Marcinl

3 skiby 150cm

Polecane posty

Marcinl    1

czy są pługi obrotowe 3 skibowe co zabieraja max 150cm orki? pytam bo kiedyś cos słyszałem na taki temat ale może to mit.

Może ktos posiada taki pług prosze o informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ibis zabiera 3x48 max. Ale jak by poszukał to 3x50 by zapewne znalazł.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

Pytanie jest chyba źle sformułowane. Bo jeśli chodzi faktycznie o pługi 3 skibowe obrotowe co zabierają max 150 cm orki to jest takich do wariata. Bo te parametry spełniają pługi 3x30, 3x35 i wyżej.

No chyba że chodzi tobie o takie pługi na których istnieje możliwość ustawienia około 3x50 więc z nowych takie oferuje m. in. Grégoire Besson a także Pöttinger SERVO 35 oraz VOGEL & NOOT.

Internet nie gryzie i można także poszukać co oferują inni producenci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinl    1

tak chodzi Mi o taki pług co można ustawić go na 3x50 i używany bo na nowego mnie nie stać a moj ciagnik z 4 obrotową może mieć za cieżko dlatego interesuje mnie 3 z możliwośćią szerokiego ustawiemia

 

A co do ibisa to dzwoniłem do faceta co ma taki do sprzedania z 2000roku i powiedział mi ze mozna go ustawić max na 120cm wiec teraz juz sam nie wiem czy mozna je ustawić max na 40cm czy na 48 cm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To poszukaj starszego sprzetu z rodziny OVERUMA, tam byly ustawiane. Albo Kvernelanda widzialem jak ludzie mieli porobione z 40cm na 45cm, po przekreceniu kazdego z segmentow na jeden otworek.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinl    1

szukam szukam i czym wiecej sie oglada tym wiekszy zamęt w głowie co do tego ibisa zamieszczam zdjecie i może ktoś mi odpowie ile on zabiera .

bo cena taka umiarkowana i blisko mnieundefined

a jakie macie opinie o takim pługu rabe werk wyglada na niezły i lekki wiec ciagnik 93 konie powinien dac rade ziemia 3 / 4 klasa płaski teren bez wielu kamieni podaje link Odwiedź moją stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
A co do ibisa to dzwoniłem do faceta co ma taki do sprzedania z 2000roku i powiedział mi ze mozna go ustawić max na 120cm wiec teraz juz sam nie wiem czy mozna je ustawić max na 40cm czy na 48 cm??

Bo z tego co wiem są różne wersje z mniejszymi i większymi odkładnicami.

 

Ten co podałeś linka to chyba jest 3X40




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Rabewerk jest Xx40. Sąsiad kupił niedawno 3x40 Rabewerka do jakiegoś MF około 70km (niedawno kupił i nie widziałem jeszcze tego ciągnika).

Co do ibisa to Yacenty ma takowego.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinl    1

tak na rozumowanie biorac to ten ibis musi mieć odkładnie 40skoro zabiera 120cm i wiecej nie da rady .

Nie rozumie jednego jak wczesniej zostało napisane przez użytkownika jak 3x30 może zabrać 150cm ? Hm może ktoś mi odpowie na to pytanie i sie dowiem .

A co do rabewerka fajny jest tylko te części wszystko zamawiać i cena która słyszałem ze może zatkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Wystarczy odsunąć pierwszą skibę od bruzdy. A co do tego ibisa to Yacenty ma większe odkładnice od tego z linku.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinl    1

Aha teraz już wiem o co chodzi, ale nawet jeśli jest taka regulacja to nie widzi mi sie w pługu typu 3x30 czy 3x35 zabranie 150cm orki bo ta pierwsza skiba musiała by brać za dwie a wtedy to chyba nie dosypie bruzdy no ale to moje proste rozumowanie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja też tego nie rozumiem jak 3x30 ma zabierać 1,5m . Metr ok da radę ale nie 1,5. @Malutki czekamy na wyjaśnienia.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja tez czekam bo bym chciał z 2x30 mieć 2x45


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

Kolego ale dlaczego tego nie rozumiesz co napisałem wcześniej ?? Masz za mało RAMu żeby to przetworzyć ??

W twoim pytaniu i tak samo w mojej odpowiedzi dla ciebie jest wyraźnie napisane o pługu którym zabiera MAX 150 cm. Czyli nie jest napisane że ma zabierać około 150 cm albo dokładnie 150 cm tylko MAX. A ponieważ nie ma określone MIN więc pozwoliłem sobie tak napisać żebyś konkretnie się wypowiedział. Ponieważ MAX to maximum czyli wszystko co poniżej spełnia ten parametr.

Żebyś zrozumiał lepiej podam ci przykład - chcesz kupić pług który waży MAX 150 kg. Czyli nie musi tyle ważyć tylko tyle MAX. Więc ten parametr spełnia pług ważący i 120 kg i 90 kg i 146 kg - teraz rozumiesz ?? Nie przekracza podanego przez ciebie maximum.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha to na takiej zasadzie. Nie rób z nas idiotów bo wiemy co to znaczy max. Na takiej zasadzie do pługów zabierajacych max 150 cm kwalifukuje sie pług Andrzeja tnz 2x30. Andrzej sąsiadom mów że ciagasz pług który max bierze 1,5 metra ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

Słuchaj ja tu z nikogo nie mam zamiarów robić idioty. Po prostu wytłumaczyłem tak jak umiem najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuhn robi takie Pługi 3x50 I wiem że robi je od co najmniej 4 lat bo tyle lat temu widziałem taki na pokazach.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt930    1

Pługi Ibis XXL na jednolitej ramie 4 korpusowe typu Ibis Vario umożliwiają bezstopniową regulacje szerokości orki w zakresie od 36 do 50 cm. ale o 3 skibowych nic nie napisali . Ja na twoim miejscu bym wziął 4 i szerokość pracy ustawił sobie na 36 cm mniejszą skibe jest łatwiej uprawić jak dużą . To jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale 4 skiby o szerokości 36 każda beda potrzebowały więcej mocy niż 3x48.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ale 4 skiby podnośnik nie podniesie. Przynajmniej o to się obawia autor tematu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zapomniałem o tym że 4 skiby ważą wiecej. Było o tym w jednym z ostatnich RPT.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie tylko masa ale i dugość


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Mój lemken 3 skibowy obrotowy zabiera prawie 150cm, i ciągam go u5314, lux pług...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinl    1

Przy określeniu max 150cm miałem na myśli pług który tą maxsymalna wartość uzyskuje a później dla wyjaśnienia dopisałem jeszcze ze chodzi mi o rozstaw 3x50cm .

Co do czwórki obrotowej to myślę żeby podniósł bo jak dziś przeczytałem nawet w instrukcji producent przewiduje pług do 1 tony co do długości już się nie określił no ale jak by się z tym jechało to już nie wiem może nawet by się latało ;D dlatego pytałem o trzy skibowy z możliwością szerokiego ustawienia bo wtedy np. mógłbym dołożyć wał ugniatający . Jeśli ktoś ma jeszcze informacje o takim pługu proszę dopisać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126
Pługi Ibis XXL na jednolitej ramie 4 korpusowe typu Ibis Vario umożliwiają bezstopniową regulacje szerokości orki w zakresie od 36 do 50 cm. ale o 3 skibowych nic nie napisali . Ja na twoim miejscu bym wziął 4 i szerokość pracy ustawił sobie na 36 cm mniejszą skibe jest łatwiej uprawić jak dużą . To jest moje zdanie

Mam 3*48 ibisa jak go kupowałem to był też w sprzedaży 3*50 vario ale ze względu na mały zbyt zaprzestali jego produkcji. Vario przy takiej szerokości nie miało sensu bo pług nie orze poza kołem i używanie do zmniejszania szerokości w czasie orki vario nic nie dawało. A czy orka kukurydzianego ścierniska jest lepsza pługiem o wąskiej skibie to tego bym nie powiedział, przy głębokiej orce skiba postawiona na boku czy odwrócona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj