ania2728

Jakie Imiona Mają Wasze Krowy

Polecane posty

Pawel328    639

u mnie to się nazywają od wyglądu albo od nazwiska gospodarza :) np. z wyglądu - Czarna, Gruba , od nazwiska gospodarza - Czapelka, Dudkowa :) lub czasem wszystkie mają jedno imię " gdzie kurw** lecicie" :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

U mnie sąsiedzi mówią na moje krowy; "Unijne Kozy",a ja je nazywam; "brzydka, pływaczka, starucha, czarna, koza, łaciata , puchatka,"


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97
No ale 20 miesięcy?? powinna już być w połowie drugiej ciąży. Kiedy jo zacielisz??

U mnie jest podobny problem krowa ma się cielić za 2 miesiące a daje jeszcze ponad 10l mleka weterynarz powiedział żeby dostawała mniej wody to będzie łatwiej ją zasuszyć, a z kolei inna krowa po ocieleniu dała jednorazowo 30 litrów mleka niestety po tym wycznie dostała rozwapnienia :)


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

no musisz jej dawać mnie wody i nie najadać jej to ją prędzej zapuścisz :) u mnie też w tym roku jedna się odwapniła ale dostała coś na wzmocnienie i wstała od razu :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

U nas krowy nazywane są seriami:

alfa beta gama delta

westwalia saksonia bretania monako

astra wektra mercedes punto golf porsze laguna ferrari

maxi mini midi

doda pamela jadzia matylda

teraz imiona wymyślają dzieci:

izma dżeni sara klara milagros kapi algida atena fiona amelia klameczka brysia afrodyta kobra gucia nikol oliwka mejsi frytka sofia dosia pegi

Była też jedna która na drugie imię miała: "przyczyna wszystkiego" bo zawsze ona inicjowała ucieczki z ogrodzenia i wiadomo co potem się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

U mnie jest krowa i jałówka takie imiona :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

U mnie tylko na niektóre krowy wołamy np: matka teresa, oszołomka, sarenka, wieśka, stara


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

U mnie każda krowa ma imię co wynika z tego że musi być nadane kiedy jest zakładana jej karta. Co ciekawe większość sztuk na te imiona reaguje i kiedy idę ja wycierać i powiem np. Hela to Hela od razu wstaje bo wie że będzie zaraz dojona :) Pozostałe imiona są następujące: Milka, Kola, Fefa, Nina, Klara, Fiona, Pamela, Pati, Moli, Tina, Iskra, Luiza, Elza, Mika, Luba, Wicia, Łatka, Bela, Czacza, Tola, Żaba, Rita, Dina, Pusia, Doli, Figa, Klarcia, Gala, Bona, Sisi, Warka, Samba i byk - Adam :) Imion jałówek nie pamiętam jako że nie są jeszcze dojone i ich nie używam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie są czarna, malina. łysa, olga, dana, tola, bona, kasia, maja, cytryna, jagoda, aldona, klara, nicola, kropka, natasza, malina2, olga13, olga15, łysa9, biała,kudłata,moja, :P


Zetor8011,UrsusC-360,UrsusC-330-na 28ha muszą starczyć.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Na moje krowy sąsiedzi mówią Dziadówki, albo Chołota bo zabiedzone bo chude nie to co ich tłuściutkie krąglutkie krasule krasule na krótkich nóżkach :P

Moje krowy to: Ketoza, Pogarda, Pingpong, Trzęsinóżka, Brązunia itd i córki przejmują nazwy po matkach, a reszta spokojnych nie wyrózniających się krów nie ma imion :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perelka007    0

U mnie wszystkie mają imiona i mam zasadę żę jałowki maja imiona zaczynające się na pierwszą litere imienia matki.A krowy to :skolita, dżambo,zejda, klasówka, chuda, mećka, ruda, łysa, lalka i czarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

U mnie krowy które są kupione maja imiona od nazwiska poprzedniego właściciela, a swojego chowu najczęściej nie posiadają imion... choć zdążają się wyjątki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogusia    0

U nas krówki mają imiona:Bora A, Bora B, Bora C, Jarka 1, Jarka 2, Frezja , Malwa, Murzynka, Miła, Łyska, Ryczywół (od donośnego głosu:)), Reńka, Tekla, Angielka, Nutella, Beti, Mercedes,.

Byczki sprzedajemy gdy maja około miesiąca wiec wszystkie maja jedno tymczasowe imię: Felek <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U nas jak wprowadzaliśmy oborę pod ocenę wpadłem na pomysł żeby nadać krowa imiona od nazw rzek :) I tak zostało dzięki czemu na kartach widnieją imiona typu "Wisła", "Barycz" "Warta" itp :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej1956    0

A ja mam takie: Łośka, Kazia, Laska, Marysia, Młoda, Ślepa, Burek, Sylwia, Kaśka, Bożenka , Bielasek, Mała, Torpeda i Doda, jest jeszcze byczek Franek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Ja nie pamiętam imion swoich krów choć mam tylko 7 może przez to że co dzień daje im inne. :lol: Pamiętak tylko mojej kobyły a ta ma stałe imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

U mnie krowy maja na imie

grota

bona

graca

bunik

żęsa

zyrafa

a jalówki

jaćka

kropka

miśka

oda

mloda weronika

A inne nie maja imienia jakoś nie mogę wymyśleć


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AREK13    0

Ja mam dużo nazw np

wysoka

biała

łaciata

czarna

babka

koślawa

wisła

i wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

U mnie tylko kilka krów ma imię:Centka, Balbina, Norka, Bańka i Gałązka - te dwie ostatnie mają imię od nazwiska swoich dawnych właścicieli <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

To u nas z tych ciekawszych to Złośliwa, Wariatka, Sarenka, Alfka. Te 2 pierwsze imiona to chyba wiadomo z skąd się wzięły. Ostatnio dajemy imiona krową od nazw byków, którymi je inseminujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj