LukaszZduny

Owijarka na folie 500 czy 750mm?

Polecane posty

semos    77

moim zdaniem niczym się nie różnią poza podajnikiem na folie i poza dwoma kompletami kół zębatych, które trzeba wymieniać przed zmianie szerokości foli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99
mam pytanie? czy model sipma tekla 274/1 (na folie 750) różni się czymś więcej niż możliwoścą stosowania szerszej foli???

chodzi mi o to że koleś który mi sprzedał taką(jeszcze nie dotarła) twierdzi że jest "trochę" szersza i dłuższa"?

 

czy to prawda???

 

ja robie bele 150, prasą stałokomorową i w tamtym roku były słabo zwinięte i był problem bo zanim dotarły do domu to się spłaszczyły i później nie mieściły się na owijarce

 

Nie różnią się ż tego co widziałem. A baloty trzeba dobić mocno. to nie takie trudne widocznie masz wycieki w prasie lub ciągnik ma nie sprawną hydraulike

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Której Panowie firmy polecacie owijarkę bo wybór duży - od drobnych producentów do potentatów i czy kupić na folię 500 czy 750 ?


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Też będę brał niedługo owijarkę i jak mam kupować to tylko 75 wychodzi 35 bel, z 50-25 kulek policz sobie i będziesz wiedział czy Ci się opłaci, a co do owijarki polecam Metal-Fach teraz można kupić uniwersalną 50/75 za 7400zł.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Ale są owijarki za 5,5 tys. zł a Metal-Fach kosztuje 7,5 tys. zł a Sipma 8,5 tys. zł .... a jeszcze inne 6,5 tys. zł.... czym się różnią ?

 

Chciałbym kupić owijarkę w umiarkowanej cenie dobrą i masywną !


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kolega kupił po sąsiedzku takiego klepaka za 5,5tys jak piszesz i jest bardzo zadowolony nie dość ze już popękała pogięła się słupek od foli nie wytrzymuje, rama też tandeta no i folia 50 u niego i zabardzo nie jest już zadowolony ze polakomil się na taniochę, pamiętaj coś za coś, ja tam robię na metal-fachach i chwale sobie choć wiem ze wielu innych użytkowników ma pewne zastrzeżenia, no jak będę brał owijarkę to tylko metal-fach ale stacjonarna bo w tej chwili mam z przednim załadunkiem ale ona za wielka dla mnie no i folia 75 innej nie chcę nawet widzieć z rolki 50 wykręcisz 25szt, z 75-35szt. a różnica miedzy jedna folia a druga jest 60zł wiec rachunek jest prosty.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Tak jak będę kupował owijarkę to tylko 750 mm

(rolka 27 kg - 75cm x 1500 m - producent podaje, że wystarcza na 32-35 bel przy owijaniu balotów 120x120, cena 280 zł brutto) ale każda firma produkująca folię podaje co innego B)

 

Ale są też owijarki za 6,5 tys.

-> http://allegro.pl/owijarka-duza-folia-75-50-nowa-okazja-i1383593108.html

-> http://allegro.pl/nowa-owijarka-do-bel-uniwersalna-porownaj-z-sipma-i1410394444.html

 

a ta jest droższa i kosztuje 7,5 tys. zł

-> http://allegro.pl/nowa-owijarka-do-bel-uniwersalna-porownaj-z-sipma-i1410391241.html

 

o co tu chodzi...

czym się sugerować przy wyborze ?? owijarki (oprócz tego, że 750 mm )??

 

A mam pytanko czy może lepiej kupić sobie używaną Tekle na folię 500 i dokupić tylko ten mechanizm do montowania folii 750 ??? czy trzeba coś jeszcze zmieniać w konstrukcji maszyny - typu inne zębatki, pompa ? ?

 

A orientuje się ktoś gdzie można kupić stawiacz bel do owijarki ?


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyszko    1

Widzę że PeriplPl też chcesz kupić owijarkę. Miałem na oku parę tych tanich za 5,5tyś ale użytkownik owijaki Sipma odradził mi kupowania tych bubli. Czy to rzeczywiście prawda? I właśnie czy nie lepiej kupić sobie owijarkę z drugiej ręki markowej firmy? Co o tym sądzicie?


Kupię prasę John Deere 550, siatka sznurek, szeroki podbierak. Kontakt na pw. Cena do 22tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Co do podróbek to wiele się słyszało także na forum, mam tekle na 750mm i belki po tonie 150x120 owija ładnie a napędza c-330 ;) tylko przy podnoszeniu pomagamy troch bo ciapek prosi się o nową pompę olejową :P Przy szerszej folii niczego nie zmieniasz poza zmianą łańcucha na większą lub mniejszą zębatkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Tylko 750 gorzej dociska. Ja kupiłem uniwersalną 50-75 ale i tak będę 50 owijał. Ja kupiłem od rzemieślnika ale znajomi mają już nawet 5 sezonów i nie narzekają. Przy wyborze owijarka zwróć uwagę czy są wałki ciągłe w bębnach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Hej! A możesz coś więcej napisać o tej owijarce z przednim załadunkiem z metal-fachu? Bo właśnie chcę taką teraz kupić a na forum w większości wypowiadają się osoby, które nigdy nie miały z nią do czynienia więc dobrze by było jakby użytkownik napisał coś na temat tej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@Dodi dlaczego 750 gorzej dociska, używamy już kilka lat 750 i żadnych wad nie zauważyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyszko    1

No chyba najlepiej by było na obydwie ;)

 

A tak przy okazji słyszałem o stawiaczach bel, ale nigdzie nie widziałem owijarki za allegro ze stawiaczem. Znajomy widział to gdzieś. Mówi że to świetna sprawa ;D


Kupię prasę John Deere 550, siatka sznurek, szeroki podbierak. Kontakt na pw. Cena do 22tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Tylko 750 gorzej dociska. Ja kupiłem uniwersalną 50-75 ale i tak będę 50 owijał. Ja kupiłem od rzemieślnika ale znajomi mają już nawet 5 sezonów i nie narzekają. Przy wyborze owijarka zwróć uwagę czy są wałki ciągłe w bębnach

Masz widocznie źle ustawiony naciąg bo u mnie elegancko dociska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyszko    1

Kolego qazi chodziło mi o stawiacze bel w owijarkach stacjonarnych.


Kupię prasę John Deere 550, siatka sznurek, szeroki podbierak. Kontakt na pw. Cena do 22tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

@szyszko

powiem Ci tam myślę o używanej prawie nowej Sipma Tekla Z-274 sa takie na allegro.pl a dokupić adapter na 750 mm folię... ale to jeszcze muszę się dowiedzieć ! co i jak...

A oglądałem w Opocznie owijarki markowe i te rzemiosło - to zależy za jaka kwotę się kupuje!

Fajna była z 6,5 tys na 750 mm - ważyła 450 kg a Sipma w porównaniu waży 480 kg ale tam nie ma jakiś osłon...

Najtańsze owijarki Sipma są na Podlasie w Ratajach czy jakoś tak :D nawet o 1 tys. zł taniej niż u konkurencji - nie wiem dla czego

 

A co do owijania 750 mm to myślę, że trzeba jak najtaniej ! A w miarę dobrze

Za 280 zł można owinąć 35 bel folią 750 a nie za 230 zł tylko 25 bel - jest różnica jak się policzy przy 200-300 belach rocznie !


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A co do docisku to powiem ze mam tak ustawiony na 75 ze z początku aż folia się rwała, potem zdeka odpuściłem sprężynę i jest luks folia naciągnięta konkretnie, nie dość ze więcej bel owiniesz to jeszcze policz czas ile masz do przodu.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ale różnica 8 zł kontra 9,2 zł-o ile policzy się owe 25 bel z rolki-ja kupuję folię JD z której wychodzi 27-28 bel i wtedy ta różnica wynosi już całe 20-50 gr na sztuce co jak łatwo policzyć przy 200-300 belach rocznie daje kwotę 40-150 zł -owijarka na 750 mm kosztuje o 1000 zł więcej więc ta różnica zwróci się po 6-25 :D latach. Oczywiście wiadome jest że w grę wchodzi tu parę czynników czy to ilość bel, czy też ilość bel z rolki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyszko    1

Kolego PeriplPl dobrze wiedzieć że są jakieś tańsze Sipmy. Za mleko się uskłada i można by kupić bo ile można płacić komuś za owinięcie beli.


Kupię prasę John Deere 550, siatka sznurek, szeroki podbierak. Kontakt na pw. Cena do 22tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

@jaro to prawda co piszesz :rolleyes: kolega mi też o tym mówił, że 500 czy 750 wyjdzie to samo jak się policzy wszystkie koszty - ale jedne argument to to że trzeba kupić dobra folię !

 

Kolega brał w JASKO-cie zestaw prasa i owijarka Sipma i serwisuje u nich - jest zadowolony - dostał przy zakupie duży upust !

 

No nie wiem czy 8 tys. brutto mało czy dużo... trzeba sprzedać ok. 12 ton albo ok 10 000 kg mleka - dla mnie to sporo ! Wolałbym odłożyć tą kasę na starość albo na wakacje a nie ładować w sprzęt...


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Jeśli dla Ciebie dać 9tys zł a 8 tys zł nie ma różnicy to gratuluję majętności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez THE-kiler
      Witam kupiłem zdekompletowaną owijarkę samozaładowczą Ariadna poszukuję do niej  sterownika . Widziałem na Olx iż ktoś miał na sprzedaż z okolic Podlaskiego, Kobylin-Borzymy (przepraszam jeśli źle napisałem miejscowość lecz wieczorem natrafiłem na ogłoszenie a rano już go nie było) Byłbym bardzo wdzięczny 
    • Przez Jamalek
      Panowie, 
      Proszę o podpowiedź kupiłem owijarka sipme, ma urwany wtyk do licznika owinieć, ktoś pociągnął i urwał. Podpowie ktoś jaki idzie wtyk do tego komputerka ? Mam model jak zdjęciu magnes, przewód z czujnikiem jest brakuje tylko wtyk. 


    • Przez 6441Marcin6441
      Co sądzicie o zamontowaniu układu automatyki do owijarki bel?
      Urządzenie sterowane pilotem:
       
      -automatyczne zatrzymanie owijarki po osiągnięciu zaprogramowanej liczby obrotów:
      -ustawianie w pozycji do rozładunku
      -ustawianie w pozycji do załadunku
      -rozpoczęcie cyklu po wysłaniu sygnału z pilota sterujacego
    • Przez przemekk800i
      witam
      stoję przed zakupem owijaki. nie wiem która bedzie lepsza do owinięcia w jednym roku jest około 600 bel unia ma owijanie na dwie folie i 3 wałki do obracania bel za to maja ma pasy. nie wiem która będzie lepsza i trwalsza .  dodam ze w tym roku miałem do czynienia z owijarka na linki i z bocznym załadunkiem wszystko ok ale to nie jest to
      proszę o poradę.
      pozdrawiam 
    • Przez piootr
      Mam zamiar kupić owijarke z sipmy na folie 50 i 75 cm , urzytkuje ktoś taką maszyne albo jakąś inną owijającą folią 75 cm jak się coś takiego sprawuje , powinno się szybciej owijać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj