Zaloguj się, aby obserwować  
amnowak43

Jakiej rasy posiadacie knury?

Polecane posty

A ja mam 2 knury duroc*pietren -dobry knur ale mam lepszego o wiele lepszego;)

czysty Pietren ale nie chodzi mi o starą rasę tylko o tego pietrena który wszedł niedawno w życie;)

Pietren bezstresowy mięsność 65% dobre przyrosty świnek po nim.świnie beztresowe.Kupiłem go rok temu i byłem 1 z pierwszych w Polsce którzy go mieli.Niektórym pewnie cena nie będzie się zgadzała do kupna;p Ja dałem ponad 1500 zł. ale szybko się zwraca koszt zakupu. Na tych 2 knurach mięsność średnia 58%to normalka. a jak będą tylko pietreny to obstawiam ze mięsność średnia 60% nie będzie niczym dziwnym.Pietreny są długie i wysokie na nogach.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Knurek duroc*pietren, ale do tego lochy ras matecznych wbp, pbz. Zapładnianie sztuczne nie sprawdza się na dłuższą metę jeśli nie posiada się knurka lub nie stosuje stymulacji loch aerozolem, który podobno ma mieć zapach knura. Jednakże mogę powiedzieć, że przez kilka lat tylko i wyłącznie inseminowaliśmy lochy. Początkowo metoda przynosiła dobre rezultaty, ale też stosowaliśmy tylko nasienie ras typu duroc, pietren, krzyżówek i nieraz gdy nie było wyjścia to pbz. Po kilku latach pojawiły się jednak problemy z rozrodem, powtórki, nie wyraźne ruje, mało liczne mioty 4-8 sztuk i to jeszcze takich nijakich. Badaliśmy stado i paszę podstawowe pod kątem różnych chorób(badania nie wykazały żadnych chorób mogących powodować takie zaburzenia rozrodu, a i tak profilaktycznie odrobaczamy stado podstawowe, zabezpieczamy przed najczęstszymi chorobami powodującymi zaburzenia rozrodu, odgrzybiamy paszę, no i likwidujemy lochy, które w wyniku różnych wypadków wykazują nieprawidłowości w budowie itd.), próbowaliśmy stymulacji hormonalnie(PG600 + dodatkowo witamina A), próbowaliśmy zwiększać oświetlenie chlewni, nawet stosowaliśmy wspomniany aerozol, nawet do inseminacji wzywaliśmy fachowca ze stacji unasienniania, nawet stosowaliśmy w końcu badanie USG loch bo nie w końcu sami nie ogarnialiśmy czy locha jest w ciąży czy nie, no i nic to nie dawało, co prawda niektóre środki pomagały, ale była to pomoc tymczasowa, potem problem powracał. No w końcu zdecydowaliśmy się na kupno knurka ww. krzyżówki. No i jak się okazało był to strzał w dziesiątkę, zapewniliśmy mu kontakt z lochami, a także zdecydowaliśmy się na wyłącznie naturalne krycie, obecnie planujemy kupno kolejnego knurka, ale teraz zastanawiamy się, czy kupię tę samą krzyżówkę, czy może zwierzę z lini 990, lub bodajże jest jeszcze linia ojcowska 890 czy jakoś tak, ale chyba jednak zostaniemy przy sprawdzonej krzyżówce, bo prosięta rodzą się piękne, cechują się dość dobrymi przyrostami, no i mioty są liczne 12-16 sztuk średnio ale zdarzył się też miot liczący 18 sztuk żywych, no z czego nieraz zdarza się 1 no góra 2 upadki, ale to tylko w przypadku zaniedbania (przygniecenie, lub zbyt późno zauważona biegunka).


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

Ja posiadam knura duroc x pietrian. Ostatnio jak zainseminowaliśmy lochę to miała 3 prosiaki z czego dwa były od urodzenia jakieś chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak inwestujesz w dobre pasze i oczywiście stosowane są wszystkie szczepionki to polecam pietrena. w sumie na duroca*pietrena tez nie narzekamy tez godny polecenia


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Z opowieści i praktyki wiem że najpiękniejsze prosięta wychodzą po maciorze PBZ i knurku mieszanym pietrain x duroc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnowak43    1

A jeśli brać pod uwagę tylko zdrowotność i szybkie przyrosty to według was, która rasa najlepiej nadaje się na knura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

W swojej hodowli miałem kilkadziesiąt knurów rożnych ras ale przewaga krzyżówki nad czystym podstawa dobrego knura to dobre parametry ja bardziej zwracam uwagę na przyrosty niż na mięsność i oczywiście budowa głownie długość i mocne nogi rynienka na grzbiecie i kulka przy ogonie musi być a zdrowotność musi być w chlewni bo sam zdrowy knur tez się zarazi tym co mamy w chlewni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barto7245    40

U mnie jest knurek duroc*pietrain, a loszki WBP. Polecam!!


Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Sprzedam 2 kojce porodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedziu    0

Ja z tatą posiadamy loszki i maciory (2 loszki, 8 macior) PBZ i knura też PBZ jak narazie jesteśmy bardzo zadowoleni. Na dwanaście oproszeń średnia prosiąt od maciory wynosiła 16 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj