Szejk

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bobek-nie wiem czy dobrze zrozumiałeś czy ten uśmieszek sugeruje że jednak ?biggrin.gif -tam leciało mniej więcej tak :"Die Kombi "Billig" und "made in EU" ist fast genauso selten wie "Gut" und "made in CN".

 

Fakt, mój błąd. :) Ja się bardziej odnosiłem, do tego, że jeżeli coś tanie z UE, to jest równie dobre, jak coś drogiego z Chin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

no fakt cena mimo wszystko i tak robi swoje nawet jeśli chodzi o chiny- choć troche lepiej potrafią coś zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Witam

Mam zamiar kupić JD 5090R i może użytkownicy owego ciągnika się coś wypowiedzą, ewentualnie o innych markach w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKARD    0

Odebraliście już swój ciągnik 5R?

 

Ja podpisałem umowe i zadatakowałem 5100R na przełomie styczeń/luty. Odbiór miał być lipiec sierpień.

 

W sierpniu przedstawiciel się ze mną kontaktował że ciągnik już jest, natomast nie ma ładowacza bo John Deere nie wyrabia z zamówieniami.. Miałem możliwość odebrać swój ciągnik, ale stwierdziłem że poczekam na ładowacz i odbiorę razem. Czyli czekam do listopad/grudzień....

 

Napiszcie jak to wygląda u Was


www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKARD    0

W ubieglym tygodniu dostarczono mi ciagnik. Dlugi a nawet bardzo dlugi okres oczekiwania. Ale juz jest. Zdazylem juz nakrecic 10mth, narazie prace z ladowaczem, lyzka - spisuje sie super. Bardzo dobra skrzynia powerquad, rewers bez sprzegla, wspomaganie dziala tak ze 3letnie dziecko jednym palcem by dawalo rade. Bardzo dobra widocznosc to ladowacza. Mocna pompa hydlauliczna 65l. Wrazania bardzo pozytywne. Jesli ktos ma pytania to chetnie odpowiem.

 

Jak tylko bede mial okazje sprawdzic go w polu to opisze jak sie sprawuje... spalanie itp


www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszMewa    0

Witam. a ile zapłaciłeś za jd 5100r ??? i może wiessz jaka jest cena tego traktorka bez ładowacza??? Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firek    2

Ja polecam serię ciagników John Deere 5R, posiadam 5080R od lipca 2010 i powiem wam że nie zamienił bym na żadną inną marke, jest niezawodny, spełnia moje oczekiwania, praca w tym ciągniku to relax...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

pojeździj 5-6 lat i dopiero gadaj że bezawaryjny a nie kilka miesięcy godzin pewnie 200-300. Praktycznie każdy ciągnik co ma kilka miesięcy jest niezawodny a co potem to różnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja jeżdżę już owe 5-6 lat podobnym no i jak na razie to dwa bezpieczniki siadły-ale że jest (był) bezawaryjny to mogę napisać po 5-6 tys mth-nie wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@jaro ile masz godzin? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Napisał wcześniej że prawie 2 tys :)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tak dokładnie-i po takiej ilości mth głupotą byłoby wznoszenie peanów pochwalnych-tak jak powyżej pisałem po 5-6 tys możemy o czymś tam mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1701    3

mam podobny problem, a mianowicie potrzebny mi ciągnik z turem do łąk ( ornego mam mało jakies 10ha pod QQ i troche pod zboże na pasze dla krówek) ja wybierałbym pomiędzy valtra N92, massey ferguson 5435 ( lub 5445 - ale ten ma CR i powerboosta i podobno sporo więcej pali) lub deutz fahr agrofarm 430 ( ewentualnie agrotron k 420), prosze o pomoc.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę jak kształtują się warunki gwarancji dla ciągników różnych producentów (NH, Case, JD, Valtra, Claas, MF), poszukuję ciągnika 90-100KM o jak najbardziej uniwersalnym charakterze (raczej 4 cylindry), porównuję NH T5050, Jd 5100R, Case JXU95, Claas Arion 410, Valtra N92 oraz MF 5445, zestawiłem najbardziej istotne parametry i najlepiej wypadła Valtra, chociaż ma nienajlepszy silnik i udźwig tylnego TUZ, NH ma słabszy silnik, JD jest zbyt lekki, podobnie Case (czy jego głośność to rzeczywiście 78dB w kabinie?), Claas pod względem danych technicznych odpowiada mi najbardziej, ale wątpliwości budzi jego jakość (mimo silnika Jd), MF również jest w porządku ale troszkę lekki i wymiana oleju co 300h odpycha niczym ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Wymiana oleju w MF jest co 400h, a 300h to sobie korbanek wymyślił. Perkins pozwala wymieniać olej co 500h z tym że nie będzie się to pokrywało z wymianami filtrów hydrauliki które są co 400h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

bardzo ciekawe, byłem przekonany, iż filtry wymienia się razem z olejem, czy zatem olej hydrauliczny wymienia się co 400h oraz czy w Polsce jest jakiś dystrybutor MF, który dopuszcza wymianę oleju w silniku co 500h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

filtr hydrauliczny przekładni mały wymienia się co 400h, duży co 1200h razem z olejem hydraulicznym. Sam MF zaleca wymianę co 400 h w silniku. W Polsce jest jeden dystrybutor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frycek    0

kolego kissmy... kup lepiej MTZta jeśli myslisz żadko wymieniać olej. Tamten idzie nawet na maśle :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

wskażcie mi proszę jak kształtują się warunki gwarancji dla ciągników różnych producentów (NH, Case, JD, Valtra, Claas, MF), poszukuję ciągnika 90-100KM o jak najbardziej uniwersalnym charakterze (raczej 4 cylindry), porównuję NH T5050, Jd 5100R, Case JXU95, Claas Arion 410, Valtra N92 oraz MF 5445, zestawiłem najbardziej istotne parametry i najlepiej wypadła Valtra, chociaż ma nienajlepszy silnik i udźwig tylnego TUZ, NH ma słabszy silnik, JD jest zbyt lekki, podobnie Case (czy jego głośność to rzeczywiście 78dB w kabinie?), Claas pod względem danych technicznych odpowiada mi najbardziej, ale wątpliwości budzi jego jakość (mimo silnika Jd), MF również jest w porządku ale troszkę lekki i wymiana oleju co 300h odpycha niczym ursus

Nie wiem jak inne marki ale ja valtre n 92 porownałbym do MF 5435 poniewaz moc prawie taka sama i wtedy oba modele sa jeszcze na zwykłej pompie rotacyjnej po2 w valtrze wzmocniony podnosnik ma 5.8t i haki 3 kat przeszkadz tylko brak mozliwosci zakupu kabiny amortyzowanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy te modele mają identyczne silniki? tzn czy w valtrze też jest perkins, czy też podobnieństwo jest przypadkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Własnie jak sie pytałem sprzedawcy to mi mowił ze to silnik valtry,i tak mi sie wydaje ze jest. To raczej silniki valtry (sisu) sa wkładane do MF-a.Przed chwila sprawdziłem w konedacie to nie sa takie same silniki na 100% valtra ma srednica/skok tłoka 108*120 pojemnosc 4399 a MF 105*127 pojemnosc 4400 dopiero w od mf 5470 siedzi silnik sisu o takiej pojemnosci i oznaczeniu i ma 135 km

Edytowano przez karolek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dziękuję za odpowiedź, jestem świeżo po lekturze artykułu na temat różnic między ciągnikami 4 oraz 6 cylindrowymi tej samej klasy i mocy (RPT styczeń 2011), uderzyło mnie zdanie na temat kosztów serwisu - otóż zdaniem autora jego wysokość determinuje nie tylko ilość oleju i koszt filtrów lecz również poziom zaawansowania technicznego, tutaj pojawia się moje pytanie dlaczego koszt serwisowania silnika z układem common rail jest znacznie większy niż silnika zasilanego mechaniczną pompą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

dziękuję za odpowiedź, jestem świeżo po lekturze artykułu na temat różnic między ciągnikami 4 oraz 6 cylindrowymi tej samej klasy i mocy (RPT styczeń 2011), uderzyło mnie zdanie na temat kosztów serwisu - otóż zdaniem autora jego wysokość determinuje nie tylko ilość oleju i koszt filtrów lecz również poziom zaawansowania technicznego, tutaj pojawia się moje pytanie dlaczego koszt serwisowania silnika z układem common rail jest znacznie większy niż silnika zasilanego mechaniczną pompą?

W układzie Common Rail trzeba stosować lepsze, dokładniejsze filtry i są one droższe poza tym droższy olej silnikowy jest chyba też. No i częściej trzeba filtry wymieniać.

Przy pompie mechanicznej są tańsze filtry i rzadziej można zmieniać na dobrym paliwie nawet co 1000 godzin. ( znane z autopsji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

z tego co zaobserwowałem to częstotliwość przeglądów nie zależy od producenta lecz dilera, w JD Agrosieć 6x30 przeglądy co 250mth (pierwszy po 50mth drugi na 250mth), Case w zależności od modelu przeglądy co 250-300mth (z pierwszymi podobnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj