wojtii

tabela wysiewu Poznaniak

Polecane posty

Gość   
Gość

Zrobić próbę kręconą i ustawisz sam dokładnie. Nie sugeruj się żadnymi tabelami, żadnym doradztwem,  bo to jest tylko orientacyjnie, każdy siewnik jest inaczej już wyrobiony i może wysiewać zupełnie inaczej niż Twój, tym bardziej tak małe ilości. Ludzie próba kręcona jest prostsza od budowy gwoździa, a co drugi sugeruje się jakimiś tabelami byleby tylko nie robić próby..

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

próba wychodzi ok 6,2 a z tabelą jest 6.6 to by było ok ale    jak ja chce mniej wysiać a jest na A 1 mniej się nie da koło duże na duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

próba wychodzi ok 6,2 a z tabelą jest 6.6 to by było ok ale    jak ja chce mniej wysiać a jest na A 1 mniej się nie da koło duże na duże

 

To przerzuć koła żeby było małe na duże. Nosz kurde wyobraźni trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

Jak kolega wyżej ustaw wysiew zmiejszony . U mnie przy B4 wychodzi 2,7kg na ha. Koniecznie zrób próbe kręconą.


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian350z    2

witam, zapewne było to już i wgl, lecz potrzebuje tabeli wysiewu do siewnika poznaniak s043/2, chce mieć orientację przed próbą kręconą, a jest tyle tabel że masakra co i która do którego, posiałem wczoraj i chyba za mało (kierowałem się tabelą https://www.google.pl/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fwww.agrofoto.pl%2Fforum%2Fuploads%2Fgallery%2Fcategory_78%2Fmed_tabela-wysiewu-s0432-poznaniak-5_16342_78_58546.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.agrofoto.pl%2Fforum%2Fgallery%2Fcategory%2F78-polskie%2F%3Fst%3D270&docid=grEKQeKZDkJlKM&tbnid=MrHSG0KEBLqnlM%3A&vet=10ahUKEwjVldXh6qvWAhWGPZoKHUeLCI0QMwhnKDcwNw..i&w=400&h=226&bih=950&biw=1920&q=siewniki%20poznaniak%20s043%2F3&ved=0ahUKEwjVldXh6qvWAhWGPZoKHUeLCI0QMwhnKDcwNw&iact=mrc&uact=8 ) i coś jest nie tak, teraz chce zrobić to już porządnie. 

 

P.S ile się mieści zboża do poznaniaka coś około 200 kg chyba ?  

Edytowano przez damian350z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chłopie chłopie, wystarczy wbić w google i masz jakie chcesz. Mieści się 150 kg, pszenicy gdzieś 170kg. w 2,7m, w 3 metrowym pewnie trochę więcej

siewnik-poznaniak-na-docisku-paradyz-373

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Jaki to rodzaj Poznaniak jeśli jest na tabeli wysiewu napisane.Poznaniak5,Poznaniak6 a na tabliczce znamionowej jest nabite SO43/3/z.87r czy raczej jakaś przejsćówka 5-6 i czym może się różnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

hehe siewnik przez lata nie zmieniał się nic ,natomiast cały czas znieniały sie przekładnie i zebatki na łańcuchu ,olejowa została jako jedna ale ponoć zawodna ,wiec bez próby nie wysiejesz nic dokładnie ,,ja swojego mam z 87r a tabela pasuje od rocznika 83 jeszcze na łańcuszkach ,fakt sugerować sie mozna tabelą i do tego próba ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko próba, tryby się wycierają też, inaczej wysiewa zaprawione inaczej niezaprawione, ba nawet  inny rodzaj zaprawy to już inny wysiew, ziarno co roku inne grubsze drobniejsze, więc co tu w ogóle mówić o jakiejś tabeli bez próby. Tabela tylko po to by mniej więcej wstępnie ustawić do próby, nic poza tym. Ja się trochę ludziom dziwię, toż to kilka chwil i siewnik przekręcony, a to kombinują jak koń pod górę byleby tylko ustrzec się próby.     :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Tabele traktuje tylko poglądowo i tego się na razie trzymam próbę kręcona już robiłem tylko to jest mój stary nowy nabytek do tej pory był (konny 15)tylko się nie śmiać,i pasuje mi wiedzieć co na temat niego jaki to model Poznaniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

hehe siewnik przez lata nie zmieniał się nic ,natomiast cały czas znieniały sie przekładnie i zebatki na łańcuchu ,olejowa została jako jedna ale ponoć zawodna ,wiec bez próby nie wysiejesz nic dokładnie ,,ja swojego mam z 87r a tabela pasuje od rocznika 83 jeszcze na łańcuszkach ,fakt sugerować sie mozna tabelą i do tego próba ,

 

Oj żebyś wiedział że zawodna, w ubiegłym roku ustawienia mniej więcej pokrywały się z książka, w tym roku w ogóle. Przez to na jednym kawałku posiałem pszenżyto 90kg/ha ale jutro lub za 2 dni dosieje drugi raz.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie no kto jak kto, ale że Ty siejesz według tabeli to koniec świata.   :P       :)   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zawsze robię próbę kręcona co doprowadza do szału mojego ojca który rzuca uwagami "kręcisz tym kołem i kręcisz, na polu za siewnikiem latasz i lejki zamykasz a ja w tym czasie był 2 razy więcej ha obsiał" :D

Tylko w zwyczaju mam że zrobię probe kręcona a potem dla dla śmiechu zobaczyć co im tam w fabryce wychodziło :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaiko    0

Jak ustawić siewnik poznaniak 2.7m do siana rzepaku, żeby wysial 2.5 kg i 3kg dziś ustawiam na a1 i wyszło mi 0.90 kg na hektar bardzo proszę o radę

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Witam

 

Mam Poznaniaka na wąskich kołach z 1989 roku, jeszcze na tej zwykłej przekładni.

Jak w nim ustawić, żeby wysiał 80 kg żyta na ha ? Wiem, że próba, ale wstępnie jak go ustawić ?? Denko na który ząbek oraz zapadki ?


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darus2    0
Dnia 6.09.2018 o 22:19, TheMariko12 napisał:

Witam

 

Mam Poznaniaka na wąskich kołach z 1989 roku, jeszcze na tej zwykłej przekładni.

Jak w nim ustawić, żeby wysiał 80 kg żyta na ha ? Wiem, że próba, ale wstępnie jak go ustawić ?? Denko na który ząbek oraz zapadki ?

Hybryda zaprawiona z centrali - próba 19,5obr A1 D0 Z2 91kg na polu wyszło około 80kg


TS100
7211, C360, C360 3p
Bizon Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 22:16, Nikita_Bennet napisał:

Tak się składa że własnie mam przed oczami oryginalą instrukcję od siewnika zbożowego zawieszanego S043 "Poznaniak II" wydawnictwa przemysłu maszynowego WEMA. Warszawa 1979.

 

Pisz na PM lub na gg#: 1277053 ale odpisze najwcześniej jutro wieczorem bo jadę na cały dzień do lekarza.

Jak chcesz to mogę Ci to zeskanować i przesłać na e-maila.

Witam

Czy mógł bym prosić o wrzucenie linka do całej instrukcji na forum bo ostatni który był juz nie działa a potrzebuję pilnie bo musze poustawiać stary siewnik i trochę go podszykować bo nie długo będzie potrzebny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj