Szejk

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sydney    32

Słuchajcie, a może massey 5455. Wyposażenie super a i cena podobna i zawsze kilka koni więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

MF mógłby być, mi sie nawet podoba, ma dobry silnik SISU, nie odbiega od pozostałych marek, chyba że w jakiś tam szczegółach, a zawsze troche koników wiecej :) ale w środku nic nadzwyczajnego nie widze... :) szczerze mówiąc to wolałbym np. VALTRE :) (wszystko zależy od ceny...)

a nie wiecie czy seria 5*20 jest jeszcze produkowana??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

seria 5020 nie jest już produkowana :) są w Polsce tylko ciągniki które mają dilerzy na placu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
MF mógłby być, mi sie nawet podoba, ma dobry silnik SISU, nie odbiega od pozostałych marek, chyba że w jakiś tam szczegółach, a zawsze troche koników wiecej :) ale w środku nic nadzwyczajnego nie widze... :) szczerze mówiąc to wolałbym np. VALTRE :) (wszystko zależy od ceny...)

a nie wiecie czy seria 5*20 jest jeszcze produkowana??

MF 5455 ma silnik Perkins i wygodniejszą skrzynię od Valtry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tylko nie wiem gdzie wy widzicie ta dobra cene, skoro euro stoi ok. 4,7 i w takiej tez jest liczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55
seria 5020 nie jest już produkowana :) są w Polsce tylko ciągniki które mają dilerzy na placu

 

już 5020 nie produkuja, ale jeszcze mają je na placu, jak jesteś zdecydowany to zagadaj z dilerem, powinni coś ci wyszukać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorader18    94
Bardzo dziękuje za komentarze i pomoc w wyborze :) Tak jak radzicie zdecydowałem się na 5090 R. Pozdrawiam.
john deere 5090 jest lepszy w dodatku na pełnej ramię idealny do tura ! fendt sie chowa pod nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

fendt tez ma rame (chyba, ze seria 300 nie ma, to poprawcie mnie :) ), w dodatku moze miec lepsze wyposazenie ktore nie jest dostepne w jd, dlaczego ma sie chowac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

Nie wiecie ile może kosztować Valtra N82 John deere R5090 albo massy ferguson 90konny(nieorjentuje się w modelach massya)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

MF 5425

Cena: 40 tyś € netto... (cena podana w jednym z tematów przez użytkownika matuch@ ;) )

 

JD 5090R

47 000 € netto

 

VALTRA n82

około 190tyś netto

 

pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek723    0

Witam Koledzy, tez stoje przed wyborem ciagnika na 30 ha, ma pracowac jako glowny, jeszcze niedawno nie myslalem o JD 5090r (poniewaz myslalem ze bedzie za maly) teraz jak go widzialem to jestem pewien ze poradzi sobie z ciezszymi maszynami np, ścierniskowiec rolmako na sprezynie 2,6m, agregat uprawowy unia kombi 3,7 m i plug kuhna 3 korpusy albo nawet 4 na zabezpieczeniu srobowym.... i zestaw uprawowo siewny 2,7 m albo 3m tylko taki zeby przy podnoszeniu siewnik byl jak najblizej ciagnika..... na arealy ok 50ha mysle ze to swietny wybor a traktor idealny tez do ladowacza i lzejszych prac.... jesli sie myle to mnie poprawcie:D tylko w miare szybko...;[

 

i co najwazniejsze seria 5R oparta jest na pelnej stalowej ramie i ma silnik z serii 6030 - 4530 cm3 i Common Rail...a to jest juz konkretny argument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Jeśli wybór miedzy tymi w temacie to lepiej coś większego na 50ha, tzn DF Agrotron 420 albo Valtra ale N101, zawsze lepiej mieć trochę zapasu mocy niż potem żałować.

Osobiście jeśli chodzi Ci o cenę to weż sobie MF 5455 bo będzie tańszy od JD 5090R i moim zdaniem lepiej wyposażony. A jeśli już chcesz JD to lepiej wziąć JD 6130 Comfort bedzie w podobnej cenie co 5090R a jako ciągnik główny bardziej się nadaje.

Tylko jeszcze napisz czy te 50ha pod pług czy może to razem z łąkami?


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek723    0

Ja potrzebuje sprzet tylko na orne bo trwalych zielonych nie mam, aha i mysle tylko o 5090r bo musze sie zmiescic w kasie (max 190 brutto) i we wniosku a valtra n101 albo nawet n92 jest juz za duza mocą i droga.... bo euro licza normalnie po 4 a jd jak narazie 3,7 jest roznica jednak. A co do 6130 nawet nie comfort napewno nie zmiesci sie w 190 brutto... no i jakos za rok najdalej dwa mam zamiar kupic ladowacz czolowy (lecz napewno nie JD bo 40 tys nie starczy:) ) i tu 5090r wygrywa bo jest zwrotny.... jakos bardziej mnie przekonuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Moim zdaniem JD 5090 będzie za lekki do tych prac i sprzetów o których piszesz. Gdyby to były użytki zielone to jak najbardziej ok, ale na 50 gruntów ornych to chyba trochę za mały, nie napisałeś jakie masz ziemie. Jezeli chcesz ciagnik zwrotny i do orki to polecam valtrę n92, fakt że cena trochę większa, JD 6130 to też dobry wybór, ale nie JD 5090.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

A sumę podaną we wniosku mozna przekroczyć tylko wtedy bedziesz musiał dopłacić różnice z własnej kieszeni. Było już wiele na ten temat, ciągnk nie kupuje sie na rok czy dwa. Będziesz nim jeździł przynajmniej z 10 lat więc dobrze by było dołożyć trochę i wziąć proponowany JD 6130, podejżewam że będzie w wersji komfort kosztował coś około 176-179 PLN netto.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja bym wybierał pomiędzy Fendtem a Voltrą moim zdaniem są solidniej zrobione niż JD i troche lepiej niż DF nie ujmując oczywiście tym firmom niczego też. Z tego co wiem to Voltry są bardzo mało awaryjne tak jak Fendty a jeśli własnie chodzi o Fendta to moge to zagwarantować wujek ma już 5 lat swojego Vario i chodzi bez żadnego ale ;[


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Wcale nie będzie za lekki,ja mam 5620 ,który waży ok.4700 kg i ciągam nim zestaw upr.-siewny 3m. ktory waży ok.1600kg i wszystko jest ok.Rozłożenie środka ciężkości to poprostu majstersztyk w tym ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może i solidniej, ale Valtra bardziej tandetna w środku moim zdaniem. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

wedlug prospektu JD 5r wazy 3700


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Też myślę, że valtra trochę tandetna w środku, ale jeżeli chodzi o masę to JD 5R bije o głowę. Nawet przedstawiciel JD mówił mi, że nie poleca tego ciągnika jako głównego do mojego gospodarstwa ( też ok 60 ha) bo jest poprostu za lekki. Co innego seria 6030. Z drugiej strony jak ktoś ma równe pola i lekkie ziemie to 5R napewno da sobie rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

pomyśl jeszcze nad NH T5060, moim zdaniem całkiem udany ciągnik, w sąsiedztwie u mnie koleś go kupił na 40ha, lata z ibisem ls 3+1 i famarolem upr-siewnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

jak myslicie czy JD 5080R poradzi sobie z Kvernelandem AB 100 ustawionym na 4x45 na ziemi 4 klasy (glina i gorki)?? i czy da rade w agregacie uprawowo-siewnym 3 m bierny z walem packera i siewnikiem Amazone D8?? bo z pociagniecie raczej problemu nie bedzie ale jak z udzwigiem?? do Amazone wejdzie prawie 400 kg pszenicy a do tego masa samego siewnika i agregatu z ciezkim walem. bo chce ciagnik pomocniczy do prasy, przetrzasacza, rozrzutnika, transportu itp. ale tak sobie mysle zeby sprobowac taki ciagnik w ciezszych pracach... a i ile moze kosztowac najtansza wersja 5080R??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj