Zaloguj się, aby obserwować  
Kuki19

nowa przyczepa jednoosiowa rolnicza vs laweta z kiperem?

Polecane posty

Kuki19    2

Założyłem ten temat bo chciałbym zrobić pewne porównanie lawet samochodowych z przyczepami rolniczymi ceny właściwie są zblizone i tak dla przykładu pronar T654 http://www.pronar.pl/przyczepy/___t654__.html kosztuje 15 tyś netto oraz laweta http://moto.allegro.pl/item550516918_przyc...7899_netto.html lub podobne w niższej cenie, więc masa własna jest ponad 2 razy niższa niż w rolniczej na 2 osiach burty z aluminium i ocynk do tego kiper i hamulec najazdowy (co mi się bardzo podoba do ciapka w którym pneumatykę mam nie teges) więc czy taka laweta wytrzymała by to samo co przyczepa rolnicza?

ps. pytam raczej teoretycznie więc nie pytajcie czy to kupuje :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Po drogach to tak ale w polu na tych małych kołach??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

na grzęzawisko chyba nikt rozsądny by z tym nie wjeźdzał może w opcji są większe koła a tak 195/70/14 to też na tandemie chyba tragedi nie ma jak na 3,5t? bo w porównaniu do balonówkem na 15,3 to te mniejsze też sie topią i odejmijmy 600kg o które taka furka jest lżejsza to też trochę znaczy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ona całkowitej ma 3,5 t a nie ładowność. Poza tym jest niska, za niska.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

ale ta pronaru też ma 2,5t, używane bez kipera można kupić za 6-7 tyś i przy masie 500-600kg mają 3 t ładowności ciagłem kiedyś coś tego typu i ciągnąć przyczepę o masie własnej ponad 2-3 t a taką zapakowaną to na jedno wyjdzie, ale na dłuższe trasy na pola po 15 km to napewno taka lawetka była by super nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Jeżeli chciałbyś nią jeździć np po jakieś nawozy itp. na dłuższe dystanse to radziłbym tą samochodową a jak masz ją normalnie wykorzystywać do zwożenia zboża i tym podobnych to pronar z nadstawkami spokojnie włożyłbyś na nią 4t.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
ale ta pronaru też ma 2,5t, używane bez kipera można kupić za 6-7 tyś i przy masie 500-600kg mają 3 t ładowności ciagłem kiedyś coś tego typu i ciągnąć przyczepę o masie własnej ponad 2-3 t a taką zapakowaną to na jedno wyjdzie, ale na dłuższe trasy na pola po 15 km to napewno taka lawetka była by super nie?

 

Przyczepa ładowności 2,5 t ma masę własną 2-3 t??? :lol: Teraz to żeś napisał. Moja wywrotka wazy ponad tonę


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Po drogach to tak ale w polu na tych małych kołach??

Przez kilka lat miałem na rozrzutniku 3,5t założone oponki 225/70 R15 i po oranym polu fergi radził i w większości prac nie było problemu tylko na szosie jak się rozskakał jak piłkę podrzucało i tylko dlatego przełożyłem bo się bałem że pękną, a jak tutaj jest tandem to chyba z kołami problemów nie będzie bo i masa własna przyzcepki jest mała, a niepodobają mi się te osie na jakichs wachaczach to jest czy coś i te osie tak delikatnie zamontowane i cienkie przecież na jakimś progu czy w koleinie może to sie odkształcić i piasty samochodew w kołach to też chyba nie pochodzi jak sie troche przeładuje? ;)

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1075

Kup sobie taką przyczepę i będzie po kłopocie LINK Zapłacisz o połowę mniej jak za nową a będziesz miał to samo, a wg mnie nawet troszkę lepiej bo w mniejszym stopniu obciążysz zaczep ciągnika dzięki temu że są 2 osie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

http://moto.allegro.pl/item563580538_przyc..._ps_3500_h.html

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T747045

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T973525

 

co myślicie o czymś takim do wożenia bel słomy i siana, w końcu 15-16 bel można założyć i nie będzie przeciążona, a lekka przyczepka też ma swoje znaczenie ( w zamyśle oczywiście coś takiego używanego bym poszukiwał he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Najciekawiej prezentuje się ta trzecia, pierwszą to trudno będzie gdziekolwiek wjechać i wyjechać ze względu na duży zwis i niskie położenie krawędzi. A może takie jak w linku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

@kuki druga odpada bo tylko laweta trzecia jakoś się mi nie podoba ta konstrukcja. Najlepsza wydaje mi się pierwsza po ma normalną podłogę plandekę w razie W i dobra do cofania.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Mnie zastanawia tylko kwestia wytrzymałości tych osi typu ALKO tzn na wachaczach czy to wogóle na dużych nierównościach będzie sobie radziło, bo opony czy koła mozna dać większe konstrukcja bardzo lekka jesli taka laweta wytrzymuje przy 100km/ha to ciekawe jak by sobie radziła przy 15km/ha i dużych wybojach? taka jedna oś ma wytrzymywać 1800kg ciekawe jak by się troche przeładowało czy by to sie nie rozleciało no i te samochodowe łozyska w kołach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj