grześ77

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom?

Polecane posty

grześ77    0

Chciałbym się dowiedzieć czym można zaprawić kukurydzę przeciwko dzikom. Może macie jakieś sprawdzone "domowe" sposoby? Słyszałem że ktoś zaprawiał nasiona Karbolem takim od impregnacji podkładów kolejowych i pomagało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U nas kiedys na polu postawiali specjalne skrzynki z włosami. I nawet dawało to efekt bo jak dzik poczuł ludzki zapach to uciekał. A co do zaprawy Mesurol miał mój kumpel i tez nic nie dało.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Chciałbym się dowiedzieć czym można zaprawić kukurydzę przeciwko ptakom wronom ale taki dobry sirodek .


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

mesurol jest przeciwko ptaką , ale czasami tez odstrasza dziki. Tez sie z tym zgodze ze może niedziałać na dziki bo nie służy to do tego i nigdy tego nie używałem w tym celu, ale sporo osób mi mówiło ze tak sie dzieje. Ja w zasadzie tylko raz opryskałem obrzeza H20 , a tak to nie ma innej rady jak 2 rurka. Można tez zauważyć ze dziki robią większe spustoszenia na różnych odmianach. Np była kiedyś taka odmiana w Pioneera Costella, która ewidentnie bardziej lubiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

tak kupujesz zaprawione ale podstawowa zaprawa jest tylko na grzyby, oczywiscie za dopłatą może być zaprawiona też na szkodniki (Gaucho) i ptaki(mesurol)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja kupuje juz zaprawione nasiona i dodatkowo mesurol naprawde dziala na ptaki i nawet na dziki hoc czasami kawalek brzegu pola od strony lasu jest poryty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Odświeżam :lol: Panowie mam taki problem a raczej ma go mój znajomy , posiałem mu kukurydze i dzwonił do mnie że tej kukurydzy już nie ma :lol: (dziki zjadły) i pytał sie czym można zaprawić kuke żeby dziki jej nie ruszyły , ja sieje zaprawioną mesurolem ale jak wiadomo mesurolu już nie ma w sprzedaży jedynie można sobie zamówić kuke zaprawioną mesurolem . Znacie jakieś inne zaprawy do kukurydzy przeciwko dzikom(zwierzynie łownej)???


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

nie ma. grodzic pastuchem albo ze strzelbą siedzieć całą noc i pilnować :/. Osobiście mam zaprawiona mesurolem i 2 drutu pastucha inaczej zjedzą nie wykiełkowaną, później wp****ją całe kolby powalając na ziemi całe rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

jak narazie to tylko mesurolem zaprawiam a o innym zamienniku nie słyszałem...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Nom tak jak mój 2 znajomy dziki atakowały to wziął widły wsiadł w c-360 cabrio (bez kabiny) i pojechał gonić te dzikie wieprzki heheh :lol: szybciej z pola zjechał niż na nie wyjechał , maciora zaczeła się brać za ciągnik!!! Mówił że miał nie złego stracha i już nigdy więcej tak nie będzie robił no chyba że z jakąś giwerą słusznego kalibru bo z widłami to zdecydowanie głupi pomysł hehe


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Mesurolu już nie kupisz bo jest wycofany do któregoś lutego można było zamówić zaprawione nasiona 40 zł dopłaty za worek, a co do zapraw to jest jeszcze Prestige ale moim zdaniem to tylko stratra pieniędzy


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Czy próbował ktoś z was zaprawiać kuku Hukinolem?


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Hukinol jest raczej do stosowania zewnętrznego, u mnie 2 lata temu dziki zjadły te szmatki nasączone Hukinolem


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ja od dwóch lat stosuję Fertigrain foliar to jest co prawda nie odstraszacz ale nawóz - przyspieszacz kiełkowania. Moje doswiadczenia są takie, że jak nasiona już wzejdą to dziki raczej nie szkodzą (tak jest u mnie). Ten środek jest tani bo płaciłem coś około 10zł na 30 kg nasion. Wschody są szybsze o kilka dni nawet gdy jest sucho lub zimno

Edytowano przez agroplantator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Czy próbował ktoś z was zaprawiać kuku Hukinolem?

Powodzenia, ciekawe kto Cię do domu wpuści :lol:.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Wiem przecież że Hukinol to nie Chanel no.5. Stosowałem w zeszłym roku, to jak szwagier otworzył drzwi do domu usłyszałem "O k...a, ja p......e". Efekty stosowania hukinolu + pasty do butów były bardzo dobre. Straty minimalne, a większość dzików przeniosła się na pole sąsiada :lol: .


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat jak dla mnie na czasie bo dziki dochodzą powoli do moich pól z kukurydzą a nigdy ich nie było.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

Hukinol działa, należy porozstawiać w granicy paliki z nasączoną gąbką preparatem co 30m. a miałem taki przypadek, że dziki ryły na polu obok mojego na moim i sąsiada były buraki, co się okazało szukały pędraków ja pryskałem pyrinexem a on nie i u niego były straty spowodowane przez dziki.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

Dziki-jedyna opcja to klusowac,kola lowieckie generalnie maja to w d... w ubieglym roku posialem ok.20 ha i na 6 nawet nie wjezdzalem kombajnem-nie bylo po co.Glupi bylem i miekki i odpuscilem im przy szacowaniu.W tym roku jak zobacze,ze olewaja pilnowanie to nie daruje nawet kolby.Chociaz z tego co slysze to "moje" kolo i tak jest ok.Na polu bywa roznie ale jakos sie dogadujemy.Panowie nie nabierajcie sie na tekst-"jak kolo padnie to kto panu zaplaci?".Zaplaci skarb panstwa duzo wiecej klopotow ale kase mozna wyrwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Czemu wszyscy upierają się na zaprawianie repelentami czy innymi odstraszaczami?

Czy nie lepiej przyśpieszyć wschody? np. o 3-4 dni?

Wtedy i straty mniejsze i plon większy, czasem nawet o 15-20%.

Moim zdaniem lepiej jest nie zaprawiać śmierdziuchami ale "nawozić" nasiona. To proste i skuteczne rozwiazanie. Przy okazji nawet słabszy materiał siewny będzie miał lepszą siłę i energię kiełkowania, jak również wzrost siewek w warunkach stresowych będzie szybszy i bardziej wyrównany. Sprawdzone w praktyce. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj