jendrula

John Deere 2140 - Jakie oleje?

Polecane posty

jendrula    0

Witam , mam pytanko dotyczące modelu JD 2140 , jakim olejem macie zalane swoje jelonki , bo ja właśnie kupiłem JD i poprzedni właściciel lał do silnika Turdusa 15W40 !? Proszę o poradę czy zostawić czy zmienić olej i jeszcze jedno jaki olej do skrzyni biegów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

jak najbardziej ten olej moze być... co do skrzyni to AgrolU albo inny o podobnych parametrach... bron Boze hipol...


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Do silnika Turdus SHPD 15W40 bedzie idealny a do skrzyni musi byc hydrauliczno-przekladniowy, moze byc Agrol U a najlepiej jak nalejesz oryginalny olej JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik711    0

ja też mam 2140 88rok do silnika wlałem castrola tektiona a do podnośnika agrola bo fush jest drogi kolego napisz coś więcej o swoim jelonku jak długo go masz ile pali jak się sprawuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARGAL    0
Witam , mam pytanko dotyczące modelu JD 2140 , jakim olejem macie zalane swoje jelonki , bo ja właśnie kupiłem JD i poprzedni właściciel lał do silnika Turdusa 15W40 !? Proszę o poradę czy zostawić czy zmienić olej i jeszcze jedno jaki olej do skrzyni biegów ?

Witam. Ja zalałem oryginał od JD do skrzyni i do silnika. Ile powinno wchodzić do skrzyni? Zalałem 50l i ledwie nad minimum pokazuje.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik711    0

Witam ile dałeś za olej hydrauliczny i jakim zalałeś silnik ja moim 2140 ganiałem we czwartek w agregacie uprawowo-siewnym 3m rabewera i dawał sobie radę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

olej hydrauliczno przekładniowy w sewisie JD w Udaninie kosztował (o ile dobrze pamietam) 16,5zł za litr... ja w silniku mam Fuchsa zalanego... mój lata w agregacie 4,2m i pługu obrotce 4 skiby... na razie sprawóje se dobrze (odpukac w drewno niemalowane);d oby tak dalej... a tu możesz zobaczyć jebo poczynania w agregacie

z nim pod te góry z orki wychodzi na jednyce szosowej podbnie jak z mokradeł;p a co do ilosci w skrzyni to ok 50l jest... dolejesz jeszcze 5 i bedzie ok;p

sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik711    0

Witam ja do silnika kupiłem castrola tektiona a do skrzyni myślę wlać agrolu???ale mam obawy czy nie będzie żadnych problemów z hydrauliką jeśli macie wiedzę na ten temat to proszę o opinie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

witam, przymierzam sie do kupna jd 2140 i mam takie pytanie ogladalem ostatnio kilka i jeden wpadl mi w oko( http://allegro.pl/item1180439771_ciagnik_john_deere_2140_z_ladowaczem_czolowym.html ) tylko troche ta cena chyba za duza, mam zamiar jechac obejrzeć tego http://allegro.pl/item1183206273_john_deere_2140_tur_faucheux.html Tylko jest to kawalek drogi, nie chcem zeby podróż okazala sie na darmo a moze ktos z forum ogladal ta maszyne albo cos moze powiedziec to bede wdzieczny

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście drogo nawet ten drugi bedzie drogi bo widać że opony już wygłaskane, do ceny dolicz jeszcze komplet opon to wyjdzie cena w okolicach 50tyś.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tali    0

jeżeli chodzi o olej do silnika ja do swojego jd 2250 Zalewam TORQUE-GARD 15W40 tez wlewałem Turdus 15w40 ale jest 1 telemat z tym turdusem SZYBKO się nagrzewa tak mi Powiedzieli Serwis John Deere Lublin ze TORQUE ma lepsze właściwości no i widze po swoim jeloneku ze do jest prawdą.

Edytowano przez tali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BenQ    0

Witam ..Do John Deere 2140 leje się olej tylko przez ten korek pod kabiną z tyłu ciągnika ?? Nie ma dodatkowych zbiorników ? Do wspomagania idzie ten sam olej co do skrzyni ?? Ile powinno wejść oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebzzz    0

Witam, kupiłem ciągnik john deere 2130 z turem, ale bez przedniego napędu. Moje pytanie to jaką ilość oleju przekladniowo-hydraulicznego mieści ten ciągnik rok 1975 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebzzz    0

Jak bym dał radę poszukać to bym tematu nie zakładał. Ja jestem weterynarzem a nie mechanikiem :)

Więc proszę o pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebestacc    22

Tu masz do tego modelu ale od roku 1982 i olej marki Shell. https://www.shell.pl/kierowcy/oleje-silnikowe-i-srodki-smarne/dobierz-olej-do-silnika-shell-lubematch.html#iframe=L3BsL3BsL2VxdWlwbWVudC9hZ3JpY3VsdHVyYWwvd2hlZWxlZF90cmFjdG9ycy9qb2huX2RlZXJlLzIxMzBfRUZ0OFBsR0xn                                                       Podejrzewam, że mimo to że Twój starszy to i tak ilości będą podobne. Wiadomo że przekładniowo-hydraulicznego więcej Ci pójdzie jak masz ładowacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebestacc    22

Trudno mi powiedzieć ile wejdzie do ładowacza, ale wydaje mi się, że na pewno nie 17 litrów. Do 30 litrów lej śmiało, a potem kontroluj co chwilkę na wskaźniku bo na pewno jakaś miarka jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
    • Przez RafaHordyj
      Witam czy jest możliwość  zrobienia szybkiej skrzyni biegów w John deere 3040, 
    • Przez Paweł20
      Witam jak odpowietrzyć wysprzeglik 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj