JurekS

chwytak do bel na tura

Polecane posty

JurekS    5

Witajcie dzielni konstruktorzy sprzętów "made in stodoła" :lol: sami wiecie ze nowy chwytak do bel to spory wydatek, ale odrobina dobrych chęci i troche złomu wystarcza zeby zrobić sobie taki samemu (a przynajmniej taką mam nadzieje:P:P) tak czy inaczej chciałem się za coś takiego wziąć. Przeglądając oferty na allegro widze różne konstrukcje i wyposaazenie ( 1 lub 2 siłowniki) moje pytanie jest takie z czego podpasowac takei siłowniki i która konstrukcja wydaje sie najlepsza?? piszcie co radzicie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Ja miałem zrobiony chwytak na jeden sezon, ale to nie to samo co fabryczny tzn. nie jest zle jak sie robi mało balotów, ale jezeli sie to interesuje to rame miałem z rury 2 calowej, grubosciennej (moze by to lepiej chodziło gdyby rury były wygiete, nie miałem czasu, bo to było robione na dzien przed zniwami), a siłowniki w zupełnosci wystarczyły od wariatora z bizona.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

nie no wiesz ja nad konstukcją bym popracował w sensie rury wygięte itd... nie wiedziałem jaki siłownik dobrac

rzeczywiscie ten z wariatorapowinien podołac... a powiedz miałes na jeden czy na dwa siłowniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek2101    0

nie wiem jaki jest ten siłownik od bizona ale ja osobiście założył bym coś takiego jak przy cyklopie od unoszenia całej ramy

a napewno musi być siłownik dwu stronnego działania. najlepiej o jak największej średnicy zeby był "mocniejszy"

jak na moje to za trudno nie jest zrobić taki chwytak

trzeba mieć dobrą spawarkę, młotek, pewnie palnik by też się przydał - żeby ładnie powyginać rury i troche chęci

a wszystko się da zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

no własnie, wiesz juz nawet nie mysle o wyginaniu rurek palnikiem

tylko normalnie zaniesc na giętarkę i po sprawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek2101    0

ło to ja sie wogóle nie odzywam :lol:

 

jak ty taką profesjonalną robote chcesz wykonać

 

miłej pracy i jak najmniejszych kosztów ci tylko życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

po to jest forum zeby się odzywać hehe oczywiscie nie byłbym az tak ambitny jesli po sasiedzku niemiałbym zakładu obróbki metali hehe tak czy inaczej doradzajcie sugerujcie - moze wspolnymi siłami stworzymy jakiś patent:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi się kiedyś obiło o uszy ze na jeden siłownik chwytak jest lepszy to znaczy taki co idzie w poprzeg ładowacza niz te co mają po dwa a czasami i jeden co idą wzdłuż tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Znajomy zajmuje się takimi rzeczami i zrobił kilka chwytaków i drugą owijarkę robi :lol: Jak dla mnie to jakość łap była niezła - miał prasę hydrauliczną i sam powyginał rury. Ale mocowanie siłowników do bani - na środku łapy = każda bela ostawiana obok kolejnej na ścisło na 100% była uszkodzona. Cena wyszła całkiem niewielka w porównaniu do tych z allegro, ale czy warto... ??

Bardzo podobny do tego: http://www.allegro.pl/item552954948_chwytak_do_bel.html tylko rury o większej średnicy były B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

jakbym cie kolego wsk125ccm poprosił o namiar do tego znajomego,bo chodzi mi tez o owijarkę zeby mi ktoś zrobił bo co jak co ale uwazam ze kwota ok 8 tysi za owijarke to lekkie przegiecie kija;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

niestety, wiele zalezy od przekroju glownych elementow (tych kwadratowych rur), widoczny chwytak jest analogiczny do produkowanego przez Sipme, o ktorym nie moge powiedziec, ze jest wystarczająco wytrzymały - w miejscu zamocowania i obrotu ramienia na którym jest lapa ściskająca bele jest za cienka scianka profilu i w naszym chwytaku juz popekala, zostala pospawana i nadłożone zostały wzmocnienia (ciezkie bele byly i trzeba bylo scisnac - U1614 z nowa pompa hydrauliczna i cos musialo ustapic :lol: )


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Ja miałem na dwa siłowniki. Takie jak od wariatora w zupełnosci wystarcza. Nie uzywam go bo i tak kupiłem nowy z hydrametu na 1 siłownik i lepiej sie spisuje sie jak ten na dwa, ale to jednak fabryczny, jakbys dobrze to dopracował to czy na jeden czy na dwa i tak by dobrze chodził.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

no dobra... jedyne co mi pozostaje

to miarka i kartka w dłon

wycieczka do dealera i dokładne zmierzenie takiego chwytaka i do pracy:) Dzieki koledzy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

własnie taki mi sie podoba.... bo prosty i chyba funkcjonalny...:) wiesz może ile sobie cenią takiego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Ja robię projekt w AutoCad 2006 odnośnie tego modelu.. Będzie na majowe zielone żniwa ;-)

chwytak%20do%20siana.jpg


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ja właśnie również po woli przymierzam się do zrobienia tkiego chwytaka jak w fotce wyrzej, chce aby był lekki, ponieważ będzie śmigał na weidemann-ie i musi być kompaktowy, głównie się rozchodzi o wkładanie bel na łące na przyczepe, wkładanie na owijarke, zciąganie i ustawianie na dwa piętra <_< Pomysł realny, giętarke chydrauliczną już mam na podwurku, siłowniki, troche rur i musze kupić trzy metry profila i troche czasu, a co najważniejsze duuuużo chęci :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Tak kombinuje z tym ładowaczem i mam zamiar zrobic cos podobnego tylko chcę dodać do niego jakąś mocna piaste tak zeby możnaby było obracacać bele z pionu w poziom. Kombinuje z mechanizmem od pługa obrotowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

Panowie tylko zróbcie duże "łapy" i wyprofolujcie je dobże. Piszę o tym gdyż znajomy ma chwytak orginalny i ma za małe łapy i są za mało wygięte Jak się ściska belę to robi się placek. Polecam podejrzeć w chwytaku sokółki zaczepianym na podnośnik ich wymiary to minimum. Bardzo prostą konstrukcję ma chwytak z pol-mot do tura4 jest on na 2 siłowniki i po obejrzeniu uwarzam, że nie ma problemu go wykonać. Tylko musi być dobry spawacz który to wszystko dobrze pospawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotn    0
Tak kombinuje z tym ładowaczem i mam zamiar zrobic cos podobnego tylko chcę dodać do niego jakąś mocna piaste tak zeby możnaby było obracacać bele z pionu w poziom. Kombinuje z mechanizmem od pługa obrotowego.

Nie wiem po co kombinować z obracaniem chwytaka, przecież bele będziesz stawiać tylko pionowo. Zwiększy to masę chwytaka i wydłuży całą konstrukcję, a wiadomo, że im bela będzie dalej od ciągnika tym gorzej.

Ja mam zrobiony chwytak bardzo podobny do tego z tym, że ma jeden tłok. Sprawdza się bardzo dobrze. Musisz tylko dać dłuższe uszy łączące łapy z siłownikiem, żeby siłownik się nie opierał na środku i w konsekwencji wyginał.

Co do samego siłownika musi być niezbyt gruby - średnica około 10 cm (kupiłem taki od Ruskiego na rynku). Zresztą to nieprawda, że siłownik im grubszy rym lepszy, jak ktoś wcześniej napisał. Gruby siłownik będzie strasznie wolno ściskał - potrzebuje o wiele więcej oleju na takie same wysunięcie co ten cienki. Dodatkowo będzie strasznie mocny i będzie wyginał mocowanie, łapy itp.

Małe łapy lepiej sprawdzają się przy ostawianiu bel - nie musisz tego robić pod dużym kątem jak z większymi łapami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

a który chwytak najłatwiej by zrobić tłok mam od cyklopa ten od zamykania łychy ... i chyba wystarczy??? podajcie jakieś stronki z allegro z najłatwiejszym chwytakiem bo dzisiaj bym już gromadził takto materiały a jutro zaczynał robić go :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus    1

mi taki koleś zrobił z jednym siłownikiem, do tura Faucheux F2, zapłaciłem 2500 PLN , ale materiał bez roboty pewnie kosztował nie więcej niż 1500 PLN , siłownik był najdroższy z całego sprzętu - ale nowy, można było kupic używany by wyszło taniej :D

a tak oto wygląda:

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Chwytak-do-bel-image153382.html

 

PS. teraz gościu robi owijarke :)


przegrałeś jeśli d*pa do tej ławki ci przyrosła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Ja miałem zrobiony chwytak na jeden sezon, ale to nie to samo co fabryczny tzn. nie jest zle jak sie robi mało balotów, ale jezeli sie to interesuje to rame miałem z rury 2 calowej, grubosciennej (moze by to lepiej chodziło gdyby rury były wygiete, nie miałem czasu, bo to było robione na dzien przed zniwami), a siłowniki w zupełnosci wystarczyły od wariatora z bizona.

 

 

słome to tym moze może i byś powoził!!! siłownik od wariatora z bizona moim zdanie sie nie nadaje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj