DaMiAn914

Turbo w Ursusie C-330M

Polecane posty

No to rozwiązaliśmy problem turba w ciapku. Zrobiliśmy to czego nie potrafili inżynierowie z Ursusa ;0


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

No pewnie ;)

Tak to sie nazywa zrobic a sie nie narobic a moze klijent da sie nabic w butelke B) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I już można kręcić fil na You tube "Ciapaj z turbo " ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Haha...turbo do ciapka za 6zł ;) a może jeszcze pomyślimy na temat 4x4.Co wy na to??

Ursus Turbo 4x4 C-330M B)


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy OT bo % polecą. Odezwij się do mnie na gg o co chodziło z tym pullonezem?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

No wiesz my sie tak smiejemy a turbo i 4x4 bylo zamontowane w ciapku..sa foty i filmiki w necie o tym... takze 4x4 nie jest jaka ;) s magia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
a może jeszcze pomyślimy na temat 4x4.Co wy na to??

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-C-330-4x4-t3759.html ;) B)

 

Ale nie schodźmy z tematu turbo.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

c 330 turbo beznadziejny pomysł

c 330 4x4 zw :) B) :) :) :) :) ;):) :)


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

weźcie nawet nie wklejajcie linków od pulloneza, proszę...

przyznam się bez bicia, dałem się nabrać....

 

co do turbo w C-330 to fajnie że tak się da zrobić ale to nie jest potrzebne w tym ciągniku, tak samo 4X4

najmniejsze modele ciągników gdzie już warto było by turbo i przedni napęd wstawiać to C-360

 

teraz czekamy na turbo do..... komarka lub motorynki a prędzej do wsk-i

napewno znajdzie się ktoś kto coś takiego wymyśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warta skórka za wyprawkę ;),i pewnie nic dobrego byłoby dla silnika ciapka uważam że nie warto ile mocy by mu dała turbina? dla kilku koni mechanicznych kombinować z Turbiną przy ćiapku.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

ha ha ha założyłem nowe buty do mego ciapera i się boje że ją zahebluje może z turbem rwała by darń ale i bez turba boje sie żeby wału nie urwać, kompetnie poroniony pomysł to turbo bo ciapek nie lubi obrotów a jak mu doładować to te 2 gary i tak jakoś tak nierówno pracują i się chyba nie lubią więc po co te turbo

 

ps. co może być z moim ciapkiem jak na postoju wypych a rozrzutnik gnoju na pryzme na polu obr 2 tyś to czasami puszcza czarną chmurę co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Temat powinien być zamknięty

To bez sensu

Może rower z turbo to bedzie następny temat????


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Kolego @Davidastra, masz racje, bo inni już piszą posty bez sensu o jakimś "pullonezie" , ale dodam , że jeżeli autor chce mieć więcej mocy w swoim ciągniku, to niech sprzeda 30stke i kupi 60tke, c330 jest droższe od c360 , więc po tranzakcjach powinno mu zostać troche kasy na drobne naprawy, chyba ,że chce przyszpanowac przed innymi posiadaczami 30stki, że jego ma turbo.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Jak mozna do c330 wstawic turbo od golfa 1,9tdi ja c 330 ma 2 cylindry a golf 4 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A co niby mają cylindry do turbiny? tutaj raczej ważna jest pojemność silnika, zrobić można wszsytko, ale pomysł raczej nie ma przyszłości bo ciągnik zaraz zacznie się sypac, słyszałem o c 330 z silnikiem perkinsa i to tym mniejszym 38km i szybko poleciała skrzynia zwolnice itd. oraz słyszałem o przekładce silnika 4p do mf 255 i ciągnik chodzi jak strzała, także c 330 to konstrukcja wykonana na 30km i nie ma technicznej możliwości na zwiększanie mocy tego ciągnika, ale do mf 255 to ja bym był chętny na taką przeróbkę jak najbardziej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Jak mozna do c330 wstawic turbo od golfa 1,9tdi ja c 330 ma 2 cylindry a golf 4 ??

 

opłaci ci sie dawać turbo od G IV które kosztuje prawie 1000zł? taniej jest dać od G II


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piorun12    0

Koledzy od ponad dwóch lat mam zamontowaną turbinę w c 330 pochodzi z forda sierry 1.8 turbo ciśnienie które wytwarza to 1.5 atmosfery.nie wymieniałem ani korbowodów ani tłoków tylko wylot z komory spalania w tłoku został roztoczony o 2 mm,ciśnienie wtrysku 165 oraz zwiększona dawka paliwa

układ chłodzenia dostał nową chłodnice, na starej się grzał co jest normalne przy takiej przeróbce, wentylator ma 4 łopatki i o 30% mniejsze kółko pasowe.Jest wyraźny wzrost mocy, silnik jest żywszy .Jedyna zaleta starych konstrukcji silników to duży naddatek wytrzymałościowy układu tłokowo korbowego i wału .miałem dostęp do tanich gratów całkowity koszt przeróbki to 300 zł nie liczę chłodnicy i tak miała być wymieniana przeróbka ją przyspieszyła.Pozdrawiam wszystkich [pesymistów]przeróbek ,niestety ursus nie wszystko zdążył zrobić,jak tłoki wylecą na asfalt dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kolego @Piorun12 mógłbyś dać fotki tego turba, i gdzie dałeś przewody ze smarowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piorun12    0

Witam,smarowanie doprowadzasz w miejscu czujnika oleju,robisz tam trójnik powrót żeby nie dziurawić miski olejowej w miejsce korka spustowego oleju.kolektor wydechowy robiłem ze stalowych kształtek hydraulicznych ,a podstawy flansze z grubego płaskownika +trochę roboty.dolot do cylindrów też z rur i kolanek ,filtr powietrza z lewej strony przy kabinie, na doloty z filtra do turbo gumowe przewody ze sierry.w tej chwili montuje inne turbo firmy k.k niestety nie wiem z jakiego samochodu postaram się przesłać foty,będą już tej drugiej turbiny, jednak zasada montażu jest ta sama.Miłej zabawy. jak chcesz te zdjęcia przyślij swój e-mile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinx    0

Dla mnie bez sensu jaet zakładanie TURBINY lub 4x4 w ciapku bo turbina może dodać mu trochę mocy, ale nic mu to nie da bo jak silnik wytrzymie większe obciążenie to skrzynia się rozleci, pozatym ciapor ma za małą mase i chociaż byście założyli mu silnik 60km to i tak bez odpowiedniej masy i szerszuch kół nie uciągnie większych maszyn bo się zakopie i zamiast kombinować taniej wyjdzie kupić większy ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj