Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mirasek

Karta dźwiękowa?

Polecane posty

mirasek    7

Siorze coś sie wysypało podczas startowania kompa, tak samo z siebie, teraz odpalam i bios coś zastrajkował to pojechałem na ustawieniach domyślnych, press f2, wyskakuje że brak sterownika karty dźwiekowej. Trudno, winda pojechała ale dźwieku brak. Co robić? Pomyślałem - ściągne sterownik ale gdzie tam, nawet nie wiem do jakiej karty mam zassać -> mój komp, prawym, właściwości, menadżer urządzeń, PCI Card -> "?" :) Start, uruchom, dxdiag, też nie pokazuje albo ja nie widze. Da sie to to naprawić? Czy wyjąć dysk i wypierniczyć dziadka za okno? Dodam że jestem kompletnym ignorantem w tej dziedzinie, umiem włączyć, zagasić i wejść na internet :)

Teddy    0

ściągnij sobie program diagnostyczny np: Everest Home Edition bądź AIDA 32 wejdź w info o płycie głównej i tam będzie napisane na jakim chipie masz dźwięk oparty :) przeczytasz i będziesz wiedział jaki sterownik pobrać i zainstalować :)

mirasek    7

Dzięki, ściągnąłem sobie Everesta, karta to SiS 7012 Audio Device, musze poszukać sterownika, jednak nie jestem pewien czy aby napewno w tym cały problem. Przy starcie zauważyłem dwa ciekawe komunikaty...

CMOS settings wrong

CMOS memory size wrong

...znaczy bios sie zresetował do ustawień fabrycznych, co nawet zauważyłem bo mam kwiecień 2002 :) czyli jakby bateria do wymiany. Spróbuje ustawić biosa, tylko co z tym dźwiękiem?

edit:

Rety, naprawiłem :) ustawiłem biosa i mam dźwięk, tylko ciekawe na jak długo. Pewnie trzeba będzie bateryjke zmienić.

lysyrolnik    14

Mnie w wakacje też poleciał dźwięk. Jednak jak się później okazało na płycie głównej wypaliła się jedna mała płytka scalona :) Mus nie rada poszedłem do sklepu skompletowałem najważniejsze elementy(procek, płyta główna) i szybciutko do domu wymieniać elementy:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować