pleban1330

wał cambridge czy cambella ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pleban1330    1

witam

Mam zamiar założyć do pługa (ibis 4 obrotowe) wał,mam dylemat, który wał będzie lepszy cambella czy cambridge ?Który z nich lepiej doprawi ziemię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Mieliśmy dwa wały typu Cambella. Naprawde udane wały. Jeden był pojedyńczy a drugi podwójny.

Jakim ciągnikiem chcesz ten zestaw ciągnąć?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin92    0

Po zastosowaniu wału cambella szybciej osiada ziemia po orce i możesz wcześniej wjeżdżać i siać zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
cambridge do pługa się nie nadaje

Napisz czemu...


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zależy na jakiej ziemi, na piaskach się on nie zalepi. Jak do pługa to ja bym wybrał Cambella. Gdy będziesz szukał, to patrz na to czy przy wale są łańcuchy, które zapobiegają zalepianiu. Najlepiej gdyby ten wał był pojedynczy, a z tyłu jakaś kolczatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Na żywo czy na zdjęciu??


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Napisz ogłoszenie w giełdzie...


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cambridge nie dociśnie głębszych warstw ziemi. On nadaje się do wałowania po siewie a nie do ciągania za pługiem.

 

I 2m pług ciągasz tym Pronarem? I jeszcze chcesz wał? Coś mi się wydaje że cienkoo Pronar zapierdzi.

 

Napisz ogłoszenie w galerii...

 

Nie w galeri tylko w giełdzie ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Sorki mały błąd ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1
Cambridge nie dociśnie głębszych warstw ziemi. On nadaje się do wałowania po siewie a nie do ciągania za pługiem.

 

I 2m pług ciągasz tym Pronarem? I jeszcze chcesz wał? Coś mi się wydaje że cienkoo Pronar zapierdzi.

 

 

 

Nie w galeri tylko w giełdzie ;)

wał będzie zamontowany z przodu ciągnika, także dużego obciążenia myślę ,że nie powinno być.

Czy mój mtz poradzi sobie z gruberem 3m (7 stóp,6talerzy,wał strunowy)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

A tak w roli ścisłości to jakie masz ziemie? Ale i tak się mi wydaje że cambella lepiej zagęszcza glebę.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

wał z krośniewic taki na ramieniu,koega ma taki to valtra 140 w tym pierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A jaki pług ma do tego zestawu?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

III,IV,klasa ziemi

kupię cambella ,założyłem temat bo z ojcem się sprzeczałem ,który będzie lepszym rozwiązaniem,i wyszło na jego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
kolego gdzie fotki?

Jakie fotki?? ;)

Nie cytuj poprzedniego postu bo dostaniesz % B)

@pleban a jak radzi sobie teraz ten MTZ??


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

na glinie jak było mokro to miał ciężko, więc ojciec odjął jedną i orał trzema skibami,a tak dobrze sobie radzi,a tydzień temu został przywieziony gruber i ciekawe jak sobie z nim poradzi he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

robił go gościu, który się tym zajmuje ,jak mam dać 20 tys. z uni to wolę robionego za 8 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

ja za plugiem ciagałem wał cambella + cambridge. teraz mam obrotówke i musze kupic do niego wal uprawny... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj