oki39

Tkanka mięsno-kostna

Polecane posty

Ja mam zamiar zastosować w tym roku bo widziałem jaki daje efekt gdy rok sie zapowiada suchy ale znalazłem firmę która rozwozi polepszacz za darmo bo za 275zł to napewno bym nie wziął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to się nazywa orginalnie ale my na to mówimy Fundacja AgroPlus w Niesłabinie i ja mam tylko taki nr tel 781 044 609 ale tam wszystko mi gość wyjaśnił i mi przywieżli za fri ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weterynarz    0

ja wysypałem na pole wiosną tego roku jak śnieg stopniał. miałem małą próbkę ok. 10 kg.

 

dziś widzę wyraźną różnicę na pszenicy. ta z polepszaczem jest ciemniejsza i o ok. 8-10 cm wyższa od reszty.

 

jak chcesz namiary na firmę to kontaktuj sie ze mną

 

adamdz2@o2.pl

 

gg 607155

 

 

 

 

z tego co wiem teraz to mają cenę 275 zł + 3% vat/ tonę. z tego co się orientowałem to w tą cenę wliczony jest już transport do klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ten tel.to jest do kierowcy z tej firmy.W tej chwili po 250 bez transportu [Śrem koło Poznania].

Jest to nawóz wysoko azotowy produkowany z odpadów z kur,pióra flaki bez kości.Fosforu nie ma trochę potasu,[albo na odwrót].Daję się go max 5 ton/ha.

Zastępuję obornik.

I trzeba mieć pozwolenie z powiatowego inspektoratu weterynarii.Mam tel do szefa on mi to tłumaczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weterynarz    0

czyli coś innego niż polepszacz.

 

ten polepszacz to 90% mączki mięsno kostnej i 10% wapna. wapno dodawane jest tu jako tzw. znacznik[ma odstraszać głównie dzikie zwierzęta].

z tego co się orientowałem to wykonują też inne mieszanki. ja orientowałem się o mieszankę mączki i soli potasowej. jest to do wykonania, lecz cena ustalana jest na bierząco.

 

tu jest troche napisane o składzie i właściwościach tego polepszacza

http://www.greenpower-com.pl.tl/NAWOZY-ORGANICZNE-DLA-ROLNICTWA.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A takie polepszacze daja radę? Pytanie do tych którzy już próbowali i były pozytywne efekty Zastanawiam się czy nie kupić,ale jest to drogi interes i dlatego poczekam na więcej opinii.


Odstraszacze ultradźwiekowe - skuteczne na myszy, ptaki, krety.

www.odstraszacze.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptasiek    0

Witam. Wiecie może ile teraz kosztuje tona polepszacza glebowego i gdzie można go dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

odświeżam temat.

nawóz drogi trzeba kombinować!kupiłbym ale te kontrole trochę mnie przerażaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Chciałbym się dowiedzieć gdzie można zakupić polepszacz z transportem do województwa pomorskiego i za jaką cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
afrox    0

Witam. Szczegółowa analiza dotycząca możliwości wykorzystania mączek mięsno-kostnych na polach - dotyczącą plonów w porównaniu do nawożenia nawozami mineralnymi, obornikiem i bez nawożenia w pracy: "Wpływ mączek mięsno-kostnych na właściwości gleby i plonowanie roślin" (seria Rozprawy i Monografie 161) Autor: Stępień Arkadiusz Liczba stron: 110, Rok wydania: 2011. Dostępna w wydawnictwie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Nie ma tam kalkulacji ekonomicznej, ale to można w prosty sposób obliczyć znając aktualna cenę mączki.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
afrox    0

Witam. Szczegółowa analiza dotycząca możliwości wykorzystania mączek mięsno-kostnych na polach - dotyczącą plonów w porównaniu do nawożenia nawozami mineralnymi, obornikiem i bez nawożenia w pracy: "Wpływ mączek mięsno-kostnych na właściwości gleby i plonowanie roślin" (seria Rozprawy i Monografie 161) Autor: Stępień Arkadiusz Liczba stron: 110, Rok wydania: 2011. Dostępna w wydawnictwie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Nie ma tam kalkulacji ekonomicznej, ale to można w prosty sposób obliczyć znając aktualna cenę mączki.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi21    0

witam wiecie mzoe jaka jest skutecznosc maczki miesno-kostnej na uprawe zbóz bo mnie sasiad namiawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Witam! od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zastosowaniem mączki kostnej z dodatkiem wapna w swoim gospodarstwie, czy waszym zdaniem jest to opłacalne i jakie daje efekty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

(sama mączka: 15 % wapnia, 11-12% fosforu, 7-8% azotu. Do mączki dodawane jest wapno nawozowe ceny dokładnie nie znam około 200zł/t + transport stosował ktoś może z firmy saria?

Edytowano przez Pietras892

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Odświeżę trochę temat. Macie jakieś namiary na firmy sprzedające mączkę nawozową? Póki co to znalazłem tylko firmę Ekopil i Farmutil...

Edytowano przez MartineZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj