ania2728

Jakie Imiona Mają Wasze Krowy

Polecane posty

ania2728    0

Ja mam bone olge kudłatom itp :)


Pozdrawiam wszystkich którzy mnie odwiedzili .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

u mnie to tylko: ramy, ryzy rozy, lamy, limy, jerry, jeppemo z kolejnymi numerkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

hmm ten temat to chyba do HP bardziej pasuje.....


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Kiedyś jak była u nas krowa to wołali do niej HEJ albo GDZIE LEZIESZ KUR*** :)


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

U mnie jest RP, LAJZY 3 sztuki, lampucera i 2 KAbaretusie :)


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

U mnie zazwyczaj z przezwiska nazwiska lub imienia właściciela od którego kupiłem dane bydle, byczek zawsze ma na imie jak gospodarz od którego kupiony, a krowy czy jalówki to różnie zazwyczaj od jakiejś histori lub zabawnego zdarzenia związanego z daną sztuką,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc taj jakbym miał więcej krów to pewnie bym ich nie nazywał :), ale że mam tylko 4 więc każda ma swoją nazwę,

-1 czarna mięsna krowa i duża:nazywam ją "Buba"

-2 czarna cała:Po prostu mówię "Czarna"

-3 czarna w białe łaty:Graniasta

-4 młoda krowa dopiero po drugim cielaki trochę jeszcze głupia wścieka się i źle ją ganiać na pastwisko:"Dzik"

i to by było na tyle.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie jest zając i mećka oraz biała(lub HF). Kiedyś był jeszcze dywan, siwka, kupna :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Czarna ,Ruda ,Gorzała ,Monika , Antosia ,Perała ,Fiszka ,Bezrożna ,Chuda ,Frania ,Ciocia, Fiszka, Mała Fiszka ,Dianka ,1794 i inne


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Kiedyś u mnie była krowa "REKORDZISTKA"nazywała się tak bynajmniej nie z powodu oddawanych ilości mleka, ale z powodu ilości komórek somatycznych, poniżej 2000000 nie schodziła :) Była strasznie twarda w dojeniu, ale wymię nigdy spuchnięte nie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

Rekord, Kalina, Koza, Kupna, Róża, Biała, Beza, Simka, Amika, Surna, Łyska, Baletnica( bo ciągle kopie, inaczej tańczy :) ) i kolejne numerki do tych imion :)


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

U mnie teraz jest Mała i Głupia, a kiedyś była Mała i Biała :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Może głupie pytanie z mojej strony, ale po co nadaje się imiona krową? Nie siedzę w bydle to nie wiem :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Żeby wiedzieć o którą chodzi :) . U mnie kiedyś każda miała imię. Teraz jest ich więcej i się już wymienili i już tak nie jest.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

W gazecie czytałem, że naukowcy z UK udowodnili, ze krowy z imionami dają więcej mleka niż te które są traktowane jako stado...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

Żeby rozróżniać jakoś krowy i gdy ma się bydło pod oceną użytkowości by stworzyć papiery(rodowód itd.) imiona są wymagane :lol:


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Mlecznice nazywam Sarna od koloru, jej córkę - Jałówka Nieufka. Mam jeszcze dwie ale bezimienne - jakoś nie umiałem nic sensownego wymyśleć :lol: Coś musi być z tymi imionami, że dają więcej mleka bo moja już jest dojona jakieś 20 miesięcy i daje prawie 10 litrów mleka...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

Ja na swoje mówię stara mała biała czerwona czarna matoł koza milka a do reszty jak się nie powie to i tak wiedzą o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Mlecznice nazywam Sarna od koloru, jej córkę - Jałówka Nieufka. Mam jeszcze dwie ale bezimienne - jakoś nie umiałem nic sensownego wymyśleć :lol: Coś musi być z tymi imionami, że dają więcej mleka bo moja już jest dojona jakieś 20 miesięcy i daje prawie 10 litrów mleka...

 

20 miesięcy non stop ??B) to jakaś wyjątkowa ta krowa


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

To krowa rasy Jersey a matka Simental. Nie zacielamy, ponieważ ciężko przeżyła okres poporodowy Jałówki. A doimy bo daje mleko z 6 % tłuszczem :lol:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Moja się nazywa Gwiazda ale różnie się na nią mówi krasa itp. a ojciec najczęściej ''gdzie kur..''




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
To krowa rasy Jersey a matka Simental. Nie zacielamy, ponieważ ciężko przeżyła okres poporodowy Jałówki. A doimy bo daje mleko z 6 % tłuszczem :lol:

 

No ale 20 miesięcy?? powinna już być w połowie drugiej ciąży. Kiedy jo zacielisz??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez Akardin
      Witam czym dezynfekujecie legowiska , obecnie używam sandezii ale wychodzi dość drogo bo bodajże 10 kg 40 zł , stosował ktoś coś innego , może jakieś opinie o Preparat do suchej dezynfekcji, Lider Dezynfekant??
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj