grześ77

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom?

Polecane posty

b0gdan    90

u mnie dziki w 3 dni po zasiewi8e wybrały 3,5ha z 5... więc żadne przyśpieszanie nic nie da :P Jedyna skuteczna metoda to ogrodzenie pastuchem na 2 druty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firek    2

Niedawno znajomy mi opowiadał że on kupuje nasiona kukurydzy zaprawione Mesurolem, efekt jest taki że dziki przyjdą tylko raz na to pole i jak spróbują parę ziaren to wystąpią u nich silne wymioty, więcej razy na pole już nie przyszły. Więc najlepiej kupowac nasiona ze sprawdzonych firm które oferują zaprawę tym środkiem, bo wtedy działanie jest dużo większe niż np zaprawienie nasion w warunkach polowych... Za rok będę siał niedaleko lasów to się przekonam jak będzie...

Edytowano przez Firek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

również mam ten sam problem, co roku przychodzą na moje pole te świństwa i w tym roku zastosuje biotec, myślę że powinien pomóc w moim przypadku oraz być może mała ilość szamba... sasiad zrobil tak i zero zwierzyny na polu, polecam szambo :) wiadomo, nie dozwolone lecz kto wam zapewni ochronę pola ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Niedawno znajomy mi opowiadał że on kupuje nasiona kukurydzy zaprawione Mesurolem, efekt jest taki że dziki przyjdą tylko raz na to pole i jak spróbują parę ziaren to wystąpią u nich silne wymioty, więcej razy na pole już nie przyszły. Więc najlepiej kupowac nasiona ze sprawdzonych firm które oferują zaprawę tym środkiem, bo wtedy działanie jest dużo większe niż np zaprawienie nasion w warunkach polowych... Za rok będę siał niedaleko lasów to się przekonam jak będzie...

Mesurol nie pomaga... 3,5 ha wyjedzone :) Działa tylko na ptaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    5

u mnie sprawdza sie hukinol juz 3 rok

w ostatnim roku nawet obok lasów straty były minimalne

jednego roku zjadły mi w 2 noce ok 90% z 2 ha bo była kukurydza po kukurydzy obok 6ha w tym samym kawałku i straty znacznie mniejsze

na tych 2ha to szły rządkami i wybierały kiełki po kolei

to co zostało to chyba im z pyska wyleciało całość musiałem przesiac - koło zwróciło kase za przesianie i jeszcze hukinol dali

stosowałem wtedy rózne metody: całosc ogrodziłem sznurkiem nasączonym w ropie

smarowałem paliki pastą do butów - to chyba nawet działa ale krótko

inne repelenty tez stosowałem ale najskuteczniejszy jest hukinol tylko tą szmatkę lub gąbkę trzeba przybić do palika a od góry nabić daszek tak aby szmatka nie była wystawiona na słońce wówczas jego skutecznosc znacznie spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo14    17

Koledzy pomóżcie ja zasiałem 1h QQ zaprawiłem prestige forte i nic nie dało dzikie zjadły mi kukurydzę czym zaprawiać , słyszałem też że jest środek do pryskania miedzy że opryskam obrzeża i dzik nie ma prawa wejść ale to samo słyszałem jak kupowałem prestige

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

I mi w tym roku sporo zjadły zaprawione mesurolem , co wymyślałem hmmm iść do sklepu i kupić najostrzejszą papryke jaka jest , mam w domu troche starej niemieckiej chili pali jak jasna h....a i następny pomysł porządnie zawałować pole najlepiej jakoś na skoske chodzi o to żeby wyrównać idealnie pole żeby dzik nie widział rządek .Obstawiają u mnie też kostkami od wc ( troche biorą ale tak jakby mniej) wziołem sobie 2 jednostki nie zaprawiane mesurolem na pole gdzie nigdy dzików nie było ale sąsiad siał pierwszy i dziki mu wybrały zadzwoniłem do kolesia i zapytałem sie czy nie ma mesurolu > miał z tamptego roku przywiózł mi i zaprawiłem niby nic ciekawego ale po zaprawieniu ziarno zmieniło kolor (nic dziwnego) ale o wiele bardziej dziwne było to że to ziarno bardzo się różniło od tego też zaprawianego ale przez producenta (tak jakby producent nie zaprawiał , może barwnik się zmienił) dziki zjadły i tą co zaprawiałem w domu. Dzisiaj przejeżdżałem koło pola kurde mać dzik wszedł i troche wybrał kukurydzy która miał już z 3 cm (nigdy wcześniej nie wybierały powschodzonej qq zawsze do 3-5 dni po siewie wybierały a nigdy tej która wykiełkowała :( Coraz gorzej się dzieje .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rojkow    0

Witam nie będę zakładał nowego temetu więc podbijam ten co już był.

Ma ktoś sprawdzony sposoób na zaprawianie ziarna kukurydzy bo czas siać QQ a dziki czychają na nią. W okolicy już kilka ładnych hektarów słuszałem że wyryły. Ma ktoś jakiś sposób na dziki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo_89    69

spróbuj tego:

GAUCHO 350 FS

http://chomikuj.pl/kemot76/etykiety+*c5*9brodk*c3*b3w+ochrony+ro*c5*9blin/GAUCHO+350+FS,560814161.pdf

i jest jeszcze coś takiego:

NUPRIF 600 FS http://www.ochrona-roslin.com.pl/sor/NUPRID%20600%20FS.html

albo spróbuj:

Prestige Forte 370 FS tylko w tym trzeba z GAUCHO ulotkę przeczytać żeby zaprawiać Prestige Forte 370 FS bo ta zaprawa jest do ziemniaków ale ludzie zaprawiają i są nawet zadowoleni z działania, wystarczy tylko przeliczyć substancje aktywna ale powiem szczerze ze można śmiało zmniejsza dawkę i można zaprawiać Prestige

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam w jakiej dawce zaprawic nasiona kukurydzy tym preparatem prestige forte 370 chodzi mi w szczegolnosci aby ochronic ja przed drutowcami chociaz i przed dzikami tez wiec ktos kto stosował niech sie wypowie bardzo prosze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

stosuje o wielu lat na ok 0,5 ha qq efekt jest bardzo dobry ja daje tak na jednostke ok 15 kilo 150 -200 ml wody z pol litra i sieje odrazu po takiej imprezie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matetar94    13

czy macie jeszcze inne metody na zaprawianie kukurydzy przeciwko drutowcom i na pierwsze pokolenie ploniarki zbożówki ?

Edytowano przez matetar94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

wiem data , ale te małpy znowu mi wyjadły kukurydze.... a zastanawiał się ktoś  żeby kukurydze zaprawić żółciom ??Miałem zaprawioną mesurolem i wyjadły może dla tego że to była dent bo jest większa w zeszłym roku był spokój była siana flint


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawiddaw    3
Dnia 12.05.2021 o 23:14, Andrzej24871 napisał:

wiem data , ale te małpy znowu mi wyjadły kukurydze.... a zastanawiał się ktoś  żeby kukurydze zaprawić żółciom ??Miałem zaprawioną mesurolem i wyjadły może dla tego że to była dent bo jest większa w zeszłym roku był spokój była siana flint

Najskuteczniej jest dogadanie się z kołem i likwidacja takich szkodników. Ja jeszcze wieszałem u siebie sznury na polach - dostałem od myśliwego. Na jakiś czas działało, potem się przyzwyczajały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Próbował ktoś zaprawiać papryką chili albo cayenne?

Czytałem że podobno działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj