DaMiAn914

Turbo w Ursusie C-330M

Polecane posty

beorn    1

niezle, fajnie chodzi. swego czasu chcialem tak podrasowac ltz :lol: tylko sporo zachodu to kosztuje- sama turbina, doprowadzenie smarowania, odprezenie silnika itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

wedlug mnie to głupota. Sam montaz turbiny to przeciez nie wszystko,a zrobienie tego tak jak to powinno byc wymaga sporej kasy


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Przeciez ta turbina jest tylko zamontowana na kolektorze wydechowym a nie jest podłaczona do ssacego.Daje tylko tyle ze ładnie gwizda .... i tyle ,wiec korbowod bokiem raczej nie wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Mi sie wydaje ze jednak jest podlączona do ssącego a ta rura co wystaje to jest od pobierania powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Dobrze że na wolnych obrotach chodził bo pewnie gdyby dał gazu to... :)

 

Jak ktoś nie ma co robić to sobie może grzebać ale ze starej babki to laski i tak nie zrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsardas18    0

ale głupek - przecież ona jest źle wyregulowana :) nie powinna dawać tyle dymu - za to jaki efekt - turbina w c-330 :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Mam pytanie kiedyś widziałem na YouTube filmik ciągnika tzw.Sam z silnikiem 30 i z turbiną od VW Golfa III 1.9

Czy jest to możliwe i czy może uszkodzić jakieś podzespołów??


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Daj sobie spokój zakładanie turbo do tego ciągnika to głupota i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kuźwa mówiłem że niedługo powstanie temat o turbo w 330. Jestem prorokiem. Yeah. Chętni którzy chcą poznać swoja przyszłość zapraszam na gg.

 

Przerost formy nad treścia.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

niby czemu??? ;) Mnie turbo w ciapku nie szokuje w ogóle. Poszukam tylko czy nie ma już takiego tematu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Po mojemu to się nie opłaca bo mocy niedużo doda jakieś 3km na pewno dużo przy tym kosztów i roboty nie wspominając o tym iż te 3km nic nie dadzą bo np pługa 3 skiby nie uciągnie no ewentualnie jeden ząb radeł więcej.

 

@Andrzej pisze się ''w ogóle''

 

ah ten pośpiech. dzięki ;)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Ja widziałem na allegro taką turbinę która kosztuje w granicach 300-500pln


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Podaj linka.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

to pewnie było o turbo w c-360


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330    0

Powiem tak:

Turbosprężarkę w C-330 jak najbardziej można zamontować, lecz musisz wymienić tłok oraz korbowód na kute nie odlewane

Do tego jeszcze dochodzi odprężenie silnika Tzn. normalne 30 ma 17 st. sprężania trzeba by było go obniżyć nawet do 12-13 więc grubsza uszczelka nic nie da ;)

A i smarowanie turbo + sama turbina

Jeśli nawet masz duży zapał do tej roboty, zobacz na koszty wszystkich tych części na pewno ci się ode chce

 

Linki do tych filmów z 1 postu:

http://www.youtube.com/watch?v=dvAqUzWkj-8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

<=== B)

<===

Jestem prorokiem. Yeah. Chętni którzy chcą poznać swoja przyszłość zapraszam na gg.

Ja jestem.. :)

 

Co do tematu:

Był już temat o turbinie do c-360, c-360 3p, t-25 i teraz do c-330, aż boje się pomyśleć co będzie następne :)

 

Jeśli masz zbędne pieniądze i chcesz mieć satysfakcje, że zrobiłeś coś sam a ponadto wyjątkową c-330 to możesz kombinować. Czy ma to sens to już musisz sam sobie odpowiedzieć, bo żebyśmy co pisali to i tak zrobisz tak jak Ty uważasz. ;)


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Może taniej było by założyć silnik 3p ???


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę o nastepnym ciagniku do którego bedą zakusy wstawić turbo. No i mam problem. Chyba do takiego ogrodniczego. Albo do komara. Magia slowa "turbo" jest wielka.;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Albo moze kup sobie naklejki TURBO i nic nie dodawaj wiecej i przyklej miedzy napisem -U-R-S-U-S- a C-330 M ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj