drzewis98

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@ursusy u mnie były prasowane Metal-Fach'em i ledwo w nią sztyce było wbić. Sąsiad C-360 z nowym turem tez miał ciężko ;) @robertbara a jak nie ma się odpowiedniego ciągnika, do prasy, np. gościu który u nas prasował ma tylko C-330 i Ursusa 1222 i co ma zrobić? Prasę kupił w tym roku zrobił dużo bel i zero awarii, tylko u mnie najpierw był nie wprawiony operator, potem był już dosiadacz każdej prasy :) i sprasował bez problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Chętnie bym założył 80KM ale nie mam. A 360 sianokiszonki nie uśmiecha mi się robić ;) . Wtedy było by odwrotnie. Prasa wykańczała by ciągnik :) .

W sumie prasie nie powinno się nic stać bo powinna się na zamkach uchylić.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeslaw68m    0

No własnie nie masz pojęcia i nie rozumiesz co piszesz pomyśl najpierw , a dopiero pisz . Znam takich co rorbią 20 tyś i chętnie by wysłuchali Twoich bajek ;) Wiesz śmieszny jesteś o tym , że maja SIPMY i biorą usługi bo jak pisałeś , że im maszyna nie działa . Chyba , że w Twoim przypadku nie wiesz jak się do niej dobrać . Nie wypowiadaj się za innych , a pisz od siebie to będziesz bardziej wiarygodny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Myślę że z wiarygodnością u mnie nie ma problemu, miałem Sipmę także wiem o czym mówię i widzę co się dzieje. Z chłopakami rozmawiam i wiem co się dzieje. Z serwiasantami z paru firm mam styczność i lubię dopytać się na maksa o wszystkim.

 

Prasy zwijające chodzą u nas w gospodarstwie 12 lat i mam trochę pojęcia o tym.

 

Robią 20 tys czy 2 tys bo to różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

@czesław68m

Niepotrzebnie wzburzasz sie do Roberta, bo chyba nie do końca zrozumiałeś co chciał przekazać. Nie chodzi o to że Sipma czy podobne prasy nie zrobią 20 tys. bel bo zrobią, tylko kwestia ile usterek i awarii będą miały w tym czasie. W przypadku poważniejszego niedomagania w chwili gdy trzeba prasować czasami lepiej jest wynająć zastępczy sprzęt (o ile jest taka możliwość) i spokojnie usunąć awarie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Właśnie @mirasek o to mi chodziło.

 

Może to 2 tys w roku? 20tys przez cały żywot prasy to jednak mało, zależy jak się liczy bo mi komp liczy 1,2 m i 1,8 m jako 1 belkę a to przecież ta większa tojak 2 małe i tu też jest różnica.

 

20 tys w Sipmie to około 1 tys godzin pracy? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeslaw68m    0

Daj se na luz <Roberto> z Tą Twoją poezją wszystko wiedzący. Widze , że nie do końca zrozumiałeś mój temat ale to nic . Nie musisz kogoś na siłę uświadamiać , że Ty jesteś potencjałem wiedzy . Tamat był prosty SIPMA lub METAL - FACH i Ty na ten temat się wypowiedziałeś się dość obszernie tylko nie w tym kierunku . I nie truj gitary na okrągło i nie pisz i nie klep ciągle tego samego ... zmień płyte lub nadawj na innej częstotliwości bo może tak naprawde z tymi Twoimi używkami z Zachodu macie ktoś dość . Jak padłeś ofiarą i posiadasz taką używke to i jesteś z niej niezmiernie szczęśliwy no to super ! ;):);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Dobra luzuje ;)

Prase kupiłem używkę -2 letnią, na liczniku miała 5 tys balotów bodajże. Cena dość przystępna -dałem równo 45 % nowej i nie ukrywam zadowolenia, na dodatek zwrot 60 % z Uni. Temat zachodnich pras zamykamy ;)

 

Nie uważam się za wszechwiedzącego, cały czas się uczę i zdobywam doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Ale pytam się @czesław po co tyle złośliwości??? Co ??? Skoro chłopak pisze, że od 12 lat ma stycznośc z prasą zwijającą to chyba jednak dużo wie. A skoro miał też sipmę, a teraz jakąś inną zachodnią to wie jeszcze więcej, bo może sobie porównac. Ja się na prasach nie znam więc nie próbuje nawet doradzac, ale nie rozumiem po co tyle uszczypliwych uwag!


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Nie rozumiem o co ta kłótnia przecież wiadomo że polski sprzęt nie jest tak dobry jak zachodni i w mojej okolicy widzę że jak ktoś miał polską prasę i ją sprzedaje to drugi raz już polskiej nie kupuje ja swojego metal - facha też bym nie kupił gdyby nie dofinansowanie z uni i nie mówię że nie jestem zadowolony z tej prasy


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

To nie jest kłótnia, tylko skoro Pan @czesław nie jest zainteresowany wysłuchaniem wszytkich argumentów, to mógł kulturalnie napisac @robertowi, że będzie wybierał tylko pomiędzy Sipmą a Metal-Fachem i byłoby po temacie. A nie 5 linijek niepotrzebnych uwag.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeslaw68m    0

Ja też byłem nastwiony na SIPME , ale jednak wezme METAL - FACH . Nie to , że jest duża różnica w cenie tylko dlatego , że SIPMA ma dużo awarji dużo ludzi na nią narzeka . Jak Ci się sprawuje METAL - FACH ? Jak długo ją masz ? Ile zrobiłeś bel ? <...>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

mam go od 2007 roku sprawuję się bardzo dobrze bezawaryjnie zrobił około 1500 bel najpierw z mf 255 a teraz z mf 3080


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

Dajcie sobie na luz... po co te nerwy ? Śmieszne jest to,że niektórzy prasę widzieli u sąsiada ,a mają się za ekspertów i mówią ,że ta prasa jest pe -a inna cacy.Nie jestem jakimś ekspertem w tym temacie ale w tej chwili mam już 4 prasę i co nieco wiem na ten temat.Pierwsze dwie były zachodnie (Krone -czerwona i bez podajnika -totalna porażka ,syf i po sezonie ,wielka ulga -nie ma jej ;))) ). Druga Carraro -ogólnie dobra prasa na ok 1000 bel rocznie -spoko chodziła w c-360 i po 4 latach wymiana na polską z Metalfachu.Moja miała nr koło 80 i przez 6 sezonów koło 10000 bel i zero serwisu - drobne sprawy i łańcuchy jeszcze bez wymiany.Teraz czy to Sipma czy Metalfach to nie są prasy takie jak na początku produkcji.Teraz mam nową New Hollanda z nożami i jeśli miałbym porównywać wszystkie te prasy ,to jest to już inna śpiewka i nie ma co porównywać - inna technologia.Posumowując ,jeśli w okolicach 40-50 tyś.zł macie możliwość kupić dobrą używkę z zachodu na rotorze (czy to będzie prasa na pręty,walce ,czy pasy),nie zastanawiajcie się tylko kupujcie , a będziecie zadowoleni.Oczywiście nie ganię polskich producentów ale te prasy mają mniejszą wydajność i niestety częściej zawodzą ;) A na koniec znacie to: ,, Każda mysz swój ogon chwali '' i pewnie będą tacy co powiedzą ,że tak twierdzę , bo mam zachodnią ,a tu błąd -wyprodukowana w Polsce he he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

a zkąd ja mam to wiedzieć co ja je liczę ile jej włorzyli tyle ma


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prasy Sipma sie walą i dlatego nie są zbyt drogie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

Ale z twojego postu dużo wywnioskowałem ;) . Chyba bijesz tylko posty. A sokółka jest o 40 zł w fino droższa i co? Jest taka jak te zachodnie? W 93 r. kupiłem sipme zwijke, 150 cm balot. Rocznie u siebie robie góra 3 tyś. belek, słomy itp. W tym czasie nic w mojej sipmie nie zawiodło. Z 11 lat użytkowania wymieniłem: kilka łańcuchów, ale wiadomo nawet w classie kiedyś się wyciągną, ja w skracanie się niebawie, napinacze łańcuchów, manometr z mojej winy bo niedolałem gliceryny, pare łożysk na łańcuchach ale to wiadomo. Jedyna usterka poważna przytafiła mi się jak prasowałem słome już trochę się ściemniło, między wały wpadł kamień wielkości głowy, pewnie ktoś go specjalnie wsadził, z czego poszedł spaw na wale. 3 h roboty i dalej można jechać w pole. Sprzedałem ją w 2004 roku. Zawsze ja smarowałem i dobrze chodziła, sami widzicie jak mało usterek, chodziła za zetorem 5245- dostał przy niej niesamowicie. W 2002 r. kuppiłem nową sipme 120x120 z szerokim podbierakiem na usługi. Rocznie robie góra nią 3 tyś. balotów u ludzi, też nic nie zawodzi, wymieniłem kilka łożysk i 2x łańcuchy od sprzęgła, zgubiłem w niej spężynke ostatnio od naciągu ;) , chodzi za ursusem c-360. W 2004 r. kupiłem następna sipme dla siebie, takie same rzeczy wymieniałem jak w tej z 2002r. Więc mam dwie sipmy, jedna na zarobek druga dla siebie. Wujaszek kupił sokółke i niezbyt mówi- za rok kupuje simpe. SIPMA. POLECAM. Zadawajcie mi pytanie na temat tych pras. Z chęcią odpowiem i przeprawszam że zanudziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No cóż-u mnie jest jakoś inaczej-o ile o starych Sipmach (tych czerwonych) nikt złego słowa nie powie-to te nowe pieprzą się ponoć na potęgę (ale te "ponoć" trzeba czytać "na pewno" ;)).Na sokólskie prasy narzekają właściciele słabszych ciągników-i nie bez powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj