Szejk

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
blu    6

Wypowiadam się na podstawie technologii ciągników. W określonych pracach różne ciągniki tej samej klasy będą paliły podobnie a różnice wynikają głównie z ich masy, przekładni,warunków oraz zagregowanego narzędzia.

Tak na chłopski rozum sobie odpowiadam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

No tak, ale trzeba nimi popracowac żeby wiedziec. Inaczej się nieda, a pozatym dużo zależy od operatora. Wielu jeździ nie ekonomicznie.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

Dokładnie. Ale wybieramy tutaj traktor więc można powiedzieć ze Fendt jest już z innej epoki niż jeleń którego z kolei autor chce dobrze doposażyć. Co oznacza że będzie miał do wyboru 4(?) biegi pod obciążeniem i będzie mógł lepiej dostosować uciąg do warunków. Ale oczywiście do Twojego modelu już się nawet nie umywa :)

 

Pozdrawiam

 

A tak na marginesie. Dlaczego autor tematu skupia się jedynie na tych dwóch modelach, markach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

:) dlatego przeczytaj moje wcześniejsze posty do tego tematu bo w nich właśnie też jestem za JD. Poprostu nie lubie jak ktoś pisze o spalaniu maszyny, której nie posiada. No, a znów tych ciągników do mojego nie można porównywac.

Co do tego, że autor skupia się na dwóch konkretnych markach i modelach to bardzo dobrze. Zdecydowanie wole taki temat niż typu "jaki ciągnik na 3... ha" (bez urazy) :)


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szejk    0

Skupiam się tylko na tych dwóch markach ponieważ uważam że te dwie marki są najlepsze. Fendt jednak odpada oglądałem go dziś i nie zrobił na mnie wrażenia w porównaniem z johnem to niebo a ziemia w fendzie nie wliczając ehr wszystko jest mechaniczne :) Teraz zastanawiam się nad johnem 5090R w wersji premium a 6230 comfort i nie wiem na którego się zdecydować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no to już sam musisz sobie odpowiedziec-większy czy mniejszy...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

według mnie na te 30 ha spokojnie wystarczył by ci 5090R ale jesli masz wiecej kasy na wydanie to wes tego 6230 . W R sa silniki z róznymi bajerami takze napewno lepiej sie sprawdza od 5020 zreszto ciagnik gabarytowo jest mniejszy a zarazem zwrotniejszy. Za ta róznice w cenie zawsze mozesz cos jeszcze dokupic takze wybór nalezy do ciebie


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
@bartus16 czy ty jesteś normalny? bo z tego co widze to chyba nie, naucz sie czytać ze zrozumieniem chłopczyku :) Pokaż mi w którym miejscu napisałem że Fendt jest lepszy od JD i że nigdy JD nie bedzie lepszy??? :angry: Napisałem że Fendt nigdy niebedzie lepszy od JD! :angry: Dla mnie wszystko w JD pasuje. Takie jest moje zdanie, JD to jest marka nad marki i nie tylko ja tak uważam!!!! U nas w ostatnim czasie na kupionych 5 JD jest tylko jeden Fendt. Poprostu Fendt jest przereklamowany i tyle!!!

ps. w sygnaturce masz napisane "...i idź spać" -dobrze by było, może jak sie wyśpisz to zaczniesz czaić co sie dzieje :)

ty sie lepiej naucz czytac ze zrozumieniem to dopiero wtedy pogadamy oki a co do marki jd ty chyba masz jakąś fobie na tym punkcie i to raczej ty jestes nie normalny :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szejk    0

Bardzo dziękuje za komentarze i pomoc w wyborze ;) Tak jak radzicie zdecydowałem się na 5090 R. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

To ja mam podobny problem. john deere 5100R, valtra n92 czy deutz-fahr k410 (k100). cena podobna, dealerzy i serwis w podobnej odległości i podobaja mi sie wszystkie trzy. Możecie coś doradzić?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

gabarytowo to DF jest o rozmiar większy od JD i może jakieś pół od N92, a więc zależy ile masz ha i do czego będzie ten ciągnik Ci potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

to teraz czekamy na fotki i filmiki :P


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

sorry zapomniałem napisać, że ciągnik ma być z turem i głównie pracować na użytkach zielonych ( kosiarka, prasa itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

Jeżeli mogę coś podpowiedziec to mam oferty na 590r z ładowczem 633 i 6230 comfort to cenowo 590r wychodzi z ladowaczem 50 000euro netto a 6230 49000euro netto, więc lepiej jest wziąśc serie 6030 bo to całekiem inny ciagnik pod wzgledem wagi. jeżeli ktoś chce mogę podesłać na maila specyfikacje ale to pisac na pw :P


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

DF K420 ma 100km, K410 ma 100km ale to jest moc maksymalna. Możesz podać ceny tych ciągnikow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

valtra n92 cena katalogowa to 205000 tys netto,ale cena do wzięcia to ok 180000 tys a może być jeszcze taniej bo podobno ceny mają spaść przez kryzys(tak mi powiedział sprzedawca).Ceny bez tura. DF i jelonka ceny będę miał jutro to napiszę ale myślę, że też coś koło tego. Tur Ouick 45 z łychą, krokodylem i chwytakiem do bel po negocjacji za ok 40000tyś netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

co do serii 6030 to wiem, że większy itp ale jak pisałem ma to być ciągnik z turem na użytki zielone tak więc nie za duży i zwrotny. Osprzęt do tura pochodzi od zetora, podobno lepszy niż polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6330    0

ja też mam podobny problem, john deere 5080r, fendt 309 vario i claas ares 547. wszystkie są fajne i nie wiem który mam wziąć do transportu, prasy i kosiarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj