tommot003

układ wskaźników w t25

Polecane posty

Dominik94    0

Witam ponownie....

Otóż od tygodnia zajmuje się doprowadzeniem do stanu używalności elektryki we władku.

Otóż kupiłem nowy wskaźnik poziomu paliwa(stary się zjarał) wymieniłem na nowy i... no właśnie, lipa.:(

Wskaźnik w kabinie pokazuje taki stan http://imageshack.us/photo/my-images/192/dsc00732yn.jpg/ a w rzeczywistości jest to 25l... zastanawiam się, czy to wina wskaźnika(jakaś lipa) czy pływak się... zepsuł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba12345    0

O ja też podpinam się pod temat mam podobny problem tylko u mnie wskaźnik pokazuje że jest cały czas połowa baku a w żeczywistości jest inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

o prosze panowie a mi w mtz pokazuje na odwrót i oszukuje bo 35 litrów dopiero go ruszy i działa na zasadzie im więcej ciebie na wskaźniku tym mniej w zbiorniku ;[


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Morze być pływak w baku lub cały czujnik jest zepsuty,przepatrz też kabel od czujnika u mnie kiedyś był przetarty i dotykał do silnika i fałszował wskazanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Jak wyciągnęłem plywak to ogólnie wskaźnik działał tylko odwrotnie. Jak był pelny bak to na wskaźniku że pusty i na odwrót nie wiem co wymienić. Sprobuje zegar bo przekładałem kable i dalej tak samo pokazuje


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Zegar nie do togo typu czujnika jest (i odwrotnie), i tyle!


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

No to tylko się zamienić :lol:

 

A jak Wuja założył do Bizona czujnik ciśnienia oleju od Kirovca, to też się nieźle zdziwił patrząc na zegary :lol: :lol:

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba12345    0

chciałbym wrócić do tematu ponieważ zakupiłem nowy wskaźnik paliwa i wymieniłem podłączyłem tak samo jak stary i nic na wskaźniku się nie zaczęło dziać kąbinowałem z kablami zamieniałem na wskaźniku puściłem nowy przewód od baku do wskaźnika i nic gdy przekręcę masę i włączę rozrusznik wskaźnik pokazuje stan paliwa ale gdy już wcisnę odprężnik i ciągnik odpali od razu poziom paliwa spada za zero. Co może być tego przyczyną. I jeszcze takie pytanie ten żółty kabel to wskaźnik a ten fioletowy prąd czy masa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Zwarcie, albo jescze cos w kablach siedzi...


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Trzeba dodatkowym kablem podłączyć masę do wskaźnika i będzie git. Każdy elektryczny wskaźnik ma dojście prądu, wyjście prądu i najważniejsza w tym wszystkim jest masa zegara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba12345    0

ale jak podpiąć ta masę jak tam idą mi 2 przewody i na wskaźniku są tylko 2 śrubki niema nigdzie trzeciej na masę jeden przewód pomarańczowy idzie od wskaźnika a drugi jest grubszy fioletowy tylko że nie wiem od czego on jest zdaje mi się że to prąd nie wiem napisz proszę pilnie mi jest to potrzebne Najdziwniejsze jest to że jak go kręcę na rozruszniku to wskaźnik zaczyna działać prawidłowo a jak ciągnik odpali odrazu wskaźnik pokazuje zero :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

To oczyść zegar i tablicę tam gdzie się stykają i mocno dokręcić trzymak by było dobre przewodzenie. Bo jak masa ginie to się robią komedie tak jak w lampach choinka- włączysz kierunek a wszystko blika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert2229    0

witam. mam pytanie?! czy spotkał się ktoś z tym ze jeśli we Władku niema ponad 10litrów paliwa to nie chce odpalić? na zaciąg niema problemu a na rozrusznik ni h..a! jeśli mogli byście doradzić? i ewentualnie co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Witam ponownie....

Otóż od tygodnia zajmuje się doprowadzeniem do stanu używalności elektryki we władku.

Otóż kupiłem nowy wskaźnik poziomu paliwa(stary się zjarał) wymieniłem na nowy i... no właśnie, lipa.sad.gif

Wskaźnik w kabinie pokazuje taki stan http://imageshack.us...n.jpg/��������a w rzeczywistości jest to 25l... zastanawiam się, czy to wina wskaźnika(jakaś lipa) czy pływak się... zepsuł?

Pomogł Ci ktoś w tym temacie czy ja mam CI pomoc?? Ja swój zrobiłem działa idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf12    54

Kupiłem taki pływak jak u góry i żaden wskaźnik mi do niego nie działa prawidłowo(działa odwrotnie i tylko do połowy). Podłączałem od ruska, c385 i mf i wszystkie tak samo. A pływak od mtz z ruskim wskaźnikiem nie działa, a od mf pokazuje prawidłowo. To jakaś loteria, czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
93karol    9
chcialem zapytac. czy ktos ma opis do calej deski wskaznikow wlacznie z kontrolkami?? wiem ze jedna jest od ladowania a reszta nie wiem.. moga byc popalone tylko chcialbym wiedziec od czego sa. mam pulpit z wersji z miejscem na wskaznik paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj