Polecane posty

kostuch88    4

kolego waldi, przy pompie wszystko gra, pompa wtryskowa nawet zeszłego roku była regenerowna bo myślałem że to jej wina.obroty maksymalne na bebnie to 1400obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

To musi być coś z pompą, na schemacie unicontrola widzę że jest tam czujnik który mierzy prędkość obrotową silnika, ale on nie ma wpływu na obroty, jest też elektrozawór który odcina paliwo jak unicontrol wykryje niski poziom oleju albo cieczy chłodzącej, ale jakby coś było z nim nie tak to raczej silnik nie mógłby wchodzić na wysokie obroty, a tu niskich nie ma. Na moje oko to wygląda na jakiś problem ze sterowaniem pompą. A jakbyś odpiął linkę od dźwigienki przy pompie i ruszał tą dźwigienką to co by się działo ?


A obroty bebna masz tak na styk, na luza powinien wyciągać więcej, w każdym razie w instrukcji jest napisane że oobroty silnika przy pracy powinny być około 2330 a jak zejdą ponizej 2100 włącza się alarm na unicontrolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostuch88    4

pompa po regeneracji jest, więc raczej powinna poprawnie działać. a silnik jak jest zimny jeszcze ma dość przyzwoite obroty dopiero przy pracy w polu nie można go zdjąć z obrotów. po prostu nie reaguje na ruchy dźwignią gazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Trzeba by to zobaczyć, tak na odległość to ciężko, więcej nic nie wymyśle co to mogłoby być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinja    0

WITAM . TE OBROTY SILNIKA (ZA NISKIE) POWODUJE USZKODZONY CZUJNIK INDUKCYJNY OBROTOW .MIALEM TAK W SWOIM CASE DANIA . NALEZY ZASTAPIC GO INNYM A TEN MOZNA UZYC DO NP PODAJNIKOW JA ZAMONTOWALEM OD SIECZKARNI I JEST OK .TEZ SIE Z TYM MECZYLEM W TAMTYM ROKU.DAJ ZNAC CZY TO BYLO.


CZY KTOS MONTOWAL KOSE BOCZNA DO RZEPAKU .GDZIE PODPIAC PRZEWODY OLEJOWE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinja    0

KOSA BOCZNA O NAPEDZIE HYDRAULICZNYM  .PROBOWALEM POD MOTOWIDLA ALE ZA WOLNO IDZIE.MOZE KTOS WIE GDZIE FABRYCZNIE SIE JA PODLACZALO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

czujnik nie ma nic do faktycznych obrotów, on tylko mierzy obroty silnika, gdyby był uszkodzony mógłby powodować włączanie alarmu na unicontrolu przy prawidłowych obrotach, ale tu kolega pisze że faktycznie coś jest nie tak z obrotami silnika.


A co do kosy bocznej to w instrukcji jest fotka tej kosy hydraulicznej ale niestety nie ma gdzie to ma być wpięte, a jak odkręcisz kolego regulator przepływu nagarniaczy na full to też za wolno chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinja    0

kosa boczna jak dam na ful chodzi wmiare szybko tylko nagarniacze chodza za szybko.Ale dzisiaj zmiejszylem obroty nagarniacza -zmieniłem zebatke na silniku hyd na mniejsza i mogę dac prawie na ful a nagarniacz kreci się wolniej .  MAM JESZCZE PROBLEM Z TYM REGULATOREM PRZEPLYWU BO ZACZAL SIE SACZYC OLEJ  Z NIEGO (przy pokrętle).jak to uszczelnic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozef1981    0

Witam proszę o pomoc mam zamiar kupić takiego masseya 29 znalazłem w Anglii takie cudo za 4 tys funtów około 20 tys zł stan oceniam jako dobry jest z 87 roku co sądzicie o tych kombajnach jak z dostępem do części do tego dojdzie transport około 6-7 tys zł jak myślicie warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozef1981    0

a idzie dokupić sieczkarnie do takiego kombajnu bo on chyba nie ma znaczy gość mówi że ma w szopie ale jeszcze jej nikt nie widział i tak coś kręci z tą sieczkarnią cała rama jest przykręcona do kombajnu pasek wisi a jednostki nie ma bo tutaj nikt tego nie używa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Te egzemplarze wszystkie miały sieczkarnie ale myśle że spokojnie w polsce znajdzie pasuje od Droninghborga i od Dani też więc trudu z znalezieniem raczej być niepowinno. Na OLX też jest gościu co rozbiera kombajny i ma do nich części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozef1981    0

ok już się znalazła jest w dobrym stanie dziś jadę dobić targu myślę że będzie ok i nie będę żałował tego zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozef1981    0

udało się zakupić maszyne jeszcze przetransportować i opanować wszystko ale na szczęście są dwie książki orginalne to jakoś będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Jakie masz tam 2 ksiązki? Ja mam instrukcje obsługi kupiłem w tamtym roku. Pewnie ta druga to pierwsze uruchomienie kombajnu?

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozef1981    0

mam katalog części i cała instrukcja obsługi orginalne książki od nowości trosze przez myszy zjedzone ale ok tylko po angielsku ale to nie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozef1981    0

czy może ktoś napisać ile taki Massey może spalić na hektarze czy na godzinę mój ma ten silnik 150km czy coś koło tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ja mam 29xp i mi pali średnio do 20l na ha w zbożach Ja mam valmeta coś koło 160koni.

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

a sieczkarnie masz elektrycznie włączana?

Sieczkarnie mam originalną i tam jes tak że opuszczasz ją zakładasz pasek na kole przy sieczkarni i przy silniku i podnosisz sieczkarnie i Ci napina pasek. A do zdejmania pasek zachaczasz na takie orginalne mocowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozef1981    0

a czyli troszku gimnastyki będzie ciężko się przyzwyczaić bo przy bizonku mam z wagrowca na elektromagnes to najlepsza rzecz jaka może być tylko klapę przekladasz i do przodu ale cóż coś za cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Sianokos12
      Kupował ktoś z was kombajn z bartołd? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj