Zaloguj się, aby obserwować  
virtual

Prokmar, MF 235, Ursus 3512 czy jakis inny

Polecane posty

virtual    0

Witam

Przymierzam się do kupna ciągnika (nie więcej niż 50 kM i nie droższy niż 70 tys. zł), ponieważ stara c-360 już jest troszke przechodzona, ma ponad 25 lat. Jak dotąd zainteresowały mnie 3 ciągniki wymienione w temacie.

 

Prokmar

Marka nie dość znana, lecz ciągnik prezentował się bardzo dobrze. Zastanawiam się z jakich krajów są podzespoły do niego?

Czy ktoś wie jak się sprawują te ciągniczki i czy warto jest je kupić?

http://www.allegro.pl/item547061139_ciagni..._gwarancja.html

 

MF

Ostatnio na allegro widziałem aukcje tych ciagników. Z tego co wiem są sprowadzane, ale niestety kurs dolara poszedł w góre i nie wiem co o tym sądzić. Są bardzo podobne do c-360, ale cena kusi

http://www.allegro.pl/item548345376_mf_235...ladimiriec.html

 

Ursus

To już znana marka i uzytkownicy raczej też chwalą.

 

Poradzcie który ciągnik wybrać i dlaczego właśnie ten a nie inny. Można tez dodać jakieś do tych 3 o podobnej charakterystyce.

 

Proszę o odpowiedzi związane z tematem

 

z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ten pierwszy wygląda ciekawie. 4x4 skrzynia 12x4, szybki tylko że ja się z to marko nie spotkałem wcześniej i ma trochę słaby podnośnik (900kg);/

MF to prawie to samo co ursus 3512 tylko że ursus może się nie zmieścić w cenie do 70 tyś.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki93    1

Ja by ci radził Farmatraka lepszy komfort itp.


Zetor 7011 + tur
Ursus C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

ten prokmar to jakos znajomo mi wyglada kabina w nim jest od ursusuw od 2004roku ciekawy traktor i naped 4x4 moze i dobry chyba ze china a ten ferguson jest produkcji tureckiej lub indonezyjskiej bo ferguson w angli takich nie produkuje wycofal je w1996 roku bodajze.ja osobiscie bral bym 235 co marka to marka mam u3512 i dobry jest widocznie te odnowione przez hindusow sa dobre w koncu ta sama konstrukcja.


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ale 235 ma tylko 38 km. skoro ma maszyny od 360 to może być nie za wesoło czasem 3512 jest lepszym rozwiązaniem tylko cena.. Z tych podanych przez autora tematu ja bym się zastanawiał na 1 i 3 propozycją ze skłonnością do 1


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

virtual 3512 =255 jamam i kumpel ma c360 60 jest silniejsza lecz paliwozerna moj 3512 pali 4.5 do 5 a jego 60 pali 7/8.raczej 4512 i 365 to taka nowa 60.polecam ci tego 235 bedziesz z niego zadowolony.


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

235 nie

lepiej już 3512

a ten pierwszy 4x4 to jakiś składak części z różnych traktorów zalatuje kapke fotonem??


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Ten MF 235 ma 47 kM. Praktycznie jest to nowa sześćdziesiątka.

 

MF 235 ma 38km

MF 255 ma 47km

 

Nazwanie MF235/255 nowo "60" to jest obraza MF


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
virtual    0

Sorki

Rzeczywiście ten MF 235 ma 38kM, a MF 255 ma 47kM.

Gościu na allegro wprowadził mnie w błąd pisząc że ten 235 ma 47 kM

 

Jeszcze raz sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nie wprowadzil Cie w zaden bład.

 

To jest MF 240 nie 235 i on ma tył od 235 ale silnik juz od 255 i ma moc 47km A NIE 38km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudny wybór za Prokmarem przemawia wyposażenie,ładna stylistyka oraz 4WD z drugiej strony MF to sprawdzona marka i w razie jakiejkolwiek awarii części są łatwo dostępne trudny wybór ciekawi mnie jak spisują się się Prokmary i z jakich podzespołów są składane(czy chińskie)?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

tego sprowadzanego mf nie polecam silnik i skrzynia ok, ale kabina nie pasuje do tego ciągnika trzesie jak poje... jest ciasno,ciszej w kabinie jest jak są drzwi otwarte niż zamknięte, sprężąrka chińska więc pewnie reszta akcesori jakie można dokupić też chińska, bez wspomagania jest bardzo ciężko kręcić kierownicą nawet w czasie jazdy, niby nowy a maska pordzewiała, ciągnik to jedno a serwis, to drugie. Serwis mieści sie w jakimś przydomowym garażu nie polecam. z prokmarem nie miałem do czynienia ale to jest raczej jakiś chińczyk więć też nie polecam, najlepszy wybór to 3512, można go dostać za 60 tys. i przynajmniej będziesz wiedział ze będzie ci słuzył wiele lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A czy ktoś się zetknął się wczesnej z Prokmarem??? W tym ciągniku odstrasza mnie to ze jakaś nieznana marka. Ursus i MF są znane zwłaszcza te modele.

 

@pablo21 nie znam charakterystyki MF240. Jest napisane MF235. Jeśli to MF240 i moc 47Km to można go porównywać. W tej kabinie mi si nie podoba i kojarzy z "60" :lol:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Rozumiem ale poprostu na allegro sciemniaja z tymi nazwami i mozna się pomylic ale to jest MF 240 taki składak 255 i 235 produkowany gdzies w indiach czy w turcji nie wiem dokładnie nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spaluch21    0

Prokmar jest ciagnikiem chinskim, uzytkujego 1,5 roku i jak narazie super. Z czesciami najmniejszych problemow nie ma a co do ich cen to w porownaniu do ursussa rewelacja, nie wspominajac o cenach zachodnich ciagnikow. Moj ma przekulane 3200mth. awarie, dotychczas alternator dalem do regeneracji i musialem pospawac stelaz filtra. Nie chce wielce zachwalac ale jestem bardzo zadowolony z ciagnika, spalanie na poziomie 3 litrow na godzine przy lekkiej pracy. A cena mowi sama za siebie. Co prawda do komfortu to kabina słabo wygluszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jakiej masz mocy i z jakimi maszynami pracuje???


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

odpowiadając na post 1,miałem ten sam dylemat,rozwiązałem go,kosztowało to ponad 80 tyś.Prokmar jest tańszy ale to china,wajchy biegów po środku i wsteczny razem ze zmianą grup prędkości eee.powinien być rewers,podnośnik słaby,60 podniesie a china?to że szybki,i tak go na drodze dziurawej nie utrzymasz ale za to 1,2 polowej jak 60 nie ma,dopiero jak od 3,chyba że nie używasz jeszcze jednostkowe zużycie paliwa takie wysokie,co się przekłada na litry w mtg.MF235 i URSUS3512 moim zdaniem to już stare technologie jak 360 i bez napędu,hydraulika też pewnie słaba,a maszyn coraz więcej sterowanych albo napędzanych na olej,za2 lub 3 lata niewiesz co kupisz a tu kicha bo ciągnik niewydajny.ja wybrałem KIOTI 451c,naprawde super,zobacz no stronach PRONARU.ten mój wielki jak 330 z osiągami 360 a nawet lepiej,zamiast 360 to 551c ,ale to juz wydatek blizko 100 tyś,to już można mieć zetora,farmtraka,prawie jakąś TD i tu są już uciągi i gabaryty.acha byłbym zapomniał,NH wprowadza TT775 za ok.90 tyś brutto,lepszy od mniejszych farmtraków i zetorów.fajny mechaniczny traktorek warto pomyśleć.mnie się podobał,75 km,2000kg na podnośniku,napęd na dwudziestkach,niedużo większy od 360,no i marka lepsza jak prokmar i ursus.ja zamieniałem 330,gdybym zamieniał 60 to wybrałbym NH TT,jak kupowałem to już mi go propohowano w styczniu.ma mnie zrobił lepsze wrażenie niż najnowsze farmtraki.ja bym dołożył i kupił coś fajnego,jak w reklamie-błysk w oku sąsiada-bezcenny.prokmarem,ursusem wrażenia nie zrobisz,nawet sobie.POZDRAWIAM KASZUB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj