tylko że ma delikatne zwolnice i strach było jechać przy pełnym zbiorniku a sr jest mniej więcej taki sam. Te kombajny nie mają dużego zapotrzebowania na moc ważna jest masywna budowa ciągnika bo do zbiornika sr 80-40 wejdzie pewnie ze 2,5 tony. Nie wiem jak jest w sr ale sl były w wersjach z własną hydrauliką lub z ciągnika, te drugie wymagały dość wydajnej pompy.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

A jak twoje doświadczenia odnośnie sl800? Nie są to drogie maszyny ale pewnie swoje juz wykopały...

 

A jeśli chodzi o sr to czy nie ma on czasem zbiornika 4t?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Seria sl nie była zbyt udana, masa napędów a tym samym łożysk których lokalizacja nie do końca została przemyślana, do tego taśma która podaje ziemniaki na górę też nieszczęśliwie zaprojektowana. Wiadomo że w porównaniu z anną to komfort kopania, szybkość czy też uszkodzenia (a raczej ich brak) są na przeciwległym biegunie, jednak między konstrukcjami sl a se jest przepaść. Kupując kombajn należy zwócić uwagę na stan taśm bo to jest najdroższe przy ewentualnej wymianie. Ja kupując mój egzemplarz sl widziałem że taśmy pociągną może z rok może dwa więc zaproponowałem niemcowi śmieszną cenę i się zgodził ale po zakupie wymieniłem wszystkie przenośniki. Z kolei jak brałem se to niemiec nie chciał praktyczie nic opuścić bo rok wcześniej wymienił wszystkie rolki i taśmy oprócz stołowej, w efekcie wyszedł mnie drożej jakieś 15 kzł niż takie same w kraju. Ale za to przez dwa sezony poza smarowaniem nie ruszałem nic a w następnym dwa łożyska i dalej nic.

Szczerze mówiąc to nie wiem jaki zbiornik ma sr wiem że sl 800 miał niby 3,5 t ale to czysto teoretycznie bo na max i tak wchodziło jakieś 2,5.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

panowie, niedawno wróciłem do domu po rozładunku ziemniaków kopie je i kopie starą anną, a powiem wam że było  tego 15 ha, za rok ma być około 25 i nie widzę już tej pracy, kombajn nie da rady i ja chyba również, stara c 360 też już ma dość. Doradźcie mi koledzy co moge kupić na ten areał ? mowa o 25 ha bo taki się będzie utrzymywał, kawałki po ok 1-2 ha czyli nie za wielkie mam do dyspozycji 2 x c 360 albo pod wiekszą zabawkę John Deera 6130 M kupionego rok temu. ziemię lekkie i średnie na których lubi być masa brył. dodam że nie chcę nic nowego za mały fundusz, 50 tyś to absolutne maximum, najlepiej żeby było to coś tanszego :) myslałem raczej o czymś dwu rzędowym, pola nie za wielkie to i nawracania było by sporo mniej. co proponujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

dzięki mikad. A jaka jest różnica między se 70 20, a 75 20 ?   mniejszy czy starsza generacja ?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

@tropt Dwurzędowy na takie małe kawałki to nieporozumienie, pomimo skrętnej osi i tak potrzebuje więcej miejsca na uwrociach. Ceny części do dwurzędowych też większe np podrabiana (dobra) taśma odsiewacza do DR 1500 kosztuje 12kzł. Jednorzędowy kombajn wystarcza do 50 ha, można nim spokojnie wykopać 2 ha dziennie jeżeli oczywiście masz szybki odwóz i rozładunek bo to najczęściej jest wąskim gardłem w całych wykopkach. Ja kopię SE 75-40 i wykopki trwają u mnie przeważnie ok 10 dni (20 ha). W roku 2011 był duży plon i sprzyjająca pogoda więc rekordowo kopałem po 120 ton dziennie. Za kwotę którą podałeś jak dobrze się postarasz to wytargasz 75-30, jeżeli masz bryły to musisz szukać z separatorem palcowym UB.

@pawelec Szczerze mówiąc to nie widziałem w realu 70-20 ale konstrukcja ta sama co seria 75.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Forumowicze a jakie macie opinie na temat anny produkowanej w Brzegu.Wiecie jak one materiałowo są wytrzymałe. Mocne czy raczej tandeta i tanie podzespoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kafar piszesz anna ale myślisz o "pyrze" czy jakoś tak to się teraz nazywa. Mam znajomego który to kupił.... I te kropki chyba wystarczą. Jesli myślisz o nowym kombajnie to ostatnio na Agro Show Grimme wystawiło maluszka se 75-20. Wydaje mi się, że kombajn dość sensowny (choć wiadomo trochę droższy od polskich wynalazków) ale jest zaczepiany na górny zaczep także bez obaw, że coś urwiesz. Osobiście mam SE 140 i ciągne nią Zetorem 7245 i daje rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

kafar piszesz anna ale myślisz o "pyrze" czy jakoś tak to się teraz nazywa. Mam znajomego który to kupił.... I te kropki chyba wystarczą. Jesli myślisz o nowym kombajnie to ostatnio na Agro Show Grimme wystawiło maluszka se 75-20. Wydaje mi się, że kombajn dość sensowny (choć wiadomo trochę droższy od polskich wynalazków) ale jest zaczepiany na górny zaczep także bez obaw, że coś urwiesz. Osobiście mam SE 140 i ciągne nią Zetorem 7245 i daje rade.

 

no właśnie nie. chodzi mi o kombajn anna nie pyra nic z tych rzeczy. Na nowy mnie nie stać i nie mam ciągnika do grimme. Brzeg produkował anny swego czasu (kolor zielony z wysypem hydraulicznym). Nigdy nie widziałem tego kombajnu na żywe oczy tylko na zdjęciach. I właśnie nie wiem czy on jest warty uwagi bo jeśli materiał fabryczny jest tak badziewiowaty jak teraz te nowe części zamienne to dziękuję. A idzie wyhaczyć 2003-2005 rocznik za ok 20 tys zł stąd moje pytanie. No i czy ma szersze koło kopiujące i szerszy rozstaw talerzy od zwykłej "anki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ma ktos jakies rozeznanie odnosnie Grimme HLS 750 jak one sie prawuja , jaki ciagnik to uciagnie bo sie sklaniam do zakupu kombajnu i tu wlasnie oferte takiego znalazlem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246

A można założyć coś przy annie z644 żeby małe ziemniaki niewypadywały ??

siatka na totolotek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41

cześć zastanawiam się nad wymianą Anny na lepszy kombajn kwota około 40 tys do wykopania rocznie od połowy września do połowy października około 8-9 ha. Proszę o opinie użytkowników kombajnów Grimme 70-20, i wuhlmaus 1433. Chodzi mi o porównanie tych dwóch marek. Chciał bym żeby kombajn miał separator szczotkowy. Współpracował z nim będzie Zetor 7211. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

witam. Przymierzam się do zakupu grimme. Powiedzcie mi jakie są różnice w se70-20 i se70-30? i czy se70-30 nie będzie za duży do JD 5065E posiadający 65KM? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Nie pogonisz tym ciagnikiem, braknie mocy. A pole musisz miec wolne od chwastów bo inaczej wspólczuje kopania grimme, bedziesz wolniej kopal jak anna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Chwasty to się zwalcza, przeważnie da się utrzymać pole w kulturze, a grimme musi być bo Anna za dużo niszczy. 

A to prawda, że se 70-20 dużo niżej zbiornik podnosi od tych większych modeli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kip    2

Witam. Mam pytanie odnośnie kombajnów z tzw. środkowym wykopem. Jak wygląda kopanie tymi kombajnami pierwszego rządka od miedzy. Bo na filmach widać że koła kombajnu idą dość szeroko i zostawiają jeden rządek od kopanego. Chodzi mi o miejsca z wysoką lub spadzistą miedzą. Dla przykładu podam kombajn grimme mk 700, hl-hls 750 i podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Dokładnie tak jak sobie to wyobrażasz. Jak jest wysoka miedza to jest ciężko wykopać, bo trzeba kołami jechać po niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161
Dnia 9.02.2018 o 09:15, mlody111 napisał:

Chwasty to się zwalcza, przeważnie da się utrzymać pole w kulturze, a grimme musi być bo Anna za dużo niszczy. 

A to prawda, że se 70-20 dużo niżej zbiornik podnosi od tych większych modeli?


Wziąłem ostatnio ziemniaki z gospodarstwa gdzie samojezdnymi Grimmami kopią a były poobijane jak diabli. Przy obieraniu to widać

Więc sporo zależy od kopiącego a nie od kombajnu. Ja kopię Anną i problemu nie mam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj