pitermtk

Jakie macie kombajny ziemniaczane ????

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelec    89

czyli jaka cena?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja kiedyś miałem takiego hagedorna. Kupiłem za 2,5 tyś, wykopałem pyrki i za tydzień go odsprzedałem w tej samej cenie :D . Ale zdążyłem dobrze uszkodzić totolotek więc dobrze na tym wyszedłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad72    1

Witam

Mam takie pytanie : czy oprucz "Gumstalu i Kija" istnieją jeszcze inne firmy które wykonują przenośniki prętowe w osłonie gumowej do komb.ziem. na wymiar ???

 

Jesli ktoś by słyszał o takich byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trys    0

samaro mam co o nim mogę napisać to to że nie lubi chwastów oraz zbrylonej ziemi kopanie ursus3514 2 terenowa max 3 ale rzadko skrętna oś eksploatuję kilka lat i z trzy łożyska wymieniłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9907

3,900 zl

Ja w czwartek przyprowadziłem anne '89 rok stan bdb, sadzarke remprodex 4 rzędy nowe taśmy i obsypnik 4 rzędowy za 5 tyś cały zestaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

z chęcią bym zakupił taki zestaw za takie pieniądze ,pogratulować zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

żeby przewieść? Na dwumetrową lawetę ci wejdzie. A waży trochę ponad 2 tony. Ja swoją wiozłem na lawecie trzyosiowej dziewięciometrowej i ciągnąłem busem przez pół Polski :)

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

żeby przewieść? Na dwumetrową lawetę ci wejdzie. A waży trochę ponad 2 tony. Ja swoją wiozłem na lawecie trzyosiowej dziewięciometrowej i ciągnąłem busem przez pół Polski :)

no dokładnie o to chodzi;)to gitara to sie opłaca jechać w Polskę coś kupić ;) bo właśnie miałem obawy czy wejdzie na lawete. A @szaszeta jak to jest c-330 podoła przy takiej ance? Bo jedni mówią tak inni ze nie a ty widzę ogarnięty jesteś w takich tematach to prosiłbym o opinie. Dodam ze ziemia to 1-2 klasa i rzadko sie trafia 3 Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Kopią niektórzy c330 jak nie mają innego ciągnika, ale jak to mówią u mnie "trzydziestką kombajn rządzi"


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

zależy od warunków na polu. Mój majorek (35km) ma problem po opadach ale to dlatego że koła się zapadają. Mocy nie brakuje. Z rozrzutnikiem 3,5-4 tonowym jednoosiowym c330 idzie to i z kombajnem powinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

koledzy kupiełem sobie drugą annę na szerokiej listwie, i tą co mam obecnie chce przerobić na tzw. podest, kosz wywalić i z desek zrobić taki podeścik

mam pytanie może macie tak przerobione kombajny, pochwalcie się zdjęciami jak to wygląda, bo cos musze na wczesne wykombinować


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

Prosta sprawa jest ze zrobieniem takiego podestu. Ja zrobiłem zakręcany na te same dziury co zbiornik. Teraz zbiornik mam założony z powrotem wiec z zdjęcia nici :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cucek    1

u mnie zestaw anna + c330m kopie co roku 8ha i jest git...tyle że na obu końcach pól przyczepy ze skrzyniopaletami stoją bo jak pełny zbiornik to ciężko się manewruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztofb    0

mam grimme europa standart , c-330 dawała radę , ale ciężko było jak kosz sie zapełniał na max , dlatego częściej był wysypywany , fajną sprawą z której nie korzystam bo wczesnego nie kopię to że nie trzeba przerabiać kosza na workowanie, bo ma tak skonstruowany kosz że wystarczy 15 min, i z kosza mam platformę do bezpośredniego workowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

koledzy kupiełem sobie drugą annę na szerokiej listwie, i tą co mam obecnie chce przerobić na tzw. podest, kosz wywalić i z desek zrobić taki podeścik

mam pytanie może macie tak przerobione kombajny, pochwalcie się zdjęciami jak to wygląda, bo cos musze na wczesne wykombinować

mam w galerii


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Kopią niektórzy c330 jak nie mają innego ciągnika, ale jak to mówią u mnie "trzydziestką kombajn rządzi"

Popieram,kopać a kopać to różnica a jak trochę pagórków -nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

Anna + ursus c360 , my kopiemy we worki , przy zgranej ekipie 450 workow w 3,5 godz. oczywiscie 15 kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grimme Europa Super + Ursus C-360. Gdy jest pełny zbiornik to nie raz lubi poderwać przód do góry gdy już wyjeżdżam z redliny, tak więc nie wyobrażam sobie żeby do tego kombajnu podpiąć C-330 bo przy wzniesieniach jakie mam na niektórych polach to trzydziestka zdechłaby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arcasemx135    0

Witajcie :) Mam pytanko otóż mam zamiar kupić kombajn Grimme do (ziemniaka 10 ha i selera 4ha) zalezy mi na tym aby kopac wczesne noi tez pożne ziemniaki, patrze na sr80-40 lub na se75-30 ale chcialbym przeznaczyc na niego 50-60 tys zł. Jednorzedowy z duzym zbiornikiem(4tony). Cały czas kopie bolkiem i powiem szczerze mam tego dosyc, całą tasma zawalona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj