Skocz do zawartości
ania2728

Jakie Imiona Mają Wasze Krowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Krowy
janek82    3

ja mam biala,wielka czerwona,lysa,piescioch,gruba,golon,mala,bura,zawias,rogata,kopocka,chuda i jeszcze troche ich jest. :D

Wiadomość z agroFakt.pl

marzencia    6

jak miałem kiedyś 7 krów to je nazywałem ale teraz to za dużo roboty by było

ja mam 42 szt i każda ma imię.. mylą mi się tylko dwie, a to dlatego że są identyczne. ;)

wydaje mi się że dzięki temu powstaje jakaś więź między człowiekiem a bydłem.

leslaw00    0

Ja mam 50 krówek i wszystkie to maliny ,dochodzi tylko liczba a to dla tego że mają wspulną przodkinie która żyła jakieś 50 lat temu.

kojot629    228

gwiazdka(najlepsza), mańka, dwie łyse, sarna, dwie murzynki, czarna, granocha, siwa,gucio,mała, październiczka, i jeszcze kilka. niektore nie maja

michal1993    350

U mnie z imion krów to najciekawsze są : Kredka (kupiona z miejscowości Kretki) oraz Polna (urodziła się na polu)

parada    0

U Mnie nazwy krów zawsze odzwierciedlają dane zdarzenie zachowanie wygląd pochodzenie tzn.tak by było lepiej zapamiętać-czyli/ zima strachliwa biała tekla biegunka dzika mała potulna ,z sadu, żyrafa gruba pstrokata niebezpieczna żarłok reszta to numer -Pozdrawiam

Mati10    8

Smok, Iskra , Stokrotka (padła), Wiązanka (padła) => Doszed, doszły i odeszła część w krótkim czasie :/

Edytowano przez Mati10

Proximka12    1

Mitra, zula, łaciata, paula, galicja, mika, miłka, krasula, dzina, nutka, pepita, spokojna, czarna, bela, fantazja, bona, pianessa, bianka, bora, krama, java, bańka, luna, sophia, beta, peza, reda, pepa, czerwona, fela, loretta, rina, amika, metaxa, kora

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Heidi88    48

Krowy jak narazie nazwałam tylko dwie:

Siwa i Obsranka (chyba wiadomo dlaczego, cały dzień stoję przy niej z widłami)

Cielaki

Maciuś z Klanu i Bożenka, Czekoladki, Klusek

7891Firefox    52

ciekawe to hehhehe :) napewno zajrzę tu gdy będe potrzebowała jakiegos nowego imienia B)

a narazie to mam: Selerek, Adolfina, Sara, Łaska, Łysa, Raba, Miśka, Siwka, Siwa, Mongolik, Mindzia, Czarna, Sucha, Bladzia, Fiksa młoda, Fiksa stara, Artystka, Kala, Wielkooka, Sarna, Sima, Bystra, Lalka, Latarnia, Gwiazda, Zebra, Soja, Hrabina, Kobra, Łatka, Zima, Koza i mały byczek montbeliard.

Apacz13    2

Byki Cypis , Rumcajs, Gienek , Ferdek , Mleczak

Jałówki Mysza i Plucina

Krowa Czerwona :P

A u mnie jałówka Berta(w zasadzie to była najpierw Gruba a potem wyszło Gruba Berta:)) no i byki był Fernando,mały, biały,jersej, Beniek, Okular,czarny,

rudas,itp...

emattti    11

tez mam kilka krow z imionami :D

duza, matylda, sowa, mala, milka, laura, santa, kropka, astra, greta, maja, czarna, oktawia, koza, owca, dżulietta, gruba, liska, lena, liza, mloda, stara, biala, frania, fela, sojka, kora, tara, atlanta, malta i paru nie pamietam xD

ja mam 2 krowy. Simka i Hania( wtedy w m jak miłość Hanna Mostowiak wjechała w stos kartonów czym przypłaciła życiem) ale ogólnie u mnie wszystkie bydło ma imiona nawet byki- gruby, misiek, biały łeb, antek, śliniak, bysiu, tomek, gumiś a jałówki to laura i luiza

dawid3p    359

Byki : Albert, "LMiok'' :D Krowy - Bioło, Simka, Babcia (20 lat B)) młoda czerwona, Pinotes, wszytkie nie mają imion :lol:

,

bystra    26

U mnie jest 31szt. i każda krowa i byczek maja swoje imiona np. Monita, Perełka, Wera, Diwa, Gama, Tośka, Marchewka itd. oraz najważniejsza Bystra :) a byczki to Monte, Hary, Dżery, Lucek, Mambo, Diego, Maniek, Gucio, Jędrek itd.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pitras
      Mam do was pytanie ostatnio zakupiłe jałówki z importu i niewiem czy dobrze zrobiłem , czy lepsze były by krajowe?
    • Przez KARGO
      Chyba każdy kto hoduje bydło mleczne i jest pod oceną powinien zainteresować ten temat. Ostatnio w prasie rolniczej pojawiła się seria artykułów o chorej sytuacji w strukturach PFHBIPM.
      http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/potrzebne-zmiany-personalne-w-zarzadzie-pfhbipm/

http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/odwolac-banacha-z-zarzadu/

Co myślicie o tej sytuacji i jakie macie pomysły aby to uzdrowić???

LISTA ASÓW Z PFHBIPM KASUJACYCH KILKANAŚCIE TYSIECY ZŁOTYCH MIESIECZNIE ZA ZASIADAMIE..

MAMY TU RÓWNIEŻ ASA Z NASZEGO POWIATU WYSOKIE MAZOWIECKIE PREZESA KOLA KRZYSZTOFA POGORZELSKIEGO KTORY NA KAZDYM SPOTKANIU PRZYPOMINA IŻ NIE OTRZYMUJE ŻADNEGO WYNAGRODZENIA.

POLSKA FEDERACJA SP Z O O
      REGON: 141596839
      NIP: 7010149440
      KRS: 0000313969

Członkowie reprezentacji:
      Nazwisko i imię Funkcja lub stanowisko

Dymarski Ireneusz Członek Rady Nadzorczej

Beneš, Edgar Członek Rady Nadzorczej

Wyrębski Franciszek Stanisław Członek Rady Nadzorczej

Pogorzelski Krzysztof Zdzisław Członek Rady Nadzorczej

Burzyński Dariusz Członek Rady Nadzorczej

Banach, Krzysztof Józef Członek Rady Nadzorczej

Mierzejewski Sylwester Członek Rady Nadzorczej

Kautz Stanisław Włodzimierz Prezes Zarządu

Polska Federacja sp. z . została powołana przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka w 2008 roku i jest jej właścicielem w 100%. Przede wszystkim trudne do racjonalnego uzasadnienia są wysokie koszty zarządu ogólnego, opiewające na sumę 1 759 281,55 zł. Po pierwsze, w przychodzie netto za rok 2015 o łącznej sumie 4 685 126,18 zł mamy jedynie 83 089,90 zysku (czyli około 1,8%) i 0 zł dywidendy. W tej sumie kosztów zarządu ogólnego jest utrzymanie biura i wynagrodzenie dla 8 pracowników i 8 osób zarządu Polskiej Federacji sp. z . Dodam, że z tej sumy 1 450 000 zł idzie na wynagrodzenia dla zarządu i pracowników. Niepokojący jest fakt, że ogólne koszty zarządu spółki w ciągu 4 lat wzrosły o około 250% z 566 685,23 zł w 2011 roku, do prawie 1 800 000 zł w roku 2015.
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
    • Przez zetor7745
      Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??
    • Przez thomas015
      Witam, ile dziennie słomy dajecie na ścielenie dla jednej krowy (system uwięziowy) ? tak mniej więcej