Polecane posty

wiesio    10

U mnie , pierwszy z góry , w trzeciej kolumnie, po przytrzymaniu około 3 sekund wskazuje 2100, co ta l;iczba wskazuje?Chyba nie obroty silnilka, bo od tego jest obrotomierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi484    0

Może ktoś powiedzić na jakiej zasadzie liczy te godziny w ciągu dnia ponieważ mi podczas koszenia przestał liczyć godziny młocarni. Wie ktoś jaki czujnik albo kabel lub krańcowy za to odpowiada. Albo nie ma ktoś schematu unicontrola i instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Jak wam pracuje się tymi kombajnami czy to dobry sprzęt,mam okazję zmienić na MF 31 tylko nie wiem czy XP,napiszcie swoje opinie i jak rozpoznać MF31 od 31XP.

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

Sprawdź , czy nie zsunął się przewód przy rozruszniku lub nie został uszkodzony na drodze właśnie od rozrusznika do stacyjki ( bądź przekaźnika , jeśli stacyjka nie odpowiada za uruchamianie kombajnu ) . Trochę przy długie zdanie mi się złożyło . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi484    0

Ale mi stacyjka i rozrusznik działają pobrawnie. Silniczek elektryczny załączajacy mlocarnie też dziala pobrawnie załącza i rozłącza. Ale godzin pracy młocarni nie liczy. Proszę o odpowiedzi. Co do postu kolegi który pyta o 31 zwykłą a xp różnia się tylko mocą silnika lub też silnikiem niektóre 31xp mają silnik Valmet . Jeszcze 31xp wychodziły póżniej więc może się trafić młodszy rocznik link do parametrów technicznych http://www.konedata.net/MF24.htm

Edytowano przez waldi484

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Dane na konedacie czytałem widzę że XP jest dłuższy,ten który oglądałem jest niby 1989{tak właściciel mówi} ale tabliczka nie podaje chyba że dane gdzieś są ale nie wiem gdzie.Silnik perins turbo taki mam w MF835,ale chodzi mi o to jak się tym pracuje praktycznie to co piszą na konedacie to mało.Głównie chodzi mi o obsługę i wydajność oraz awaryjność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi484    0

Rok produkcji można się wzorować na roku i miesiącu wybitym na felgach przednich i tylnich

 

Może ktoś powiedzić na jakiej zasadzie liczy te godziny w ciągu dnia ponieważ mi podczas koszenia przestał liczyć godziny młocarni. Wie ktoś jaki czujnik albo kabel lub krańcowy za to odpowiada. Albo nie ma ktoś schematu unicontrola i instalacji.ZA dobrą odpowiedz wstawię nr katalogowe i rysunek wszystkich pasków do Mf 29/Mf31/Mf27/ d7000/d7500/d8000/d7200/d7800/d8500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Witam użytkowników tego kombajnu, ponieważ rozważam możliwość kupna jednego z modeli 29xp lub 31xp. Chciałbym sie zapytać czy w tych kombajnach jest cofanie gardzieli i czujniki strat ziarna, bo w tym temacie niema nic o tym bo na przykład czujniki awaryjności są mocno rozbudowane z tego co przeczytałem. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi484    0

Cofacz gardzieli jest. Co do tych felg to musi być bo 10/10 egzemplarzy które widziałem miały wybite mniej więcej 5cm od środka koła(piasty) .Chyba że ktoś zaspawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lumasu1    0

Witam potrzebuje schematu układu scalonego do Unicontrola do Massey Fergusona 31?? Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

Witam, poszukuje instrukcji i ogólnie materiałów dotyczących kombajnu Case Dania D8500. (wiem ze pokrewne to MF 27-31XP oraz dronningborg) Szczególnie byłbym wdzieczny za jakiś opis unicontrolu bo zakupiłem pare dni temu wspomniany model ale niestety kompletnie nie wiem jak zabrać sie za jego obsługe:/ Prosze o kontakt na PW lub karotka8901wp.pl

Edytowano przez dawid2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

Tak właśnie tego, ponad 400km jechałem po niego ale sie opłaciło. Bede musiał zainwestować chyba w instrukcje po polsku bo cieżko bedzie wszystko ogarnąć przed żniwami. Troche dużo bo 200zł na allegro ale co zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lumasu1    0

Czy ktoś się orientuje jak można zrobić lub od czego założyć bo w moim Dronnningborgu/Masseyu niedziała mechanizm od zmiany biegunów w siłowniku od załanczania hedera i młocarni tzn, załancza sie ale nie chce rozłączyć no chyba że sie zmieni przewody na siłowniczku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

Witam, czy wie ktos może na jakiej zasadzie działa ogranicznik wysokości koszenia w MF/Dronningborg z unicontrolem? Krańcówki sa ok ale mi to nie chodzi, jakoś specjalnie sie to jeszcze ustawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

http://suchen.mobile.de/lkw-inserat/massey-ferguson-29-xp-pfaffenhofen/201601080.html

Witajcie,

Co sądzicie o tym Masseyu z ogłoszenia?

Zastanawiam się czy go kupić. Niestety Unicontrol podobno jest niesprawny. Niemiec też powiedział, że motogodziny ciągle mu się kasują i nie wie ile ma zrobionych. U niego w gospodarstwie od 7 lat pracował na 30 ha, a wcześniej nie wiadomo. Mechanicznie powiedział, że wszystko sprawne, serwisowany przez serwis. W cenie stół do rzepaku, klimatyzacja.

Najgorzej, że za daleko żeby jechać obejrzeć, jakbym miał jechać to od razu zabrać i nie wiem czy jest sens w ogóle o tym myśleć.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Edytowano przez tompil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

To że mu się motogodziny kasują to jest normalne, żeby się nie kasowały trzeba je ręcznie dodać wciskając odpowiednią kombinację  przycisków na unicontrolu, na zdjęciach wygląda nieźle do tego stół do rzepaku, moim zdaniem wart obejrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Dzięki za odp.

A jaka to kombinacja przycisków?

Mam takie wrażenie, że ten Niemiec w ogóle nie ogarnia tego kombajnu, bo nawet oleje podobno mu serwis wymienia.

Który rolnik w Polsce wzywa serwis po gwarancji do wymiany oleju? Już by mi nic nie zostało jakbym zaczął wzywać do wszystkiego serwis.

 

Na zdjęciu widać, że nie ma śrubek w osłonie bocznej panelu sterowniczego, także ktoś tam grzebał:-)

 

Dzwoniłem dziś w sprawie transportu do firmy Danntrans która wozi kombajny New Holland z Płocka do Niemiec i powiedzieli ok 1500 Euro za przywiezienie. Ale muszą jeszcze z szefem porozmawiać po podobno nie wolno w Niemczech wozić na jednym transporcie hederu i kombajnu. Dziwne. Transport wychodzi ponad  6 tys zł. Może za 5 tys znalazłby jakoś inną firmę, ale pewnie taniej nie będzie. Jeszcze to Euro strasznie drogie ostatnio.

Edytowano przez tompil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Aby dodać godziny pracy z danego dnia trzeba wcisnąć jednocześnie dwa przyciski z lewej strony klawiatury, pierwszy od góry i pierwszy od dołu. Jak tak mówisz to może nawet ten uncontrol działa tylko Niemiec nie umie go obsługiwać, a to że śrubek brakuje przy tej osłonie to nic nie znaczy to nie jest nowy kombajn, poza tym za tym panelem nie ma dostępu do unicontrola, u mnie w tym roku też ciągle musiałem otwierać tą osłonę panelu bo mi się rozgięło takie cięgiełko od podnoszenia hedera co leci do rozdzielacza i ciągle mi wyskakiwało z rozdzielacza.

Jedynie co mnie niepokoi to w rogu kabiny jest założona jakaś skrzynka z przełącznikiem i nawet jakiś kabel widać ciekawe do czego to służy, no chyba że załączanie kosy bocznej do rzepaku tak zrobił a dał taki duży przełącznik bo nie umiał zrobić na przekaźniku, to jedyne co mi przychodzi do głowy.

Edytowano przez bizar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Czyli ten kombajn nie ma opcji która zlicza automatycznie motogodziny od wyjazdu z fabryki?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Sianokos12
      Kupował ktoś z was kombajn z bartołd? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj