Polecane posty

tompil    3968

Panowie szykuje się na następny weekend pojechać zobaczyć ten kombajn, jeśli będzie jeszcze dostępny oczywiście.

Czy może ktoś powiedzmy w promieniu 100 km od Płocka ma podobny model, żebym mógł podjechać i zobaczyć co i jak? Bo na razie nie maiłem styczności w ogóle z tymi kombajnami. Z góry dzięki za pomoc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

No ciekawe czy ktoś będzie chętny? Moim zdaniem trudna sprawa, mam taki kombajn 2 lata i cały czas się uczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Jak pojadę to i tak go pewnie wezmę, no chyba że będzie coś konkretnie niesprawne. Ale będzie łatwiej targować cenę jak będę wiedział co jest do zrobienia. Z tego co rozmawiałem to Niemcy nie oszukują w ogłoszeniach, bo u nas to wszystko ma stan idealny albo bardzo dobry. Na żywo jeszcze nie widziałem żadnego Dronningborga i kieruje się tylko dobrymi opiniami jakie ma na tym forum marka no i ceną zakupu oczywiście. Pojechałbym do jakiegoś handlarza, ale wszyscy z OLX i Allegro są z Podlaskiego, albo Lubelskiego, to mam ponad 200 km, a oni i tak nie powiedzą na co zwrócić uwagę.

To chociaż napiszcie co dokładnie obejrzeć przy zakupie. To będzie mój pierwszy kombajn i średnio się znam. Wiem, żeby standardowo popatrzeć na podajniki, cepy, klepisko, sita, wytrząsacze czy nie mają luzów, silnik jak chodzi i co jeszcze w tym kombajnie należy przejrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Te kombajny lubią mieć popękane ramy, standardowo po obydwu stronach zaraz za podsiewaczem albo pod przenośnikiem pochyłym, często też jest skrzywiony drążek kierowniczy, ponoć też awaryjne są przeguby kardana na żmijce w zbiorniku ziarna ale ja osobiście nie miałem jak na razie z tym problemów. Zwróć uwagę czy ma pełne wyposażenie: sita o różnych wielkościach, dwa wkłady do tego młynka z boku jeden pełny do rzepaku a drugi z sita 2,5 mm do zboża. 

Edytowano przez bizar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

http://www.traktorpool.de/pl/details/Maehdrescher/Massey-Ferguson-29-XP/2318724/

 

A tego jak oceniasz bizar?

Miałem zamiar jechać w weekend do Niemiec oglądać tamtego, ale jakbym nadrobił 200 km to mógłbym i tego obejrzeć. Rocznik trochę starszy, widać, że jeden wytrząsacz wymieniony. Jutro zadzwonię to coś więcej będę wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Wygląda ładnie ale na zdjęciach to wszystkie wyglądają ładnie, ten wytrząsacz to dobrze by było jakby był wymieniony gorzej jak jest pospawany i pomalowany, ale na plus sprzedającego trzeba zaliczyć uczciwość, jakby to u nas handlarz sprzedawał to w życiu by nie zamieścił fotki z taką usterką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Obejrzałem tego pierwszego, ale okazał się straszną lipą. Wizualnie dobrze, ale jak go odpalił i włączył młocarnie to zaczął się tak trząść, że myślałem że zaraz odleci. Straszne bicie miał na jakimś wale. Kupiłem za to Dominatora 88, zobaczymy w żniwa jak będzie chodził.

Dzięki bizar za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryf0000    0

Witam. Jetem od niedawna nowym użytkownikiem Massey Fergusona 29 Xp i się uczę go obsługiwać. Własnie nie działa mi żmijka wysypu zboża. Czy aby załączyć zmijkę musi podpięty być heder i włączona młocarnia? Rozkładam rurę i włączam przycisk załączenia żmijki a ona nie działa. Co może być przyczyną?

Proszę o pomoc. 

 

Witam. Jetem od niedawna nowym użytkownikiem Massey Fergusona 29 Xp i się uczę go obsługiwać. Własnie nie działa mi żmijka wysypu zboża. Czy aby załączyć zmijkę musi podpięty być heder i włączona młocarnia? Rozkładam rurę i włączam przycisk załączenia żmijki a ona nie działa. Co może być przyczyną?

Proszę o pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Kolego tak na chłopski rozum przecież musi coś napędzać tą żmijkę, więc musi być włączona młocarnia i rozłożona rura, przycisk załącza tylko sprzęgło elektromagnetyczne, heder nie musi być włączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryf0000    0

Dzięki za informacje.

Mam jeszcze pytanie jak sprawdzić ile mth pracował silnik a ile młocarnia na unikontlorerze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

do silnika trzeba nacisnąć i przytrzymać przez 3 sek przycisk w pierwszym rzędzie od lewej pierwszy od góry a do młocarni w pierwszym rzędzie od lewej drugi od góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryf0000    0

Dziękuje za odpowiedź.

Jak naciskam te przyciski powyżej 3 sekund to wskazuje 0. Czytałem tutaj w tym poście ze trzeba wciskać je razem na minimum 3 sekundy ale to tez nic nie daje nic nie wskazuje. Czy zatem możliwe ze nie ma ilości mth, zostały skasowane? Czy może też powinna być załączona młocarnia aby wynik był wskazywany?

Edytowano przez gryf0000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

myślę że specjalnie to raczej nikt by tego nie skasował, tylko albo od nowości nie były dodawane albo coś się zepsuło w unicontrolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryf0000    0

Minimalne prędkości silnika  młocarni, podajników wskazuje więc co mogło by się zepsuć? Prędkość jazdy też wskazuje.


Minimalne prędkości silnika  młocarni, podajników wskazuje więc co mogło by się zepsuć? Prędkość jazdy też wskazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurek1    2

Panowie, pierwszy przycisk rząd pionowy to hektary, drugi czas maszyny dzienny kasowany i całościowy, trzeci prędkość, czwarty do kasowania. Trzeci rząd pionowo pierwszy to obroty silnika a gdy przytrzymać dłużej to minimalne obroty podczas pracy to jest 2100, tak samo reszta przycisków w trzecim i czwartym pionowym  .Unicontrol nie pokazuje całościowego czasu pracy silnika tylko maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryf0000    0

Dzięki za informacje.

U mnie tak jak wcześniej pisałem nic  nie ma pod pierwszym i drugim przyciskiem w pierwszym rzędzie, czyli pierwszy przycisk ilość skoszonych ha wskazuje 0, drugi przycisk ilość przepracowanych godzin  wskazuje 0. Więc pytam jeszcze raz Czy aby odczytać te wskazania musi być podpięty heder czy nie i czy musi być uruchomiona młocarnia?

ja jak chcę to sprawdzić to mam  tej chwili heder na wózku. Jestem dopiero od niedawna posiadaczem tego kombajnu i  nie wiem czy to może jest uszkodzony unicontroler czy może moje nieumiejetnści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Moim zdaniem żeby odczytać przepracowane hektary i godziny to nie musi być podpięty heder, jedno z drugim nie ma nic wspólnego, skoro pokazuje ci 0 to albo od nowości ktoś nie umiał tych hektarów i godzin dodawać bo to się samo nie dodaje albo jakimś cudem to się skasowało, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Witam, sprzedam instrukcję obsługi kombajnu MASSEY FERGUSON 27 po polsku, jest to tłumaczenie z języka francuskiego, bogato ilustrowane, zawiera kompletne tabele ustawień dla poszczególnych upraw takich jak zboża, rzepak, trawy nasienne i wiele innych, schematy: elektryczne, hydrauliczne, smarowania i czyszczenia wraz z opisami, opis działania i kalibrowania UNICONTROLA, ustawienia tryjera i wiele innych przydatnych porad i ustawień podzespołów. Instrukcja ta dedykowana jest do MF 27 ale będzie pasować również do wszystkich kombajnów marek Massey Ferguson, Dronningborg oraz Case Dania posiadających młocarnię o szerokości 140 cm są to modele takie jak: MF 27, 29, 29XP, 31, 31XP, Case Dania D7200, D7500 itp, Dronningborg D7000, D7000S, D7200, D7500, D7800, D8000, D8000S. Link do aukcji allegro 

Edytowano przez waldi76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryf0000    0

Witam. W moim massey fergusonie 29 xp nie mogę rozłożyć rury wysypu słychać tylko jak przytknie jakiś zawór i troszkę wyje a rura się nie rozkłada. Proszę o pomoc. Nie wiem co może być przyczyną.

Drugim problemem jest to ze nie daje się również załączyć heder, ale zdiagnozowałem że nie dochodzi prąd na włącznik hedra i podałem prąd z bezpieczników bezpośrednio i teraz działa. Tam pod włącznikiem jest niebieski kabel który powinien być pod prądem. 

Proszę o pomoc może ktoś miał już takie problemy i to rozwiązał.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostuch88    4

witam, mam już od 9 sezonów 29xp i mam problem. Nie wiem czemu mój kombajn nie chce chodzić na niskich obrotach silnika. jak zapalam to wskakuje na około 1600 A jak już dłuŻej kosze to myślę że 2000 wbije i trudno bo z nich zbić.Na rączkę od gazu nie reaguje. dodam jeszcze że po zaliczeniu hederu do koszenia od razu włącza się kontrolka od obrotów silnika. Może jakiś czujnik coś pieprzy? Pozdrawiam i czekam na jakąś poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Może kolego linka ci się zatarła i dlatego gaz nie chodzi a kontrolka na unicontrolu świeci bo masz za niskie obroty, limit jest przy koszeniu to 2100 obr/min a normalne obroty to 2330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostuch88    4

linka już była raz wymontowana, przesmarowana i chodzi jak nowa. obroty silnika na pewno s w normie bo gdyby były za niskie to bym nie osiągnął maksymalnych obrotów bębna mlocacego. także nie wiem co by to mogło być. już mnie to drażni 2 sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

No to jak kolego, piszesz że na gaz nie reaguje a linka jest w porządku ? to w takim razie przy pompie musi być coś zwalone, a jakie te maksymalne obroty bębna masz bo w tych kombajnach są wyższe niż przy innych.


A może ci sie poluzowała linka przy pompie na tej dźwigience i sie przesuwa w śrubce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryf0000    0

Ponawiam moją prośbę o pomoc.

Witam. W moim massey fergusonie 29 xp nie mogę rozłożyć rury wysypu słychać tylko jak przytknie jakiś zawór i troszkę wyje a rura się nie rozkłada. Proszę o pomoc. Nie wiem co może być przyczyną.

Drugim problemem jest to ze nie daje się również załączyć heder, ale zdiagnozowałem że nie dochodzi prąd na włącznik hedra i podałem prąd z bezpieczników bezpośrednio i teraz działa. Tam pod włącznikiem jest niebieski kabel który powinien być pod prądem. 

W moim massey fergusonie 29 xp nie mogę rozłożyć rury wysypu słychać tylko jak przytknie jakiś zawór i troszkę wyje a rura się nie rozkłada. Proszę o pomoc. Nie wiem co może być przyczyną.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150119    0

Witam

 

Do załączenia hederu trzeba podłączyć kable do cofania hederu lub zmostkować na kostce pod kabiną

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Sianokos12
      Kupował ktoś z was kombajn z bartołd? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj