Zaloguj się, aby obserwować  
mirasek

Karta dźwiękowa?

Polecane posty

mirasek    13

Siorze coś sie wysypało podczas startowania kompa, tak samo z siebie, teraz odpalam i bios coś zastrajkował to pojechałem na ustawieniach domyślnych, press f2, wyskakuje że brak sterownika karty dźwiekowej. Trudno, winda pojechała ale dźwieku brak. Co robić? Pomyślałem - ściągne sterownik ale gdzie tam, nawet nie wiem do jakiej karty mam zassać -> mój komp, prawym, właściwości, menadżer urządzeń, PCI Card -> "?" :) Start, uruchom, dxdiag, też nie pokazuje albo ja nie widze. Da sie to to naprawić? Czy wyjąć dysk i wypierniczyć dziadka za okno? Dodam że jestem kompletnym ignorantem w tej dziedzinie, umiem włączyć, zagasić i wejść na internet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

ściągnij sobie program diagnostyczny np: Everest Home Edition bądź AIDA 32 wejdź w info o płycie głównej i tam będzie napisane na jakim chipie masz dźwięk oparty :) przeczytasz i będziesz wiedział jaki sterownik pobrać i zainstalować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Dzięki, ściągnąłem sobie Everesta, karta to SiS 7012 Audio Device, musze poszukać sterownika, jednak nie jestem pewien czy aby napewno w tym cały problem. Przy starcie zauważyłem dwa ciekawe komunikaty...

CMOS settings wrong

CMOS memory size wrong

...znaczy bios sie zresetował do ustawień fabrycznych, co nawet zauważyłem bo mam kwiecień 2002 :) czyli jakby bateria do wymiany. Spróbuje ustawić biosa, tylko co z tym dźwiękiem?

 

edit:

Rety, naprawiłem :) ustawiłem biosa i mam dźwięk, tylko ciekawe na jak długo. Pewnie trzeba będzie bateryjke zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Mnie w wakacje też poleciał dźwięk. Jednak jak się później okazało na płycie głównej wypaliła się jedna mała płytka scalona :) Mus nie rada poszedłem do sklepu skompletowałem najważniejsze elementy(procek, płyta główna) i szybciutko do domu wymieniać elementy:)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez heniek111111
      Witam, kupiłem opryskiwacz berthoud racer komputer berthoud bercontrol nie wiem jak go ustawić do oprysku. Może ktoś posiada instrukcję do tego komputera jeśli tak to prosiłbym o udostępnienie lub poradę jak go ustawić. 
    • Przez Ml987789
      Witam serdecznie, mam problem z ustawieniem anaspraya w ug300. Nie wiem jak skalibrować sterownik ażeby dobrze pokazywał ilość cieczy w zbiorniku. Pozdrawiam
    • Przez ENDURAK91
      Szukam urządzenia do oznaczania azotu w roślinach coś podobnego do yara n-tester tylko w nizszej cenie?
    • Przez yooo
      Witam serdecznie , poszukuje sposobu na zaznaczenie konkretnego miejsca poboru próbek gleby , słupka granicznego , wylotu zbieracza i tym podobnych. Znacie może jakaś przydatna aplikacje ? Czy do tego potrzebne są konkretniejsze sprzęty?
    • Przez bartek112
      Witam szukam fajnego ,prostego  (najlepiej darmowego) programu do montażu filmów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj