Zaloguj się, aby obserwować  
goolman19

Kubota M 108s czy NH T5050

Polecane posty

goolman19    1

Witam !!! Niedługo mam zamiar zakupić traktor na PROW !! tylko mam dylemat który z w/w będzie lepszy do mojego gospodarstwa... ;/ Mam 50 ha (25 ornej, 25 UZ), ciągnik będzie z turem (tu się nasuwa pytanie czy brać oryginalny od producenta traktora czy jakiś znanej firmy, np stool, quick, mx ) pola mam porozrzucane w promieniu nawet 7 km, przy czym po słomę jeżdżę 30 km w jedna stronę !! Czekam za sensownymi odpowiedziami!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Kubota jest chyba o 10KM mocniejsza, ale o ile sie nie myle jest tez lzejsza. Kubota ma rewers hydrauliczny a NH elektro-hydrauliczny. Ja wybralbym NH bo moim zdaniem komfort pracy jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Kubota ma elektro-hydrauliczny a nh chyba mechaniczny...


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Ja też niedawno miałem dylemat co do wyboru ciągnika i też potrzebny był mi do takich samych zadań :lol: no i spośród wielu wybór padł na NH T5050 z ładowaczem QUICKE Q45 Uważam że to dobry wybór bo i cena nie wygórowana a i marka solidna

Kubote bym se odpuścił może to i są bardzo dobre ciągniki ale po zwrocie wyjdzie ci niewielka różnica cenowa więc lepiej kupić NH bo zdecydowanie mniej straci na wartości po kilku latach B) Rewers jest elektrohydrauliczny :lol: podejrzewam że i wykonanie jest też solidniejsze jak kiedyś oglądałem Kubote to jakoś mi ta JAPOŃSKA doskonałość nie przypadła do gustu ;)

Liczy się twoje zdanie i wrażenia z jazdy B) pytałem się użytkowników tych ciągników i wszyscy są zadowoleni i chwalą sobie więc NH byłby dobrym wyborem B)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Ja byłbym za Kubotą , są bardzo oszczędne jeżeli chodzi o paliwo , i solidny , i nie za ciężki , a to na łąkę zaleta , ma świetną skrzynie, ogólnie to bardzo fajne ciągniki , ja za 10 dni będę miał kubote ME 5700 z ładowaczem Tur 4 , uważam że te ciągniki do ładowacza są świetne , pare osób w okolicy ma kuboty - M 105 S , M 9540 , i do nich też ładowacze zakładają. Ja bym NH nie chciał. Wybór należy jenak do ciebie.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jeśli chodzi o wybór ładowacza ot tzw firmowe to właśnie te stool, quick, mx tylko że nazwane przez firmy produkujące ciągniki po swojemu. W tym przypadku patrz tylko na cenę. Jedni chwalą Quick inni stool, ja mogę polecić ten drugi :lol: Co do ciągnika, zerknij też na bliźniaka NH , czyli Case JXU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

Nie chciałbym wybrać tylko jeden z tych dwóch. Chyba że w Nh polecacie inną serie ( zaznaczam że musi byś rewers

elektro-hydrauliczny)

 

Jeszcze jedno pytanie ile taki NH T5050 Lub T5040 kosztuje ?? Pozdrawiam !!

 

Ostrzeżenie za cytowanie poprzednich postów!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Teraz to nawet nie wiem bo te euro poszło ale T5050 to w granicy 170-180 tys zł brutto może taniej ???? a T5040 pewnie z 10 tys zł tańszy może więcej ;) ale może gdzieś jest zakupiony ze starym kursem to byś go mógł tanio kupić trzeba poszukać i popytać


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

Jutro jadę do dealera w Oławie i się podpytam szczegółów ;) Tylko żeby pogoda była w miarę... B) Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Też miałem identyczny wybór miedzy NH TL100 a kupioną Kubotą M 108S..

U mnie w Kubocie M 108S brakuje tylko ładowacza czołowego.. Stoll Robust F 10 HDPM / Quicke Q35 lub MX T8, i sprzęt jak bajka, sprawdza się w transporcie (pneumatyczny półobrotowy fotel w standardzie, klimatyzacja, doskonała widoczność z racji dużej powierzchni szyb), u mnie na łąkach chodzi jak poduszkowiec, ma szerokie tylne kapcie, no i jest tu pewien ważny szczegół - półbiegi działają na każdym przełożeniu wstecz.

Na koniec taka sentencja, którą kierowałem się przy wyborze ciągnika..

 

"Nie ma rzeczy na Świecie, której nie można trochę gorzej wykonać i trochę taniej sprzedać, a ludzie którzy patrzą TYLKO NA CENĘ zawsze będą ofiarami takich poczynań.

Niemądrze jest zapłacić za dużo, ale jeszcze gorzej jest, gdy zapłaci się za mało. Jeżeli zapłaci się za dużo można stracić trochę pieniędzy i to wszystko. Jednakże jeżeli zapłaci się za mało, wtedy czasem można stracić wszystko, ponieważ zakupiony przedmiot lub usługa może nie wypełnić przeznaczonych mu funkcji.

Reguła gospodarki nie dopuszcza, żeby za małą cenę otrzymać dużą wartość.

Wybierając najtańszą ofertę trzeba uwzględnić koszty ryzyka. Gdy się to zrobi, wtedy nie ma się już tyle pieniędzy aby kupić coś lepszego."

John Ruskin (1819-1900)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

tylko te 2 ciągniki bierzesz pod uwagę? a nie myślałeś o jakimś mf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

PIOTREKrrrr jakieś spore te ceny NH ja ostatnio bylem u dilera i zapytałem o cenę NH T5060- po upuście który on zaproponował wyszło 165 tyś brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

tak jak kolega powyżej wspomniał o NH T5060 wg. mnie byłby nawet lepszy od tej kuboty i T5050, silniejszy wiekszy itd... a cena tez nie jest zbyt wysoka, zwłaszcza przy tym kursie euro... :) ma być to ciągnik główny na tym gospodarstwie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A ja bym na dzis dizen zamiast NEw Hollanda bral KUBOTE, ta nowsza. Jedank popatry na wzposazenie jakie oferuje Kubota a takze wykonanie, bez zastanowienia bralbym Kubota.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

Byłem u dealera i grubo myślę nad NH T6020 Delta.(w standardzie ma szyberdach pod tura "lepsza widoczność " czego kubot nie miał.... ;/ Cena porównywalna z ceną kuboty ( kubota droższa o 4 tyś ) Myślę że w seri 6000 wykonanie wnętrza jest lepsze niż kuboty... co wy o tym myślicie ?? czy może sie mylę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

jaką cene podał Ci diler za tego NH T6020 delta???

no pewnie że NH serii T6000 jest o wiele lepiej wykonany od kuboty, wg. mnie nie ma porównania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

To ile ta KUBOTA kosztuje że jest droższa od T6020delta ???? jak możesz to podaj cenny modeli o jakie pytałeś się u dilera NH :)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj