Luk3n

Czy brać z separatorem NH TC5070

Polecane posty

Daniel215    1

człowieku o czym ty wogóle piszesz??? radio w kombajnie nie jest najważniejsze... żeby odrazu na radio zwracać uwage ;)

a jak tak bardzo bedziesz chciał to sobie zamontujesz

 

no ale to tak tylko o tym radiu, troche sie wygłupiłeś z tym :D ale co Cię interesuje 8070 jak ty kupujesz nówke :D

a nie wiesz ile chcą za ten separator??? znasz może ceny innych, mniejszych modeli???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk3n    0

Najważniejsze nie jest i o tym doskonale wiem!!! ale po to jest te forum aby sie dowiedziec rzeczy ważnych i takich szczegółów jak np radio.

 

Mam zamiar kupic 5070, a separator ma kosztowac w granicach 15 tys. Za niedługo bede gadal z deelerem to moge sie popytac o inne modele ;)

A z tym radiem to moze masz racje ze sie trochu wyglupilem ale pytam sie juz o wszystko bo chce wiedziec ile zmienili w tej nowej serii :D

Edytowano przez Luk3n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14
hehe @garek to masz bystrych tych sąsiadów...nie ma co. @Luk3n juz wiesz moze ile bedziesz musiał wyłożyc kasy za ten kombajn? Negocjowałes juz tak poządnie cene? A co do skrzynie to o ile się nie myle to teraz wsadzili do TC skrzynie trzybiegową, ale nie jestem pewny.

witam. czy TC 5070 z kosa 5,1 m, z separatorem. plony srednie da sobie rade skosić w zniwa 270 ha w duzych kawakach( 20-40 ha) i jaka moze być jego wydajnoąć. dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Plony średnie czyli ? 4-5 t/ha czy może 8-9t/ha.

Nawet jakby to wydaje mi się że nie da rady 270ha.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Czytalem o TC 5070 co w rok wykosil 800ha wiec 270ha da rade ale trzeba czasu i dobrego operatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk3n    0

Ja swoim Tc 56 w tamtym roku wykosilem 230 ha i to bez separatora. Więc jestem pewien że tc 5070 z separatorem da rade;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
Czytalem o TC 5070 co w rok wykosil 800ha wiec 270ha da rade ale trzeba czasu i dobrego operatora.

Ale to chyba było liczone ile max może wykosić jadąc cały dzień, codziennie nie uwzględniając pogody, przestojów i usterek (choć nie powinno być)? Czy tyle ktoś wykosił?


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

też to czytałem .mam nadzieje że nie ściemniał i ten kombajn potwierdzi to w polu

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Zamierzam kupić nowy kombajn TC 5060. Przeczytałem cały temat i nadal nie wiem czy opłaca się dopłacać za ten separator. Niby wydajność młócenia będzie większa (teoretycznie można byłoby młócić z większą prędkością), ale co z tego jak sita nie nadążą z większą ilością ziarna, co powoduje, że i tak szybciej nie możemy jechać. Poza tym taki separator na pewno niekorzystnie oddziałuje na słomę (niepotrzebnie kruszy ją, itp) Co więc wy sądzicie o tej dodatkowej opcji, oferowanej przez firmę? Warto za nią dopłacać, czy nie?

 

PS: Czy ten separator można wyłączyć, lub podnieść klepisko pod nim, lub coś innego, tak aby nie brał udziału w czasie omłotu suchego zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

PS: Czy ten separator można wyłączyć, lub podnieść klepisko pod nim, lub coś innego, tak aby nie brał udziału w czasie omłotu suchego zboża?

 

http://img594.imageshack.us/img594/7420/separator1.jpg tak to wyglada i nie da sie tego wyłączyć, możesz regulować obroty i szczeline w ograniczonym stopniu (w nh 8050 teraz może jest szerszy zakres regulacji)

 

... Niby wydajność młócenia będzie większa (teoretycznie można byłoby młócić z większą prędkością), ale co z tego jak sita nie nadążą z większą ilością ziarna, co powoduje, że i tak szybciej nie możemy jechać. Poza tym taki separator na pewno niekorzystnie oddziałuje na słomę...

 

Nie spodziewaj sie że wydajnośc kombajnu z separatorem tak bardzo wzrasta, możesz otworzyć klepisko troche bardziej i nadal będzie wymłacał, nie połówkuje zboża i moim zdaniem główna zaleta - gdy wszyscy wieczorem uciekają z pola Ty kosisz sobie w najlepsze- wieczorna rosa nie robi na nim tak dużego wrażenia :) , słoma faktycznie jest bardziej połamana ale rękami tego nie zbierasz a prasie zwijającej czy kostkującej różnicy nie robi.

Ogólnie separator dobra rzecz , tylko ile dopłaty żądają za niego?


Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Co do słomy, to akurat dla mnie liczy się to czy jest pokruszona czy nie. A to dlatego, że niestety mam prasę walcową i później mam problem sprasować bardzo krótką i suchą słomę.

 

Co do separatora, to na forum wyczytałem, że trzeba dopłacić około 15 tys. Nie wiem jednak jaka jest aktualna cena tego dodatku.

 

Poza tym, dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marszewo    0

Separator to jest dodatkowy bęben podobny do bębna młócącego, w new holandach jest on za głównym bębnem młócącym, w clasach np. jest przed głównym bębnem.Nasz domłaca i działa jak odrzutnik słomy, a w clasach układa zboże i wstępnie młóci.Ja w swoimTC5070 MAM SEPARATOR I JESTEM ZADOWOLONY ,można popuści klepisko a i tak będzie wymłócony,można szybciej jechac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

A co ma być ze słomą ?

Na pierwszy "rzut okiem" nie widać różnicy czy słoma jest po separatorze czy też nie , ogólnie słoma jest odrobinę bardziej "sponiewierana" - nie ma różnicy w prasowaniu tudzież ,jak kto woli, rolowaniu .


Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

Jeżeli nie zauważyłeś to dyskusja dotyczy separatora a nie handlu sprzętem NH :)


Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plus6070    0

Jeśli 15tysiaków za rotoseparator to raczej do zboża warto brać jeśli masz duże gosp lub sporo usług (dłużej pokosisz i wieksza wydajnosc w zbożu). Ja znam typa co TC5070 robi  ok 550-600 ha rocznie (u siebie plus usługi) w rzepaku, zbożu oraz kukurydzy więc wydajność i trwałość (nie oszczędza kombajnu ani trochę) jest zdecydowanie w porządku.

Edytowano przez plus6070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Panowie wolne obroty separatora to pasek na tych kołach bliżej mnie jak stoję przodem do paska? Czy jednak dalej, bo już zapomniałem jak to było i nie wiem czy czasami nie zapomniałem go raz przełożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
    • Przez Sztoss
      Witam 
      Mam problem ze skrzynia power command w new holland TM150.
      Podczas kalibracji na biegu F2 wyskakuje błąd u37.
      Co może być przyczyną i jak to naprawić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj