Zaloguj się, aby obserwować  
tomi83

Mf690 czy MTZ82

Polecane posty

tomi83    0

Witam,doradzcie mi ktory ciagnik jest lepszyMF690 czy MTZ82 mniał by ten ciagnik pracowac na 30ha i mial by byc głownym ciagnikiem.Zastanawiam sie jeszcze nad zetorem 9540 no ale wiadomo ze jest drozszy,no amorze orjetujecie sie ile taki zetor pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

mf- najstarszy,podzespoły dosyć dobre(silnik, skrzynia biegów), mały komfort pracy, nie wiem jak ze spalaniem ;)

 

mtz-bardzo lekki, nie do zajechania, nie ma się w nim co popsuć mało pali, mały komfort pracy

 

zetor-drogi, pali chyba najwięcej ze wszystkich ale jaki komfort :D

 

wybrałbym jednak zetora zależy ile masz kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Z tym komfortem w MF to się grubo pomyliłes bo w MF 690 poziom hałasu to 83 db

 

A zgadnij ile w Zetorku super komfortowym według Ciebie? Wiecej bo 84db ale to mała róznica.

 

Wiec komfort ten sam, waga podobna MF w lekkiej pracy spali napewno mniej od Zetora. Zetor ma macniejszy podnosnik. Wajchy z boku w Zetorze.

 

Ale ciekawe po co autor załozył 2 podobne tematy.

 

No ale tak ogólnie to jest złe porówanie bo za cene Zetora mozna miec MF 6150 który technicznie bije Zetora we wszystkim a komfortem szczególnie ma EHR półbiegi rewers macny podnosnik itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

pablo21 a tak w ogóle to jechałeś kiedyś tym mf 690 i zetorem?? Bo ja tak i wiem w którym jest komfort a w którym nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Wiesz co subiektwyne odczucia to kazdy ma inne i ja powiem ze w MF ciszej a ty ze w Zetorze wiec wiesz dlatego podałem dane techniczne a nie subiektywne odczucia których nie mozna porównywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tak tylko dziwi mnie ze to twoje doswiadczenie jest tak rozbierzne z danymi technicznymi bo jednak komfort powinien byc chociaz podobny(wyciszenie) a jesli mówisz ze w jednym słabe a w drugim super to to jest conajmniej dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

słowo "super" się w moim poscie nie pojawiło, komfort to nie tylko wyciszenie, ale także tapicerka, ogrzewanie oraz amortyzacja kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z "Pablo" w MF jest lepszy komfort "Konedata" nie kłamie jak kupisz MF o ile pamiętam to 690 miał już napęd na elektrozawór jak się pomyliłem niech ktoś poprawi biegi synchronizowane MF ma lepszy podnośnik w sensie że mocniejszy z częściami nie ma problemu od Ursusa pasują na twoim miejscu wybrałbym MF-a ogrzewanie i tapicerka jest w MF zdjęcia są na konedata amortyzacja nie wiem zresztą jak jest to prowizorka pewnie na zwykłych gumach bo czego się spodziewać po 20 letnich ciągnikach pozdrawiam.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tapicerka to tez zalezy co się komu podoba...

Ja mówiłem akurat o wyciszeniu.;)

A amortyzacja kabiny to ani jeden ani drugi nie ma resorowanej kabiny tylko jedynie poduszki wiec tu także duza role odgrywa roztaw osi szerokosc itp.

 

No i 9540 nie powinno sie porównywac do 690 tylko do 698 przynajmniej a jesli chodzi o ceny to do 6150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

każdy ma swoje zdanie, więc nie chce się z wami kłócić, zetorem mi się lepiej pracuje niż mf 690 a pracowałem oby dwoma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0
mtz-bardzo lekki, nie do zajechania, nie ma się w nim co popsuć mało pali, mały komfort pracy

A to mnie rozbawiłeś bardzo lekki , chyba informacje zaczerpnąłeś z tego tematu o wadze ciągników czy coś , tam kolega śmieszne rzeczy pisał że 2800 waży a tak naprawdę to 82 waży blisko 4 t- bardzo lekki nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

przenosze


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

no mtz wazy 3800 no tyle mu wystarczy ale jest lzejszy od zetora

a i jeszcze jedno jak kupujesz mtz'ta uzywanego to zobacz na jakim paliwie jezdzil jak jezdzil na czarnej to albo dalej lej czarna albo nie kupuj ciagnika ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15
mf- najstarszy,podzespoły dosyć dobre(silnik, skrzynia biegów), mały komfort pracy, nie wiem jak ze spalaniem ;)

 

mtz-bardzo lekki, nie do zajechania, nie ma się w nim co popsuć mało pali, mały komfort pracy

 

zetor-drogi, pali chyba najwięcej ze wszystkich ale jaki komfort :D

 

wybrałbym jednak zetora zależy ile masz kasy?

 

 

nimar1999 - 1999to chyba twój rok urodzenia - bo piszesz takie bzdury że nie weim czy się śmiać czy płakać. Widziałeś kiedyś MF-a??

Powiedz mi pod jakim względem ten komfort jest tak dużo lepszy w zetorze (bo z kontekstu zrozumiałem, że różnica jest bardzo duża). Sam mam 698T i uważam, że jest bardzo wygodny, cichy, widoczność jest dobra, dźwignie ergonomicznie rozmieszczone (od biegów w podłodze ale bardzo wygodne). Jeździłem różnymi ciągnikami (Zetorami też) i jakoś nie zauważyłem żeby komfort był jakiś zachwycający.

 

No i w tym ciągniku faktycznie nie ma co się popsuć. Odniosłem wrażenie że pomyliłeś MFa z MTZem ale jak widać upierasz się przy swoim.

 

Na temat pozostałych nie chcę się wypowiadać, niech piszą użytkownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83
mf- najstarszy,podzespoły dosyć dobre(silnik, skrzynia biegów), mały komfort pracy, nie wiem jak ze spalaniem ;)

 

mtz-bardzo lekki, nie do zajechania, nie ma się w nim co popsuć mało pali, mały komfort pracy

 

zetor-drogi, pali chyba najwięcej ze wszystkich ale jaki komfort :D

 

wybrałbym jednak zetora zależy ile masz kasy?

 

Co ty za bzdury wypisujesz?? hmm??? , W MTZ silnik jest nie do zajeżdzenia, ale wszystko inne Ch...we. Tryby skrzyni biegów szybko się wypracowują, zwłaszcza biegów używanych podczas orania, olej sie leje z każdego miejsca, często się psuje przedni napęd, wiem bo mtz ma kolega, może nie picuje go szmatką ale dba o niego i go nie katuje.

To nie pojedyńczy przypadek, znajomy ojca kupił jakiś czas temu nówke mtz do pracy w lesie, po kilku latach olej się lał z każdego miejsca i padł mu przedni napęd.

 

Na temat pozostałych ciągników się nie wypowiadam, gdyż nimi nie pracowałem!!! :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

to cos krotko chodzil w tym lesie moj chodzi juz od kiedy pamietam i w lesie jest nie zastapiony a ostatnio byl taki przypadek ze gosciu w lesie ciagnol deutz fahrem (110koni) drzewo po skalach i nie dal rady to wjechal mtz'tem i zaczeli ciagnac i mtz rozdarl deutza na pol ale to tak nawiasem ;) a lac to sie moze leje ale nie mow ze z kazdego miejsca


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0
Co ty za bzdury wypisujesz?? hmm??? , W MTZ silnik jest nie do zajeżdzenia, ale wszystko inne Ch...we. Tryby skrzyni biegów szybko się wypracowują, zwłaszcza biegów używanych podczas orania, olej sie leje z każdego miejsca, często się psuje przedni napęd, wiem bo mtz ma kolega, może nie picuje go szmatką ale dba o niego i go nie katuje.

To nie pojedyńczy przypadek, znajomy ojca kupił jakiś czas temu nówke mtz do pracy w lesie, po kilku latach olej się lał z każdego miejsca i padł mu przedni napęd.

 

Na temat pozostałych ciągników się nie wypowiadam, gdyż nimi nie pracowałem!!! ;)

Nie masz mtz to nie zabieraj głosu w dyskusji, denerwujesz tylko innych. I mało wiesz(tak na marginesie) . Jak ja bym pisał co znajomym się dzieje to sensu by nie miało bo zawsze w opowieściach się przedobrzy. Piszesz to chyba wyłącznie dla sensacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83
Nie masz mtz to nie zabieraj głosu w dyskusji, denerwujesz tylko innych. I mało wiesz(tak na marginesie) . Jak ja bym pisał co znajomym się dzieje to sensu by nie miało bo zawsze w opowieściach się przedobrzy. Piszesz to chyba wyłącznie dla sensacji.

 

Żal, żal, żal. Koleś tyle co ja mtz jeździłem, to ci się nawet w głowie nie mieści. Znam jego słąbe i dobre strony na wylot. Po za tym napisałem na końcu posta "Na temat pozostałych ciągników się nie wypowiadam, gdyż nimi nie pracowałem!!! " . Co oznacza ,że mtz pracowałem. Poćwicz czytanie ze zrozumieniem i ty ludzi nie denerwuj.

Koniec dyskusji, wyłóż konkrety to może polemizować.

 

@pynczor. fakt przegiołem, olej sie nie leje z każdego miejsca. Ale z wielu miejsc np. układ kierowniczy, skrzynia biegów, pompa- podnośnik.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

wiesz u mnie sie tylko leje w jednym z przedniego napedu a w drugim z silnika i tyle nic innego jak narazie nie zauwazylem a uwiez mi ze moj tata to niezly charpagan ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

@samczyk 1991 chyba z boku jeździłeś albo na belce z tyłu żal to mi jest ciebie i sam ćwicz czytanie bo słabiej jest z tym u ciebie niż u mnie, napisałem że nie masz a nie że nie jeździłeś. Rozumiem że własnego nie masz i nie przeprowadzasz w nim napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Może dlatego ,że mało nim pracujesz i dbasz o niego. Rusek o którym pisze, pracuje w ciężkiej glinie, robi sporo mth w ciągu roku. Ja nie uważam ,że mtz to najgorszy sprzęt na świecie, poprostu części się szybko zużywają i to jest jego wadą.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj