DaMiAn914

Turbo w Ursusie C-330M

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piorun12    0

Kolego "MARCINX " nie chodzi o zrobienie z ciapola FENDA czy RAKIETY a tylko o wymianę spostrzeżeń między posiadaczami tych małych "złomów"kto co i jak wykombinował i co komu nawala.dobrze że są słowa krytyki inaczej na każdym podwórku było by to samo.A bez sensu jest tylko nic nie robienie ,mój ciapol tylko pryska i siano przewraca ,ale fajnie kiedy ma zdrowy wydech. Niestety nasz ursus prawdopodobnie i tak nie zbuduje tak twardej maszyny.Mamy dobrych konstruktorów tylko

Polska nie potrafi ich wykorzystać.Wpisz sobie w internet "munch mammut 2000 "jednym z głównych konstruktorów tego cuda był konstruktor wueski . Do dziś japońce nie majom trzech patentów które ma ten motor,przyjemnej lektury .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Ja uważam, że montaż turbodoładowania np. do C-330 to wcale nie jest taki bezsensowny i głupi pomysł. Skrzynia w C-330 raczej jest trwała, myślę, że dodatkowe 10km(wydaje mi się że turbina gdzieś tyle może dać)nie powinno zaszkodzić skrzyni. Trochę być może skróci się żywotność silnika, ale myślę, że też niewiele. A przeróbka która kosztuje ja pisał @Piorun12 3000zł, no może trochę więcej, jest według mnie jak najbardziej opłacalna. A już nie mówię o zadowoleniu i radości tego który to własnoręcznie zamontował ;) A zmiana na większy ciągnik wiadomo zawsze kosztuje, a jeśli wiemy że mamy na pewno dobry ciągnik, to po co go wymieniać.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Billie    0

co do tych linkow na poczatku. czy to jest wogule orginalna trzydziestka? maska wygląda jak od c-360, tak samo obudowa pod kierownica, przód pod maską tez jakos dziwnie wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Mogą sobie i 5 turbin założyć i nic z tego nie będzie, w silniku 2 cylindrowym i jeszcze czterosuwie nie ma ciągłej strugi powietrza tzn powietrze jest zasysane przez 1cylinder krótka przerwa 2 cylinder co da się słyszeć w c330 jako (po chłopsku) paff paff paff paff i tak w kółko, co daje że turbina nie jest w ciągły sposób napędzana przez spaliny, tylko poprostu rozpędza się i zwalnia i tak w kółko razem z cyklem wydechów.Powodzenia więc życzę w bezsensownych pracach jeszcze tam napisali pod tym linkiem że 50%mocy więcej-byłem u spowiedzi i nie skomentuje.Da się zamontować turbosprężarki ale do 3cyl(o wykorbieniu120stopni) 4,5 cylindrowych a dopiero w 6 cylindrowych silnikach turbo rozwija skrzydła.Koledzy tam wyżej pisali że nie wprowadzili żadnych zmiam konstrukcyjnych tzn wzmocniena tego silnika, chciąłbym zobaczyć zdjęcia i dane z pomiarów rozebranego silnika c330 turbo po 2 tys mth o ile wcześniej nie zbierzecie połowy silnika z asfaltu. A i jeżeli już chcecie montować tego typu wynalazki do 2 cyl silnika to radził bym sprężarke typu ROOTs dużo mniej roboty,mniej awaryjne,a dostęp- byle jaki benzyniak typu compresor niektóre gt i inne wynalazki. powodzenia :rolleyes:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak to dobrze że do ciągników nie można pod pasować silników odrzutowych od samolotów bo aż strach by było wyjsć na podwórko z obawy że komus w powietrzu się pług wyczepi :D tak by smigali :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Brak słów :blink: turbo do ciapka podpinać :lol: :D widocznie ludzie nie maja co do roboty i wymyślają głupoty typu turbo do ciapka , no jedynie siąść i zapłakać nad ich l;osem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Billie    0

Mogą sobie i 5 turbin założyć i nic z tego nie będzie, w silniku 2 cylindrowym i jeszcze czterosuwie nie ma ciągłej strugi powietrza tzn powietrze jest zasysane przez 1cylinder krótka przerwa 2 cylinder co da się słyszeć w c330 jako (po chłopsku) paff paff paff paff i tak w kółko, co daje że turbina nie jest w ciągły sposób napędzana przez spaliny, tylko poprostu rozpędza się i zwalnia i tak w kółko razem z cyklem wydechów.Powodzenia więc życzę w bezsensownych pracach jeszcze tam napisali pod tym linkiem że 50%mocy więcej-byłem u spowiedzi i nie skomentuje.Da się zamontować turbosprężarki ale do 3cyl(o wykorbieniu120stopni) 4,5 cylindrowych a dopiero w 6 cylindrowych silnikach turbo rozwija skrzydła.Koledzy tam wyżej pisali że nie wprowadzili żadnych zmiam konstrukcyjnych tzn wzmocniena tego silnika, chciąłbym zobaczyć zdjęcia i dane z pomiarów rozebranego silnika c330 turbo po 2 tys mth o ile wcześniej nie zbierzecie połowy silnika z asfaltu. A i jeżeli już chcecie montować tego typu wynalazki do 2 cyl silnika to radził bym sprężarke typu ROOTs dużo mniej roboty,mniej awaryjne,a dostęp- byle jaki benzyniak typu compresor niektóre gt i inne wynalazki. powodzenia :rolleyes:

popieram w 101%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

a czemu nie - zamontujcie mu turbo z intercoolerem - ja bym jeszcze układ wtryskowy zamienił na common rail - co tam jeszcze przednia oś na TLSie by się przydała no i nie można zapomnieć o EHRze w podnosniku - do tego nowa kabina od Naglaka "i można świat doganiać"

 

jak czytam o "sukcesach" takich właśnie "niezależnych biur konstrukcyjnych" to mi sie zawsze ten filmik przypomina


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441

Mogą sobie i 5 turbin założyć i nic z tego nie będzie, w silniku 2 cylindrowym i jeszcze czterosuwie nie ma ciągłej strugi powietrza tzn powietrze jest zasysane przez 1cylinder krótka przerwa 2 cylinder co da się słyszeć w c330 jako (po chłopsku) paff paff paff paff i tak w kółko, co daje że turbina nie jest w ciągły sposób napędzana przez spaliny, tylko poprostu rozpędza się i zwalnia i tak w kółko razem z cyklem wydechów.Powodzenia więc życzę w bezsensownych pracach jeszcze tam napisali pod tym linkiem że 50%mocy więcej-byłem u spowiedzi i nie skomentuje.Da się zamontować turbosprężarki ale do 3cyl(o wykorbieniu120stopni) 4,5 cylindrowych a dopiero w 6 cylindrowych silnikach turbo rozwija skrzydła.Koledzy tam wyżej pisali że nie wprowadzili żadnych zmiam konstrukcyjnych tzn wzmocniena tego silnika, chciąłbym zobaczyć zdjęcia i dane z pomiarów rozebranego silnika c330 turbo po 2 tys mth o ile wcześniej nie zbierzecie połowy silnika z asfaltu. A i jeżeli już chcecie montować tego typu wynalazki do 2 cyl silnika to radził bym sprężarke typu ROOTs dużo mniej roboty,mniej awaryjne,a dostęp- byle jaki benzyniak typu compresor niektóre gt i inne wynalazki. powodzenia :rolleyes:

 

bobytempelton- Warto poczytać na temat pulsacyjnego napędu turbosprężarek i korzyści z tego płynących :rolleyes: . Przyrost mocy po montażu turbosprężarki i podniesieniu dawki paliwa może wynieś i 100% (ale jak długo?).

MAT912 - pooglądaj filmiki z zawodów Tractor Pulling to zobaczysz, że można założy do ciągnika silnik odrzutowy i z helikoptera :rolleyes: .

Jak ktoś lubi takie zabawy to się wszystko da - jak mawiają nie ma rzeczy niemożliwych, najwyżej są nieopłacalne i mało realne - można sobie i założy silnik V8 do kosiarki.

Na temat sensu uturbiania C330 nie będę się wypowiadał, ale z głową wszystko można zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@alchemik może masz po części racje z napędem pulsacyjnym turbosprężarek ,zwiększa sprawność,turbosprężąrki, ale w 4,5,a jak pewnie wiesz w 6 cyl są montowane, bo tam dopiero się to sprawdza.Po za tym no można zmodyfikować fazy rozrządu ,ustawić odpowiednio początek wtrysku, ale aby zastosować pulsacyjny napęd turbiny w c330 ,to silnik musiał by mieć przynajmniej te 2500 obr/min,bo na mniejszych spaliny zbytnio będą się cofać, niewiem dla mnie mija się to z celem, miałem w zimie zakładać do c330 silnik 3p, ten z zamuloną pompą 38km, ale jakoś tak wyszło, ale tej zimy zrobię to napewno,czyli bezpiecznie zwiększę moc, obroty,jednocześnie czyniąc c330oprócz jej wszystkich wad, prawie doskonałą :rolleyes:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk255    1

piorun12 czemu akurat zalozyles turbo od 1.8 a nie od czegos wiekszego albo mniejszego i przy ilu obrotach silnika ta twoja zaczyna pompowac te 1.5at??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bitbit    1

wiesz dla czego od 1,8 albo od 1.9 się zakłada ? proste wiesz jaką ma pojemność silnik w c330 prawie taką jak 1.8 albo 1.9 ciapek ma 2.0

a jesli interesuje cię koszt przerobienia to jest 300 do 500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

bibit wszystko okej ale ? Jakim cudem ta turbinka ze sierry dmuchnela Ci 1,5 bara w 2 cylindrach ? jak juz wczesniej pisal bodytempelton 2 cylindrowiec 4 suwowy ma przerwy w wylocie spalin ? jakim cudem wiec spaliny ciapkowe by napedzily ta turbine do takich obrotow aby dmuchnela 1,5 bara ? w fordzie seryjnie dmuchala na pewno nie wiecej jak 1,2 bara i to przy full obciazeniu auta , rowna struga spalin z 4 cylindrow. i zapewne miala WG bo piszesz ze to juz 1,8 TD czyli typowy fordowski motor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bitbit    1

a może on wie o tym że daje mu 1,5 bo założył turbo, ja man i mi daje 1,2 i mam turbo od forda 1.8 td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Fiat produkuje i montuje dwucylindrowy silnik z turbiną. Tyle że to benzyna, obroty silnika są zdecydowanie większe, do tego odpowiednio skonstruowany wylot spalin i jakoś działa. Nie wydaje mi się żeby ten silnik na dłuższą metę zrobił furorę ale na razie chodzi.

O sensie zakładania turbiny do 30-ki trudno coś powiedzieć opierając się na teoriach. Trzeba by to przerobić w realu by jednoznacznie określić czy warto czy nie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk82    1

No chyba się na fotki nie doczekamy ale ok .

 

Dla Twojej informacji bitbit turbina z forda 1.8 TD daje max 0.8 bara i to dopiero od około 2200-2300 obr

 

bitbit w jakim ciągniku masz to turbo w fergusonie czy 30 bo w obu tematach się pochwaliłeś ?

Edytowano przez kamyk82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Może by się dało zainstalować turbo ale kolektoro-tłumnik raczej trzeba by zrobić taką puche przed turbina dyfuzor by spaliny się sprężały przed turbiną, bez tego nie wyobrażam sobie pracy 2 cylindrów w turbo <_< Tłoki z c330 nie z 330M i może, ale to wszystko jest za liche, to nie będzie pracować na dłuższą metę.

Ciśnienie które produkuje sprężarka turbiny zależy od ilości spalin, więc z każdej się wyciągnie i 2 bary ale po wsadzeniu większego silnika :D , przy obr poniżej 1000obr jak to ma pracować?

Załóżcie silnik 3p lepiej takie moje zdanie.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk82    1

bitbit no gdzie te fotki Twojej turbo 30 ? Czekamy i czekamy a Ty nic .

Pochwal się jeszcze ferdkiem 255 bo też pisales że masz zaturbiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bitbit    1

ok nie ma sprawy mam w c 330 i w MF 255 turbo ale proszę o cieroliwoś bo jak pisałem wcześniej jestem w Niemczech

w czwarek jadę do pl w sobotę porobię fotki ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

no fajnie zrobione. Czuc duza roznice w ciapku ? I fajne masz oponki z tylu :) chyba od koparki jakiejs co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bitbit    1

podczas ciężkiej pracy czuś wzrost mocy naprzykład przy wałowaniu zboża bo tak przy robotach z turem nie jest zbytnio potrzebna tyle że szybciej wchodzi na obroty

no a opony od koparki bo mam sporo podmokłych terenów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodek    0

Oba to turba ze sierry ?

PS mam pytanie bo w fordzie patrząc na wykresy ta turbina wstaje bardzo późno- tak przy ok 2400obrotach jest szczyt momentu obrotowego a jak jest w c330 ?

Mam też pytanie do wartości doładowania na którym jeździsz teraz w ursusie i w którym momencie nastepuje szczyt momentu obrotowego - przy jakich obrotach bo normalna c330 ma max moment gdzieś ok 1800obr , a jak jest u ciebie ?

 

 

 

Ps badzo mi sie podoba przeróbka , ale pomyślałbym raczej nad jakąś turbiną od mniejszego silnika - coś 1,4 tdi albo 1.6td - moim zdaniem łatwo by wstawała i można by ustawić w miare relatywnie małe ciśnienie doładowania - tak 0.5bara aby za bardzo nie ingerować w piec.

Edytowano przez Dodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj