DaMiAn914

Turbo w Ursusie C-330M

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Uziu92    7969

zeby zobaczyc gdzie jest max moment w ciapku to raczej dokladnie da sie to okreslic tylko na hamowni ale kto bedzie hamowal traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bitbit    1

to fakt trzeba by było mieć hamownie ale i są hamownie do ciągników pomiar jest robiony przez wał przekazu mocy

od forda tylko w c330 a w mf 255 od audi b4 1.9 tdi

a turbo można ustawić od 1000 obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bitbit    1

hehe zapewne tak dlatego nikt nie sprawdza

z tego co pamiętam koszt to około 150 zł ale jeszcze trzeba do nich dotrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jestem w trakcie montażu do mojej c330 turbiny garret T2, o ile budowa kolektora dolotowego i podłączenia smarowania to żaden problem, o tyle rozczarowała mnie sama turbina otóż kupiłem na złomie taka z vw golf lll 1.9 td po uruchomieniu silnika wszystko wydawało się ok po 3 min pracy olej z gorącej i zimnej strony aż kapal! Tak ze nie problem zamontować turbinie tylko dostać w dobrym stanie za przyzwoite pieniądze :-S! Chyba spróbuje coś z allegro teraz bo jak coś to odsyłasz bez podania przyczyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A i jeszcze jedno pytania mnie nurtuje czy montaż w innej pozycji niż ta w której jest zamontowana w samochodzie z którego pochodziła ma coś do rzeczy?Chodzi mi o to czy jak remontuje ja w ten sposób ze smarowanie turbiny będzie z boku czy od dołu a nie z góry jak jest np w vw golf lll będzie miało wpływ na trwałość i awaryjność turba??? Proszę o sugestie i swoje obserwacje kolegów z forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk82    1

No musisz zamontować tak jak było w aucie inaczej nie będzie dobrze dla turbiny.

 

Pracowałem kilka lat na szrocie i te turbiny które tam były nadawały się albo na złom albo regenerację , tak więc poszukaj czegoś po regeneracji tylko to będzie kosztowało na pewno powyżej 1000zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

dokladnie jak pisze kolega wyzej turbina musi byc zamontowana osiowo to znaczy ze musi miec zasilanie z gory a powrot z dolu , nie moze byc pod skosem czy cos w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klinter    0

witam

Założenie turbiny do C330 jest bardzo łatwe .Trzeba ją zamontować na kolektorze wydechowym , puścić elastyczny zbrojony przewód do smarowania najlepiej od filtra oleju . Pamiętać o tym że trzeba podłączyć do filtra mokrego czyste powietrze ponieważ jest podstawą żywotności turbiny i silnika . Dodaje ona jakieś 15kn więcej i szybciej można spalić sprzęgło

bo ciężko ją zadusić . Mój kolega zamontował jakieś 3 lata temu i chodzi do dziś dzień .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk82    1

Złożyć turbo może każdy ale zrobić to dobrze już nie .

 

Więc tak :

1-Trzeba by było zespawać kolektor wydechowy , najlepiej z kwaśnej blachy

2- Założyć dobrą i przede wszystkim sprawną turbinę

3- Zamontować intercooler

4- Zmodyfikować układ filtra powietrza

5-Zmodyfikować układ wydechowy ( wylot spalin z turbosprężarki)

 

 

Po tym wszystkim trzeba by to zgrać w profesjonalnym warsztacie .

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bitbit    1

Hehe panowie turbo musi byc sprawne ale mi się wydaje że kolega źle założyły je dlatego cieknie najlepiej jak ktoswcześniej powiedział odplywem do dołu Tylko nie zawsze tak się da . Nowsze turbo można założyć jak się chce i będzie ok np że zmienna geometria i są o wiele wydajniejszej

 

Mnie terazraz interesuje 4x4 :D to kolejny plan na moda .Może ktoś coś podpowie coś ?

 

Mam jeszcze jedno pytanie czy wie ktoś czy są jakieś lepsze wtryski co by pasowały do 30 ? Mi znajomy załatwił od jakiejś starej lokomotyw ale są takie same jak oryginały nawet te same numery . A tak dokładniej chodzi mi o to by były trochę większe wtedy by możnabbyło podkręcić jeszcze turbo

Edytowano przez bitbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

same koncowki nic nie dadza. Pompa paliwowa jest przystosowana do cisnienia wtrysku 130+/-5 bar . Jak wsadzisz cos od silnika wiekszego lub od turbo to i tak nie ustawisz wiekszego cisnienia bo pompa nie podola a taka koncowka przy malym cisnieniu na pewno nie bedzie wydajniejsza od oryginalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bitbit    1

Dokładnie . Mam kolegę co ma warsztat zajmujący się pompami wtryskowyni i mówił mi że można każda pompę pociągnąć zmieniając sekcję na jakieś tam nie pamiętam dokładnie , muszę go dokładnie się popytać . Mój ciapek dosyć mocno kopci i nie wiem czemu bo ładnie chodzi jest silny i wszystko jest spoko tylko kopci mocno

 

Kiedyś w tdiku by zwiększyć ciśnienie na pompie zakładałem pompke paliwowa i wtedy było czuć różnicę

Edytowano przez bitbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

jak zmieni sekcje to tak , zgadzam sie ale na ori pompie szalu nie wycisnie. ale teraz pytanie czy gra warta swieczki ? jak ktos ma koncowki lejace i pompe do regeneracji to mozna kombinowac wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bitbit    1

To prawda a ją 2 tygodnie temu miałem regeneracje pompy i dalej dymi może wtryski

Edytowano przez bitbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

dawke podnosiles na pompie ? jak sporo podniosles to nawet przy sprawnych wtryskach bedzie kopcil. Jak nic nie ruszales w pompie to sprawdz koncowki , jeszcze jak masz znajomeo pompiarza to wrzuci na probnik i sprawdzi czy nie leja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk82    1

bitbit lepiej zostaw tą 30 w spokoju .

 

Głupoty piszesz że hej , turbo chcesz podkręcać , pompę paliwa w tdi montowałeś a przecież pompa tam fabrycznie jest .

Nie masz żadnej wiedzy na temat silników turbo doładowanych , coś tam usłyszysz , coś gdzieś przeczytasz .

 

Masz ciągnik z turbo ale czy jest on lepszy i mocniejszy od zadbanej zwykłej 30 ? Żeby to stwierdzić trzeba by obie maszyny postawić na hamownie . A takie mówienie że na pewno jest mocniejszy to takie wróżenie z fusów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bitbit    1

Jeśli nie wiesz oczym mowa to się lepiej nie odzywaj bo to ty teraz głupoty piszesz . Nawet zapewne nie wiesz po co ta pompą paliwowa jest montowana i gdzie i nie ją tylko to zakładałem a dużo ludzi . I tak poza tym nie wszystkie auta mają pompke paliwowa diesle na pompie zwykłej sam zasysa ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk82    1

Napisałeś jasno że chodzi o silnik TDI a więc silnik który ma pompę paliwową .

 

Pogrążasz się w swojej niewiedzy , daj już spokój. Piszesz o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia a twoja wiedza opiera się no właśnie na czym bo na pewno nie na praktyce , coś tam przeczytasz , coś usłyszysz i piszesz te bzdury .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bitbit    1

Mam wrażenie że jesteś temp bo tdi nie każdy ma pompke paliwowa i nie chodzi mi o pompę wtryskowyni i nie pograzaj się

 

Pompę wtryskowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk82    1

Zanim cokolwiek napiszesz to przeczytaj później to co napisałeś bo aż oczy bolą .

 

Doucz się i potem możemy podyskutować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj