Skocz do zawartości
drzewis98

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Metal-Fach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@ursusy u mnie były prasowane Metal-Fach'em i ledwo w nią sztyce było wbić. Sąsiad C-360 z nowym turem tez miał ciężko ;) @robertbara a jak nie ma się odpowiedniego ciągnika, do prasy, np. gościu który u nas prasował ma tylko C-330 i Ursusa 1222 i co ma zrobić? Prasę kupił w tym roku zrobił dużo bel i zero awarii, tylko u mnie najpierw był nie wprawiony operator, potem był już dosiadacz każdej prasy :) i sprasował bez problemu :)

kat    7

Chętnie bym założył 80KM ale nie mam. A 360 sianokiszonki nie uśmiecha mi się robić ;) . Wtedy było by odwrotnie. Prasa wykańczała by ciągnik :) .

W sumie prasie nie powinno się nic stać bo powinna się na zamkach uchylić.?

czeslaw68m    0

No własnie nie masz pojęcia i nie rozumiesz co piszesz pomyśl najpierw , a dopiero pisz . Znam takich co rorbią 20 tyś i chętnie by wysłuchali Twoich bajek ;) Wiesz śmieszny jesteś o tym , że maja SIPMY i biorą usługi bo jak pisałeś , że im maszyna nie działa . Chyba , że w Twoim przypadku nie wiesz jak się do niej dobrać . Nie wypowiadaj się za innych , a pisz od siebie to będziesz bardziej wiarygodny ...

Wiadomość z agroFakt.pl

robertbara    57

Myślę że z wiarygodnością u mnie nie ma problemu, miałem Sipmę także wiem o czym mówię i widzę co się dzieje. Z chłopakami rozmawiam i wiem co się dzieje. Z serwiasantami z paru firm mam styczność i lubię dopytać się na maksa o wszystkim.

Prasy zwijające chodzą u nas w gospodarstwie 12 lat i mam trochę pojęcia o tym.

Robią 20 tys czy 2 tys bo to różnica?

mirasek    7

@czesław68m

Niepotrzebnie wzburzasz sie do Roberta, bo chyba nie do końca zrozumiałeś co chciał przekazać. Nie chodzi o to że Sipma czy podobne prasy nie zrobią 20 tys. bel bo zrobią, tylko kwestia ile usterek i awarii będą miały w tym czasie. W przypadku poważniejszego niedomagania w chwili gdy trzeba prasować czasami lepiej jest wynająć zastępczy sprzęt (o ile jest taka możliwość) i spokojnie usunąć awarie.

robertbara    57

Właśnie @mirasek o to mi chodziło.

Może to 2 tys w roku? 20tys przez cały żywot prasy to jednak mało, zależy jak się liczy bo mi komp liczy 1,2 m i 1,8 m jako 1 belkę a to przecież ta większa tojak 2 małe i tu też jest różnica.

20 tys w Sipmie to około 1 tys godzin pracy? ;)

czeslaw68m    0

Daj se na luz <Roberto> z Tą Twoją poezją wszystko wiedzący. Widze , że nie do końca zrozumiałeś mój temat ale to nic . Nie musisz kogoś na siłę uświadamiać , że Ty jesteś potencjałem wiedzy . Tamat był prosty SIPMA lub METAL - FACH i Ty na ten temat się wypowiedziałeś się dość obszernie tylko nie w tym kierunku . I nie truj gitary na okrągło i nie pisz i nie klep ciągle tego samego ... zmień płyte lub nadawj na innej częstotliwości bo może tak naprawde z tymi Twoimi używkami z Zachodu macie ktoś dość . Jak padłeś ofiarą i posiadasz taką używke to i jesteś z niej niezmiernie szczęśliwy no to super ! ;):);)

robertbara    57

Dobra luzuje ;)

Prase kupiłem używkę -2 letnią, na liczniku miała 5 tys balotów bodajże. Cena dość przystępna -dałem równo 45 % nowej i nie ukrywam zadowolenia, na dodatek zwrot 60 % z Uni. Temat zachodnich pras zamykamy ;)

Nie uważam się za wszechwiedzącego, cały czas się uczę i zdobywam doświadczenie.

jarekw    2

Ale pytam się @czesław po co tyle złośliwości??? Co ??? Skoro chłopak pisze, że od 12 lat ma stycznośc z prasą zwijającą to chyba jednak dużo wie. A skoro miał też sipmę, a teraz jakąś inną zachodnią to wie jeszcze więcej, bo może sobie porównac. Ja się na prasach nie znam więc nie próbuje nawet doradzac, ale nie rozumiem po co tyle uszczypliwych uwag!

nasil90    94

Nie rozumiem o co ta kłótnia przecież wiadomo że polski sprzęt nie jest tak dobry jak zachodni i w mojej okolicy widzę że jak ktoś miał polską prasę i ją sprzedaje to drugi raz już polskiej nie kupuje ja swojego metal - facha też bym nie kupił gdyby nie dofinansowanie z uni i nie mówię że nie jestem zadowolony z tej prasy

jarekw    2

To nie jest kłótnia, tylko skoro Pan @czesław nie jest zainteresowany wysłuchaniem wszytkich argumentów, to mógł kulturalnie napisac @robertowi, że będzie wybierał tylko pomiędzy Sipmą a Metal-Fachem i byłoby po temacie. A nie 5 linijek niepotrzebnych uwag.

czeslaw68m    0

Ja też byłem nastwiony na SIPME , ale jednak wezme METAL - FACH . Nie to , że jest duża różnica w cenie tylko dlatego , że SIPMA ma dużo awarji dużo ludzi na nią narzeka . Jak Ci się sprawuje METAL - FACH ? Jak długo ją masz ? Ile zrobiłeś bel ? <...>

nasil90    94

mam go od 2007 roku sprawuję się bardzo dobrze bezawaryjnie zrobił około 1500 bel najpierw z mf 255 a teraz z mf 3080

godles5    1

Dajcie sobie na luz... po co te nerwy ? Śmieszne jest to,że niektórzy prasę widzieli u sąsiada ,a mają się za ekspertów i mówią ,że ta prasa jest pe -a inna cacy.Nie jestem jakimś ekspertem w tym temacie ale w tej chwili mam już 4 prasę i co nieco wiem na ten temat.Pierwsze dwie były zachodnie (Krone -czerwona i bez podajnika -totalna porażka ,syf i po sezonie ,wielka ulga -nie ma jej ;))) ). Druga Carraro -ogólnie dobra prasa na ok 1000 bel rocznie -spoko chodziła w c-360 i po 4 latach wymiana na polską z Metalfachu.Moja miała nr koło 80 i przez 6 sezonów koło 10000 bel i zero serwisu - drobne sprawy i łańcuchy jeszcze bez wymiany.Teraz czy to Sipma czy Metalfach to nie są prasy takie jak na początku produkcji.Teraz mam nową New Hollanda z nożami i jeśli miałbym porównywać wszystkie te prasy ,to jest to już inna śpiewka i nie ma co porównywać - inna technologia.Posumowując ,jeśli w okolicach 40-50 tyś.zł macie możliwość kupić dobrą używkę z zachodu na rotorze (czy to będzie prasa na pręty,walce ,czy pasy),nie zastanawiajcie się tylko kupujcie , a będziecie zadowoleni.Oczywiście nie ganię polskich producentów ale te prasy mają mniejszą wydajność i niestety częściej zawodzą ;) A na koniec znacie to: ,, Każda mysz swój ogon chwali '' i pewnie będą tacy co powiedzą ,że tak twierdzę , bo mam zachodnią ,a tu błąd -wyprodukowana w Polsce he he he

VWPASSATB6    0

Ale z twojego postu dużo wywnioskowałem ;) . Chyba bijesz tylko posty. A sokółka jest o 40 zł w fino droższa i co? Jest taka jak te zachodnie? W 93 r. kupiłem sipme zwijke, 150 cm balot. Rocznie u siebie robie góra 3 tyś. belek, słomy itp. W tym czasie nic w mojej sipmie nie zawiodło. Z 11 lat użytkowania wymieniłem: kilka łańcuchów, ale wiadomo nawet w classie kiedyś się wyciągną, ja w skracanie się niebawie, napinacze łańcuchów, manometr z mojej winy bo niedolałem gliceryny, pare łożysk na łańcuchach ale to wiadomo. Jedyna usterka poważna przytafiła mi się jak prasowałem słome już trochę się ściemniło, między wały wpadł kamień wielkości głowy, pewnie ktoś go specjalnie wsadził, z czego poszedł spaw na wale. 3 h roboty i dalej można jechać w pole. Sprzedałem ją w 2004 roku. Zawsze ja smarowałem i dobrze chodziła, sami widzicie jak mało usterek, chodziła za zetorem 5245- dostał przy niej niesamowicie. W 2002 r. kuppiłem nową sipme 120x120 z szerokim podbierakiem na usługi. Rocznie robie góra nią 3 tyś. balotów u ludzi, też nic nie zawodzi, wymieniłem kilka łożysk i 2x łańcuchy od sprzęgła, zgubiłem w niej spężynke ostatnio od naciągu ;) , chodzi za ursusem c-360. W 2004 r. kupiłem następna sipme dla siebie, takie same rzeczy wymieniałem jak w tej z 2002r. Więc mam dwie sipmy, jedna na zarobek druga dla siebie. Wujaszek kupił sokółke i niezbyt mówi- za rok kupuje simpe. SIPMA. POLECAM. Zadawajcie mi pytanie na temat tych pras. Z chęcią odpowiem i przeprawszam że zanudziłem.

jaro    163

No cóż-u mnie jest jakoś inaczej-o ile o starych Sipmach (tych czerwonych) nikt złego słowa nie powie-to te nowe pieprzą się ponoć na potęgę (ale te "ponoć" trzeba czytać "na pewno" ;)).Na sokólskie prasy narzekają właściciele słabszych ciągników-i nie bez powodu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez maniek299
      Witam, Kupiłem  prasę z590/1 z rotorem i nożami z elektrycznym sterowaniem i chcę wymienić olej przekładniowy, przyglądałem się ale nie zauważyłem śruby kontrolnej. Wiecie ile tam wlać? Jeszcze mam dwa pytania: czy rolki podające siatkę powinno się dać obracać ręką w czasie postoju, bo ten metalowy się kręci a ten gumowy stoi. I jeszcze jedno czy da się jakoś wyjąć rolkę z siatką bo próbowałem tak jak w instrukcji ale nie idzie. widać że te kołki rozporowe w środku się nie schowaly po zluzowaniu tej bocznej śruby przy hamulcu. Pozdrawiam
    • Przez lexiflexi
      Witam... Przytocze temat z ponad miesiąca o którym nie pisałem tutaj ... Kupiłem siatkę ecobull do sipmy z279/1 ... Pierwsze 20 bel kiszonki ładnie owinela aż zachodziło za boki ... Później już trochę boki odslonila i zauważyłem ze boki siatki są luźne chodzi o ta co jest nawinieta na rolce a do dołu schodzila napieta. .. Mój system co sam przerobilem nie dawał rady później już jej ładnie rozciągnąć ... Dodam ze miałem wcześniej manuagrii i z nią nie było żadnych problemów ... O co tu może chodzić ? Czy ta siatka z ecobull jest źle nawinieta ? Zostało mi ponad pół rolki szkoda to wyrzucić ...
    • Przez wasil
      Witam. Jaką prasoowijarkę wybrać do New Holland t5060?? Zastanawiam się nad tymi dwoma. New Holland ma zwiększoną moc do 116km. Proszę o radę.
    • Przez zetor7745
      Witam posiadam Sipme 279/1 i zamierzam zalozyc do niej aparat na siatke i tu pytanie dla posiadaczy jak on sie sprawuje wymiencie wady i zalety.

Z góry dzieki
      Pozdrawiam Bartek
    • Przez Arturo1610
      Witam wczoraj zauwazyłem ze po prasowaniu sianokiszonki łańcuch ten głowny który zwija balota jest tak gorący ze w niektórym miejscu nie mozna sie go dotknąć. Wcześniej raczej tak nie było. Co moze być problemem w takiej sytuacji ? Dodam ze ostatnio pękło mi pierwsze łożysko odkąd mam prase czy to może łożyska sie koncza i przez to ten łańcuch sie tak grzeje ? Proszę o pomoc