etihw

Rozrzutnik 6 ton MF vs Cynkomet vs Jol-Met

Polecane posty

etihw    6

Złożyłem młodego rolnika na zakup rozrzutnika 6 ton metal-fachu ale po usłyszeniu opinii paru osób bardzo poważnie zaczynam się obawiać czy to jednak dobry wybór i zastanawiam się teraz nad paroma:

- metal-fach n267/1

- cynkomet n-221

- jol-met n 250/3

Wszystkie 6 tonówki i adaptery pionowe 4. Jeśli możecie coś o którymś powiedzieć i ewentualnie dodać jakiś inny tak w przedziale cenowym do 60 tysięcy będę wdzięczny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

60 tys netto ? .ja mam chyba u siebie w dokumentach ofertę za 66tys netto na tytan 7 premium adapter talerzowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
etihw    6

To jest Unii rozrzutnik ??? chcę zmieścić się w 80 tys. i za to kupić rozrzutnik i siewnik dlatego tak + - 60 chcę wydać na rozrzutnik 


Nie wiąże z tym rozrzutnikiem przyszłości bo jest za mały na mój areał i ilość gnoju ale obecnie nie posiadam żadnego większego ciągnika a nie kupię póki co większego bo  kupiliśmy dwa lata temu trochę ziemi i jest jeszcze kredyt. Tylko obecnie mamy już zajechany 4,5 tonowy na 2 osiach i nie opłaca się robić kapitalnego bo trzeba by już kupić cały rozrzutnik bo tam wszystko jest do roboty oprócz podłogi, ale z adaptera odpadają zęby z burt zostały tylko profile i co jeden czy dwa kursy coś jest do naprawy. A teraz akurat przekazujemy gospodarstwo i nadarzyła się okazja to chcemy to wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SajzPL    27

Ja pracuje na metal-fach 8 t i nie narzekam.Rozrzutnik fajny, dobrze wywarzony.Wałki równo rozrzucają jednak tragiczna jest jazda od miedzy bo nie rozrzuca całą szerokością tak samo tylko trzeba robić nakładki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
etihw    6

Sajz a nie gnie ci się bo mój znajomy ma właśnie 8 tonowy metal-fach i mówi że jak tylko nie zawadzi albo puknie to jest jak papier. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SajzPL    27

Nigdzie nie jest pogięty oprócz ślimaków na wałkach bo już nie jeden kanold przerobiły a raz nawet dekiel od studzienki się na nich zatrzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zobacz vloga Babińskiego coś tam ostatnio mówił o mf..... ją bym wybrał cynkomet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjoter12    5

metal fach odpada wg mnie
osobiście mam roltrans 8 ton bdb się spisuje płaciłem ok.50tys brutto, wywoże ok.350ton
Moge ci go śmiało polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2137    0

Witam. Ja zakupiłem na jesieni tytana 8 premium z adapterem talerzowym, (troche drożej niz chcesz wydać). Tez nie mam mocnego ciągnika, ale 70km jakoś tam daje rade. wywiozłem juz ponad 30 bryczek i mogę ten rozrzutnik bardzo pochwalić. Pięknie rozrzuca, bardzo lekko sie z nim jedzie, mimo pojedynczej osi, mam wrażenie że z pustym gorzej traktor skacze niz z załadowanym... Jeżeli w przyszłości planujesz zmieniać gnojowóz na większy, to na tytanie mniej stracisz niż przy metalfachu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalcase95    1

ja mam tytana 8 premium i nie narzekam. rozdrabniacz 2 walcowy nadaje sie do wapna a 4 walcowy troche gorzej. jak myślisz o metal fachu to weż jolmet bo to samo a prawie na pól tansze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Ja tez stalem przed podobnym wyborem. Ogolnie mial byc jakis tanii jolmet roltrans i inne garazowki ale kiedys na placu spotkalem jedngo z w.w stal nowy ponad rok pod chmurka.to za darmo bym tego nie chcial moj mf po dwoch sezona do tego jest jak nowy.Do tych tanich cynkow tez nie mam zaufania i dlatego kupilem metalfacha. Nie jest codem techniki ani jakosci ale jest kilka w okolicy to daja rade spokojnie. Cena adekwatna do jakosci. Takze jak nie planujesz dluzszej przygody takim rozrzutnikiem to podobne pieniadze starcisz sprzedajac po np. 5latach tytana czy mfa a na dzien dzisiejsy kupujac tanszy masz wiecej kasy na siewnik. Twoj wybor.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
etihw    6

Ja chce po prostu trochę przyoszczędzić na rozrzutniku bo siewnik już chce kupić ze ścieżkami taki w przyszłości pod agregat uprawowy, ale też nie chce kupić czegoś co po 2 sezonach będzie w stanie takim jak mój obecny bo jak mówiłem trochę się z tym gnojem jeździ i to co muszę z nim przeżyć to koszmar.  A ten cały WL-Pack to co to za wynalazek bo to jest skorupowy tak ??? Można by dodatkowo do wapna pewnie użyć.

Edytowano przez etihw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
etihw    6

Daf-agro czy alima chyba nie robią 6 tonowych a do zetorka 6011 nie podczepię nic większego, mam też 5945 ale to bym musiał ciągle przeczepiać je bo przy nim mam tur założony. Po za tym to są drogie maszynki a ja szukam czegoś w miarę taniego i wytrzymałego i najbardziej rozważam te 3 co wymieniłem ale jeśli ktoś ma jakiś inny właśnie do +- 60 tysięcy brutto też będę rozpatrywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
etihw    6

Patrzyłem ale nigdzie nie ma szerszej opini na ich temat  i nie wiem co myśleć na dobrą sprawę o nich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
etihw    6

A jak jest w tych rozrzutnikach z zapotrzebowaniem na moc ? Skorupowy potrzebuje mniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368

Według mnie prowadzi się lżej zarówno po drogach, jak i na polu. Na drogach dyszel nie obija zaczepu, jak ma to miejsce w rozrzutnikach z tandemem, Na polu rozrzutnik jednoosiowy trudniej utopić z jednego względu, że duże koła nie blokują się. Z tego co słyszałem od znajomego, który pracuje MF 8t z Same Laser 110km w 6 garach, to mówi, że lekkie błoto i nie daje rady ze względu na blokowanie się kół. Rozrzutnik solidny, prosty i na prawdę ładnie rozrzuca. W moim modelu jedyny mankament to, zrobiona od dołu kołyska, gdzie jest regulacja wysuwania przekaźnika do odczepiania tylnego adaptera. W tej kołysce gromadzi się niestety spora ilośc obornika, bo zamiast wygiąć w odwrotną stronę i wszystko by się zsuwało, ale cóż, jest jak jest. W nowszych modelach, które oglądałem wszystko już jest poprawione. Powłoka lakiernicza jest jak to na polski sprzęt przystało marna, ale wciąż lepsza niż w rozrzutnikach rol-trans np z tego co oglądałem. Mnie do wyboru tego rozrzutnika skłoniła grubośc blachy - 6mm. Jeszcze mi się przypomniało, padło łożysko od posuwu z tyłu, ale to dlatego, że u mnie rozrzutnik jest cały rok nie myty i dostały się zabrudzenia. To tyle na temat mojej opinni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MG1991    3

Może ktoś się wypowie na temat tego szesciotonowego cynkometa na tandemie? Ktoś z was go uzytkuje, lub oglądał? Ja mam podobny dylemat jak etihw. Też szukam rozrzutnika o tej ładowności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam rozrzutnik obornika prod. Czarna Białostocka. Rocznik 82. Jest praktycznie cały w oryginale, bo od nowości smarowany olejem i burty są bez zarzutu. Jedynie podłogi nie udało się tak zachować, co widać na foto. Samochód na drodze może wyprzedać bez obaw, że go nagle rozrzutnik w rów zepchnie  
      Cena 4700. Trasa Międzyrzec Podl.-Siedlce
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez zyzek
      Orientuje się ktoś może, co może być przyczyną tego, że co chwila pękają tarczki sprzęgła przeciążeniowego w polskim rozrzutniku? Oryginalne działały przez lata, a po wymianie sypią się co kilka-kilkanaście rozrzutników.
      Chodzi o ten element:

      Powodem jest słaba jakość nowych tarczek, czy przyczyna może być inna? Wie ktoś może  gdzie kupić tarczki, które powinny wytrzymać dłużej?
    • Przez Grz3g0rz
      Witam,
      Ostatnio w moim rozrzutniku UNIA TYTAN 7 cieknie olej z przekładni adaptera. Aby usunąć usterkę musiałbym otworzyć przekładnie, lecz potrzebowałbym jej schemat (którego nigdzie nie umiem znaleźć), aby wiedzieć czego się spodziewać i jak się za to zabrać. Niestety do rozrzutnika mam jedynie instrukcje obsługi. Więc gdyby ktoś był w posiadaniu katalogu części, bardzo bym prosił, aby podesłał mi zdjęcie tego schematu
      Pozdrawiam
    • Przez rsiejka
      Witam. Wiem że jest dużo różnych tematów tego typu. Rozwarzam zakup polskiego rozrzutnika jednoosiowego i przerobic go na przyczepe i tu zaczyna sie problem. Domyslam się, że nie ma on 2m szerokości skrzyni więc tu mam pytanie do Was czy jest sens kupic kilka metrow profila/ceownika takiego żeby poszerzyc go na 2m i 5-10cm. Oczywiście adapter, przekładnia, wałek i łancuchy nie sa mi potrzebne. Czy to wogole jest płacalne zakup, poszerzenie i jakas farba czy darowac sobie i nakupic więcej materiału i samemu wyspawac wszystko od podstaw. Przypuszczam że paka ma okolo 1,8m woec trzeba by kupic ceownik/profil 14cm. Do tego pewnie jakos trzeba rozsunać oś. Jest to możlise czy cięcie i spawanie znowu? Przyczepa o ktorej myśle bedzie potrzebna do wożenia skrzyniopalet o wymiarach 1m/1.2/0.8m wys. Załadunek bedzie się odbywał od boku więc burty nie są mi zbytnio potrzebne. Ile ton moze wytrzymac oryginalna konstrukcja na zdrowych oponach 11? Jedna skrzyniopaleta z towarem to okolo 250-300 kg a chciałbym zabierać 12 sztuk. Jeszcze jedno. Czy ltpś ma może chwile wolnego czasu i mogłby mi podac wymiary tego rozrzutnika? Chodzi mi o wysokość na podłogi od ziemi, szerokośc paki, długość paki i najważniejsze, jaka jest odleglość od przedniej burty do osi i od osi do konca paki. Potrzebne jest mi to do tego,że skrzynia załadowane od boku ma 1.2m. Czy wyda to tak ze bedzie od burty do osi 2.4m a od osi do konca 1.2? Dziekuje za wszyskie odpowiedzi. Każda informacja jest przydatna
    • Przez FarmerX2
      Panowie, mam rozrzutnik Deguillaume 9t i on posiada mały komputerek, z czujnikiem zliczajacym obroty wału ciągnącego łańcuchy. Jakie zastosowanie ma ten cyfrowy licznik? Na jeden kurs licznik dodaje +5 na wyświetlaczu, ma 3 przyciski, TOTAL, plus, minus. Po naciśnięciu TOTAL, liczba na wyświetlaczu zmienia się na taką, która można plusem i minusem regulować. O co tu chodzi? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj