massey3120

Ciągnik do tura MF 3065, 3070 czy Zetor?

Polecane posty

massey3120    0

Mam ursusa c 385A z turem i chciałbym wymienić na coś nowszego najlepiej ze szybką szkrzynią ponieważ w żniwa daleko jeżdzimy po słomę (w balotach). Bardzo poważnie zastanawiam sie nad fergusonem (3065, 3070 3060 ewentualnie). Jakie są wasze opinie jak sie one sprawują przy turach? jaki model byłby najlepszy? prosze o szczere opinie :)


Mój sprzęt: Massey ferguson 3120, ursus 912, ursus 914 z turem, zetor 5211 i ursus c 330;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

MF 3065 do tura jak najbardziej pali w lekkiej ponoc mniej niz 3060 bo ma turbo.

Zwrotny ok 8,5m srednica zawracania.

Rewers duzo biegów.

Wydajnosc pompy nawet nawet jak na taki ciagniczek.

W wiekszosci szybka skrzynia biegów.

Duzy komfort moze klima :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

a jeśli chodzi o zetora to jaki model ????


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey3120    0

szczerze to niezastanawiałem sie nad zetorem ale 7245 czy coś w tym stylu moze 6340

 

pablo słyszałem właśnie ze fergusony mało palą zreszta mam 3120 to niemoge narzekac sprawuje sie super


Mój sprzęt: Massey ferguson 3120, ursus 912, ursus 914 z turem, zetor 5211 i ursus c 330;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

kolego po 1 to wiesz od czego jest opcja EDYTUJ ??????????? a po 2 po co piszesz w temacie "czy zetor " jak się nawet nad nim dobrze nie zastanawiałeś??????


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey3120    0

po to żeby posłuchać opini...

 

jak wygląda zwrotność zetorów typu 7245, 6340 ??


Mój sprzęt: Massey ferguson 3120, ursus 912, ursus 914 z turem, zetor 5211 i ursus c 330;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Zwrotnosc zdziwisz się ale...

 

W 7245 srednica zawracania to 10,4m a w MF 3065 jak pisałem wczesniej to ylko 8,4m więc róznica duza.

A w 6340 tez ponoc 10,4 moze na nowszych mostach sa zwrotniejsze (chyba 8,9m) a ten wynik chyba na starym jeszcze. Ale za cene 6340 dostaniesz juz nowsza serie MF-a z elektrohydraulicznym rewerem czasami.

 

 

A co do spalania 7245 to niech uzytkownicy powiedza tak na serio ile spali w lekkiej pracy jak np: tur ?

Bo słyszałem na AF ze 3065 spali w lekkiej ok 4l/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

byłem u kumpla dzisaj ktory sprowadza maszyny za granicy ma MF 3065 panorama (czy jakos tak chodzi oto ze ma scieta maske i idealnie wdiac wszystko z kabiny) przy turze to idealne rozwiazanie... a pozatym polecam ci MF zetor w niczym nie dorównuje MF oczywiscie chodzi mi o poczatek lat 90 (zeby mi tu ktos nie wsykoczył zaraz z porównywaniem najnowszych modeli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Nie powinienem się wypowiadać bo są mądrzejsi w tym temacie których się nie przegada, ale moje zdanie jest takie że jeżeli wachasz się MF a Zetor to lepiej Zetor. Takie jest moje zdanie. Zetora jak sie popsuje to zrobisz samemu i za małe pieniądze i części wszędzie dostaniesz niedrogo, a do MFa części są drogie i samemu raczej nie zrobisz, chyba że jakąś pierdołe. A pozatym ze skrzynią w tych ciągnikach jest różnie bo sie psują i są drogie w naprawie, ale jak sądze to niektórzy użytkownicy z AF mogą załatwić Ci części które będą tańsze i bardziej dostępne niż do Ursusa czy Zetora :) Miałem MFa 3065 z turem i nie palił jak niektórzy tu mówią 4l, tylko z 8l nie schodziło, ale może to wina pompy była bo też sie zapowietrzał. Jedyny jego plus to to że był bardzo zwrotny, ale przy Zetorze teraz zmieniłem rozstaw kół na szerszy i powkręcałem ograniczniki skrętu, także mieści się w 9.5metra, a na Zetora to niejest źle.

To co napisałem to tylko moje zdanie i niech nikt niezaczyna awantury tak jak kiedyś, bo polecą %% i może nawet bany, a to chyba nikomu nie jest potrzebne. Każdy ma prawo do wypowiedzenia się.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

MF 3645 w lekkich pracach spali ok 7 litrów, także 3065 musiał być niesprawny. Ja bym się długo nie zastanawiał, Audi A4 czy favoritka :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Nie powinienem się wypowiadać bo są mądrzejsi w tym temacie których się nie przegada, ale moje zdanie jest takie że jeżeli wachasz się MF a Zetor to lepiej Zetor. Takie jest moje zdanie. Zetora jak sie popsuje to zrobisz samemu i za małe pieniądze i części wszędzie dostaniesz niedrogo, a do MFa części są drogie i samemu raczej nie zrobisz, chyba że jakąś pierdołe. A pozatym ze skrzynią w tych ciągnikach jest różnie bo sie psują i są drogie w naprawie, ale jak sądze to niektórzy użytkownicy z AF mogą załatwić Ci części które będą tańsze i bardziej dostępne niż do Ursusa czy Zetora :) Miałem MFa 3065 z turem i nie palił jak niektórzy tu mówią 4l, tylko z 8l nie schodziło, ale może to wina pompy była bo też sie zapowietrzał. Jedyny jego plus to to że był bardzo zwrotny, ale przy Zetorze teraz zmieniłem rozstaw kół na szerszy i powkręcałem ograniczniki skrętu, także mieści się w 9.5metra, a na Zetora to niejest źle.

To co napisałem to tylko moje zdanie i niech nikt niezaczyna awantury tak jak kiedyś, bo polecą %% i może nawet bany, a to chyba nikomu nie jest potrzebne. Każdy ma prawo do wypowiedzenia się.

I po co wogóle to mówisz wele osób wie ze kupiłes złom i taki miales nie widziałes jak go naprawic ale to nie powód żeby zniechecac innych użytkowniików do tych ciągników.

Ze akurat Ty kupiles smelc to nie nasza wina.

Skrzynie sie psuja jak sie źle uzytkuje albo sa strasznie wyprawcowane ale najczesciej to przy zakupie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja raczej był bym za Mf dlaczego po pierwsze spalanie silnik 4 cyl Perkins jest bardzo oszczędny po drugie zwrotność Mf serii 3000 są bardzo zwrotne widzę to po miom jak i pracujących w mojej okolicy po trzecie ładowacz widziałem dużo mf które już byly wyposarzone w ładowacze znanych marek. Tylko teraz pytanie czy lepiej brać mf z ładowaczem czy dokupić go?


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

jesli nie bedziesz dbał o MF to długo nie pojezdzsz skonczysz tak jak Bodzio, ale zetor nie da ci takiego komfortu niema rewersu i nawet niema co go porównywac do MF, koszt czesci nie jest też taki straszny chyba ze bodzio ci czesci bedzie załątwiał to tak z 15 tys zł an skrzynie to mało pewnie bedzie :) a pozatym jak wszystkie oleje wymienisz i filtry w pore to MF ci dłuzej pochodzi niz zetoreek.... i jak dlamnie to zetora mozna bardziej z ursusem , mtz i tymi farmtrackami fotonami porównywac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem radziłbym ci wybrać MF moim zdaniem lepiej się nadaje do tura jest zwrotny posiada rewers i silniki Perkinsa są oszczędne miałem okazję siedzieć w kabinie MF 3065 Panorama widoczność jest świetna do tura najlepiej z mniejszym silnikiem aby był oszczędny.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey3120    0

Tomasek a wiesz może ile ten Twój kumpel chce za tego fergusona 3065?? z którego jest roku? Taki model ze ściętą maską by mnie interesował :) Ferguson to jednak konfort wiem bo użytkuje tylko 6 cylindrowego.... suuper sprawa


Mój sprzęt: Massey ferguson 3120, ursus 912, ursus 914 z turem, zetor 5211 i ursus c 330;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj