Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamilc017    163

Po prawej stronie tam z tyłu to może być od czujnika tam powinien być taki czujnik indukcujny czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Myśle że w pszenicy 8ton z ha powinien na ten hektar spalić nie więcej jak 20litrów. Zależy jaki silnik perkins napewno mniej spali. Ja mam valmeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozef1981    0

mój jedzie gdzieś tam do Polski teraz trzeba go będzie jakoś opanować na rzepak kolego kamilc czy mogłbyś mi wysłać swój nr tel na emeila gdybym potrzebował jakiejś dorady ejkluz@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozef1981    0

bizonka tylko z tą elektryczna sieczkarnią super rzecz to jest przekladasz klapę i przełącznikiem włączasz i jedziesz
a jak tam jest z klimatyzacją nie rozszczelnia się pod wpływem drgań bo bez kilmy w tej kabine bez otwieranych okien raczej kosić się nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

U mnie średnio ta klima działa ale paru gości pytałem to mówili że im chłodzi jak w porządnym niemieckim samochodzie w tym roku spróbuje coś z tym zrobić jakieś filtry pierdoły itp. Jakiegoś dobrego fachowca co robi klimy w lubelskim niemogę znależć ;(. Co do bizona wujek taką samą sieczkarnie kupił wychodził aby przestawiał wajchą i włączał przyciskiem tyle że jak zapomniał włączyć przycisk to mu zapchało na wytrząsaczach. Dobrze chociaż że czujnik tam zrobili bo by albo wyjeb.... całą d*pę w bizonie albo wytrząsacze pogieło. U mnie niestety wychodzisz na górę kombajnu zakładasz pasek z takich mocować na koło potem zakładasz pasek na koło od sieczkarni i całą sieczkarnie musisz podnieść ( sieczkarnia napina pasek tam niema żadnego napinacza dlatego paski muszą być na wymiar) ja sobie dorobiłem takie pręty żebrowane może drut 17mm i samemu idzie założyć. Tyle że wiesz kombajn poniżej 90roku produkowany i chociaż sieczkarnie ma fabryczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozef1981    0

no ja też miałem czujnik bo jak zawaliło to koniec a przez 12 lat może 4 razy mi zawaliło ciężko było przy 30 stopniach tam wchodzić ale wygoda straszna była. przy Masseyu sieczkarnia jest rozmontowana bo anglik jej wcale nie używał jeszcze ma farbe na nożach. Jak to dojedzie będę pytał kiedyś o ustawienia na rzepak itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozef1981    0

witam ponownie chciałem zapytać czy ten zegar i przełączniki koło wlewu paliwa to są do regulacji wiatru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Tak. Orginalnie tak jest ja mam to przerobione przy schodkach żeby podczas pracy nawet wyjśc i zmienić szybko ale kolega poprowadził sobie to do kabiny i tam monitoruje i w razie potrzeby zwiększ alub zmniejsza. Tam powinien być siłownik tutaj gdzie masz akumulator to za nim on wysuwa się i wsuwa i napina pasek chyba już niepamiętam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

U mnie niepamiętam też chyba niechodziło poprowadziłem kable od tego siłownika i od akumulatorów i działa. Bo tam jest siłownik z silniczkiem elektrycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

mogł Ci sie przekaźnik spalic. Zacznij od tego czy masz prąd na silniczku napinającym.Jak nie to podaj z akumulatora 12v dotknij i zobacz czy napina... Jezeli tak to wina przekaznika, zerwanego kabla albo przycisku . Warto przejrzeć te wyłaczniki krańcowe bo przez nie zaczyna sie czasem wszystko pieprzyc
mozesz jeszcze właczyć przyciskiem i pstryknąć kluczykiem... czasami zatrybi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Tryjer działa tak że ziarno które tam trafia jest mieszane przez takie 2 łopatki jak łosia rogi a w koło masz sitko z performacją 2.5m( są różne ale to standardowe) i miesza i jakieś drobne zanieczyszczenia czy np ości z jęczmienia oddziela i wyrzuca na ziemie potem zboże wypychane jest przez taką szczelinę ono sobie spada a obok masz wialnie która dmucha powietrze do góry i jakieś plewy czy coś jeszcze oczyszcza ten kanał widać nad wytrząsaczami trzeba wejśc na kombajn i otworzyć klapę. I to czyste ziarno idzie do zbiornika tutaj masz co i jak.

post-180813-0-34537600-1498685315_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozef1981    0

cz jest mozliwosc że ustawianie wiatru nie działa bo heder jest odpięty ktoś mi powiedział że tak jest bo jest gdzieś jakiś czujnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

U mnie tego niema akurat ale też myślałem żeby to założyć kolega ma to w dronningborgu 7000 to można powiedzieć że jedną ręką ją zapnie a u mnie trzeba z 0.5m druta i samemu trochę ciężko. Ja tam bym założył jakieś mocne kupić aby żeby miały odpowiednią długość. Ale jaka siła tam powinna być to nwm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozef1981    0

a dałbyś radę zapytać kolege o tą siłę? bo wymiar mam bo mam jeden ten siłownik ale nie działa a zczytac z niego się nic nic nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozef1981    0

. i jeszcze na czym wisi u Ciebie ta klapa od rozrzutu słomy jak jest podniesiona do góry bo chyba mi coś tam brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

U mnie to wystają takie 2 haki tutaj masz zdjęcie. Powinno być orginalnie na takich drutach ale niewiem jak one są zamontowane u mnie jest na łacuchach.

post-180813-0-08592200-1500289833_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez Sianokos12
      Kupował ktoś z was kombajn z bartołd? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj