Polecane posty

wojt166    0

A jak się ustawia tą wajchę od wialni przy tylnym lewym kole(W którą stronę się zwiększa a którą zmniejsza obroty) ?

do góry się zmniejsza na dół sie zwieksza trzeba to robic przy włączonej młocarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i załaczonym hederze. bo jesli nie zalaszysz hedera to nie bedzie dzialalo. tak jest u mnie i tak pokazuje schemat i nstalacji chyba ze masz cos przerobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SG1    0

czy ktoś wie na jakich obrotach powinny pracować mf z silnikami perkinsa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt166    0

WITAM MAM PROBLEM : PO NIE CHCE MI RUSZYĆ KOMBAJN JEST NA HYDROSTACIE DO TEJ PORY DZAŁAŁ BEZ ZARZUTOW, PO ZAKOŃ CZENIU ŻNIW ODPALIŁEM W LISTOPADZIE I NIE MOGĘ GO PRZESTAWIĆ W INNE MIEJSCE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFforever    0

Witam

mam pytanie na temat CASE dania 7200 co o tym kombajnie sądzicie

? czy warty jest zakupu dokładnie mam ZO 56 i chce go zamienić na właśnie tego CASE?

czy warto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

przeczytaj ten temat , będziesz miał odpowiedż case mf i droni w tych latach to praktycznie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szafpiotr27    0

no poprostu nic nie wyswietla zadna kontrolka nawet nie mignie na uruchomionym silniku jak i po uruchomieniu wszystkich podzespołów.... prosze o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilonek    0

witam

od 2 dni jestem właścicielem 29xp

kombajnik piekny zadbany i wogóle ładniutki

ale jak go prowadziłem zastanawia mnie układ jezdny?

wyje troche, ale działa pięknie z przyspieszeniem niema co narzekac, przed garazem jak stał i było mocno prznąc dzwignie od hydro to rył trawnik kołami

zastanawia mnie te wycie tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilonek    0

ludziska

czy dobierał się ktoś do podsiewacza??

bo z tego co ja wiem to w masseyach 27, 29, 31 i ich odpowiednikach w donniborgach(czy jak kolwiek to się pisze) wrażliwym punktem jest podsiewacz, trzeba pilnowac łożysk i tulejek, bo jak troche robije luzu to zaraz porwany cały podsiewacz jest

mam konkretne pytanie bo chce powmieniac tak na wszelki wypadek te łożyska i tulejki teraz w nowym nabytku bo niechce niedaj boże robic tego w żniwa

czy jest opcja by wymienic to z prawej strony bez zciągania podajników??? pół godziny dzisiaj ogladałem i zastanawiałem sie, z lewej strony niema problemu już prawie to rożkreciłem wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurek1    2

rozbierzesz bez ściągania przenośników tylko jest dużo gimnastyki . Co do rwania podsiewacza to trochę przesada chyba że nie byłoby wogóle łożysk . Największy kosz to tulejki w ramieniu między kołem na pędowym a ramieniem podsiewacza około 200 zł sztuka a jest ich 4 szt. A inny materiał niż orginał nie wytrzymuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilonek    0

ja dobierałęm sie do podsiewacza i zrobiłem go bez zdejmowania podajników, sporo gimnastyki ale daje rade

co do unikontrola to u mnie nie chodził całe żniwa przekosiłem tak na ryja, ale jakos dało rade, doliczyc jesze 3 usterki w środku żniw to reszta chodziła, ale gdzie nie zajrzałem i co w nim nie zmieniałem to wszystko chyba od nowości chodziło i własnie teraz zaczyna sie u mnie lasowac

jurek1- mi facet sciągnoł bodajrze za 15o ta tulejeczkę albo 120 nie pamietam juz dokładnie i to oryginał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Mam pytanie odnośnie wyświetlania liczby motogodzin, ktoś już radził aby jednocześnie nacisnąć dwa przyciski w unicontrolu z lewej strony w pierwszym rzędzie (pierwszy i drugi pod nim). Niestety u mnie nic nie wyświetla, natomiast jeśli nacisnę przycisk pierwszy z góry (z lewej), pokazuje się jakaś wartość, przytrzymam około 3s-pokazuje kolejną wartość. To samo jest z przyciskiem pod nim. Może mi ktoś wyjaśnić dokładnie co te liczby oznaczają. Wiem że pierwszy wskazuje ilość zrobionych ha. Podejrzewam że pierwsza liczba (u mnie 5,75) oznacza liczbę ha zrobionych dziennie, natomiast druga (950) liczbę wszystkich zrobionych ha.

Również liczby wyświetlane drugim przyciskiem znacznie się różnią 97,2 i 1820. Czy one oznaczają czas pracy silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurek1    2

drugi przycisk to czas pracy maszyny dzienny , który można kasować , naciskając drugi i ostatni w pierwszym pionowym rzędzie . A czas pracy silnika trzeba nacisnąć przycisk z znaczkiem silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

No dobra, to w końcu którym przyciskiem wyświetla się liczbę motogodzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie. W unikontrolu w pierwszej kolumnie z lewej strony, u samej góry, po naciśnięciu przycisku1 wyświetlane jest wskazanie powierzchni skoszonej od ostatniego kasowania. przytrzymanie przycisku1 dłuższe niż 3 sekundy powoduje wyświetlenie powierzchni skoszonej od wyjazdu z fabryki (no chyba że tak jak u mnie uni... szwankuje i przebieg sie skasował, bo normalnie nie powinno sie go dać skasować ). Naciniecie przycisku łącznie z przyciskiem4 (symbol kółka) kasuje przebieg dzienny. Powierzchnia jest zliczana wtedy gdy czujnik położenia hedera (w kabinie na podłodze w prawym rogu na wskaźniku położenia hederu są dwa, chodzi o ten u górny, ten dolny jest od ustawienia wysokości hederu) jest załączony. czyli gdy kosicie wysoko powierzchnia może nie być zliczana.

Przycisk2 od gory wskazuje czas pracy młocarni od ostatniego kasowania a nie silnika (nie ma nigdzie zliczanych godzin pracy silnika, wiec olej trzeba wymieniać na oko), kasuje się tak samo jak powierzchnie skoszoną. Przyciśniecie dłużej niz 3 sekundy pokazuje czas od wyjazdy z fabryki.

przycisk3 wskazuje prędkość, wskazanie prędkości na wyświetlaczu jest zawsze chyba ze MY coś wciśniemy, wówczas przez chwile wskazywany jest żądany przez nas parametr a po chwili znów wskazanie prędkości, bądź gdy uni... wskazuje błąd. Wówczas rozlega sie alarm, miga dioda przy podzespole i wskazywana jest ilość obr/min podzespołu (dotyczy tylko 3 i 4 kolumny) kolumna 2 są to wskazania z czujników poziomu płynów 1-oleju, 2-plyn w chłodnicy,3-plyn hydrauliczny,4-paliwo. Po ich uaktywnieniu przez 20 sekund jest alarm a po tym czasie silni zostanie zgaszony, więc uważajcie gdy macie mało paliwa i jedziecie po górach morze wam zgasnąć mimo żę w baku jeszcze jest trochę paliwa

przycisk4 służy do kasowania przebiegów dziennych, wyłączania sygnału alarmu uni... a także do ustawiania szerokości stołu potrzebnej do prawidłowego zliczania powierzchni i wielkości kół do prawidłowego wskazania powierzchni i prędkości, ale to dłuższa historia

podaje tez prawidłowe zakresy obrotów na minute dla podzespołów (w nawiasie predkość graniczna alarmu) (wskazania w kolejności w 3 i 4 kolumnie) 1silnik 2330-2350 (2100), 2podajnik zboża 370 (315), 3podajnik na doczuszczanie 400 (342), 4 podajnik niedomłotu 500 (426), 5 "heder" 365 (318), 6 wytrząsacze 215(180), 7doczyszczanie 1265 (1107), 8szarpacz słomy3160 (2763)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porak    1

Witam

Poszukuje instrukcji obsługi do kombajnu MF 31XP , Dronninborg D 8000 - 8700 , Case Dania D 8500

 

oczywiście odpłatnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez Sianokos12
      Kupował ktoś z was kombajn z bartołd? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj