drzewis98

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach

Polecane posty

drzewis98    8

ja przy belowaniu siana czy słomy po uformowaniu balota i jego owinęciu zanim wypuszcze bele z komory to cofam się gdzie leżą resztki wypuszczam balota zamykam klape i zbieram te resztki efekt końcowy nie ma pozostałosci na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Też tak robiłem ale już samo owijanie sznurkiem w Sipmie trwa długo, cofanie za każdym razem jeszcze bardziej wydłuża czas pracy pod obciążeniem oraz obniża i tak niezbyt rewelacyjną wydajność tej prasy. W dobrej słomie Sipma dłużej owija jak prasuje :)

 

Nie wiem jak wypada Sipma przy Metal-Fachu, nie mam porównania, wiem tylko że między owijaniem jednym sznurkiem a siatką jest przepaść... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ostatnio przeczytałem że Sokółka wprowadza prasy z rotorem będzie nowa konkurencja dla sipmy


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Ale sipma wprowadza pasówkę zmiennokomorową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

niby simpa wprowadziła ale co to będzie z tej zminnokomorowej to sie okaze sipma juz wypuściła prasy pasowe, przypomina mi ta prasa belarke john deera ciekawe jaka bedzie cena takiej prasy i jej jakość wykonania, być może będą rewelacją na polskim rynku jeżeli cena będzie warta jej zachodu, co do sokółki mieli wprowadzić wcześniej model z-582 charakteryzowała się komorą walcowo-łańcuchową z podobnym wyposażeniem( panel sterujący, szerokie lacze, podbierak 1.80 m ) no i jeszcze z czymś udoskonaloną, cene jej tez przedstawiono i była o wiele tańsza od simpowskiej farmyII, ale od ponad roku o niej już nie słyszałem, więc teraz ma byc z rotorem, kurcze fajnie jest jak nasz kraj rozwija się w kierunku techniki a także rolnictwa jeżeli chodzi o poziom mechanizacji :) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

Luke16 tu się z tobą zgodzę pasówka dobija od zera i to jest jej DUŻY plus ale nowa pasówka nie kosztuje 40 tys tylko 90 tyś. a po za tym tytuł jest co wybrać sipme czy matal-fach i ja obstaję za prasą z sokółki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Co do gubienia siana podczas owijania to moja sokółka nie gubi jedynie słomę suchą ale i tak jej potem nie zbieram jeszcze nigdy nie robilem tak żeby podczas owijania cofać prasą


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Też mam Sokółkę i powiewm ze jestem bardzo zadowolony i życze aby u wszystkich tak chodziła jak u mnie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

ja mam metal-fach walcowa juz cztery lata i jestem z niej bardzo zadowolony jest prosta w obsludze i w eksploatacji

od czterech lat nic w niej nie dotykalem raz wyjmowalem tylko jedem walec zajelo mi to 20min

zapiety jest do niej ciagnik NH TD80 i sianokiszonka jest tak zbita ze komar p.... nie wcisnie i siano kiszonka zakisa bez zadnych wspomagaczy

a slome probowalem prasowac C-360 dawala rade ale w kiszonce nie dobije tak i moze sie psuc kiszonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

A nie wiecie jak w Sipmie jest siatka załanczana? Może elektrycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

@Dodi W Sipmie jest siatka załączana jest elektrycznie lub mechanicznie. Ja mam prasę Sipmę z 2004r i mam załączanie siatki mechaniczne poprzez pociągnięcie sznurka a znajomy ma Sipmę z 2007r i załączana jest elektrycznie.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek4312    0

ja mam sokółkie i na trawie idzie dobrze ale na suchej słomie nieraz bala w prasie się zatrzymuje


Zapalniczka- 2 zł
Benzyna- 50 zł
Widok palącej się szkoły- bezcenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

I właśnie zatrzymywanie beli w komorze odstraszyło mnie od zakupu Metal-Fach. Sipma będę prasował i w suchej słomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No tak bedziesz sobie sipma smigal i wystarczy mniejszy ciagnik i bedziesz mial slabiej zbite belki swoja Sipma. Tak jest neistety. A co do zatrzymania bel w komorze to przewaznie wada operatora, bo w kazdej prasie moze ci stanac kulka.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Zgadzam się zatrzymywanie beli to wina operator. A co do prasy to brał bym metal-fach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Walcówki mają większe zapotrzebowanie mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No tak wieksze zapotrzebowanie na moc i co za tym idzie mocniejsza komora w prasie i wiekszy zgniot kulki.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Z tym się zgodzę Ze większy stopień zgniotu bo jeszcze Metal-Fach ma mechanicznie blokowaną komorę

 

Na moje areały i moc ciągnika Sipma wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mówicie że Metal-Fach ma większe zapotrzebowanie na moc. To dlaczego Sipma podaje że zapotrzebowanie ma na 55km a metal-fach 48km?

Ktoś orientuje się w cenach tych pras? Kumpel ost kupił sobie sipme classic mówił że dał 31500zł. Coś mi się mało wydaje. A ile się ceni Metal-Fach?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Mi sie wydaje że ta cena co ja podałeś jest bez Vat-u. W moich okolicach Classic kosztuje 40500zł, oczywiście w standardzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Tez mysle za ta cena sipmy to jakas sztuczna, bo podstwowa wersja kosztuje 40 kafi, natomiast na dzis dzien Metal-fach z podstawowym wyposazeniem wynosi 43-44 tysiecy zaleznie od sprzedawcy.

Natomiast co do mocy to podam taki przyklad, że Unia group do swoich plugow podaje zanizona moc, chodzi mi o plugi TUR R/S. A i moc podana w pasach to jest moc jaka dysponuje ciagnik na WOM.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Nie myślałeś moze nad prasami z famarolu ? Wolałbym jednak troche dołozyć i pewniej pracować :P Ewentualnioe jak tak chcesz sipme to kupuj moją :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Przynajmniej te z famarolu mają rotor więc cokolwiek można podgonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj