Zaloguj się, aby obserwować  
Kuki19

czy laweta miała by zastosowanie w gospodarstwie?

Polecane posty

Kuki19    2

Bardzo lekka konstrukcja pojemna skrzynia 4x2m lub nawet 5,1mx2,1m i jeszcze większe bez burt do 8m długości maksymalne masy 3,5t więc ładowność 2,8m więc spokojnie zbiornik zboża od kmbajnu można wysypać i samemu wiadrem przerzucić bo paka nisko taka mała uniwersalna przyczepa tylko pyatnko czy to sie nie połamie czy nei rozleci na pierwszej lepszej bruździe? oraz czy koła 185/14 nie bedą sietopiły na ściernisku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7    0

A czy nie lepiej byłoby kupić przyczepe i wykonywać nia inne prace niż tylko zwózka zboża ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Nie tylko do zboża chce jej używać, kupić zboża materiały budowlane nawozy, pasze, zazwyczaj tak po 1-2t kupuje a tak miałbym przede wszystkim nisko i wygodnie założyć i zdjąć, do wożenia młodego bydła cielaków, bardzo podoba mi się ta lekka konstrukcja tylko czy to jest na tyle masywne żeby po dużych nierównościach jak bruzdy miedze i inne nierówności jakie spotykamy na polach i drogach gruntowych nie połamały szybko tego cudeńka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Na pewno taka przyczepka zdałaby egzamin co do jazdy po ściernisku to dlaczego uważasz ze się ''stopią''?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7    0

Jeśli nie tylko do zboża to zminia postać rzeczy. Myśle,że jak do nawozów worków z paszami bylo by to wygodne. U nas gospodarz jeden też wozi tym pasze i inne rzeczy a jakby byl jeszcze paleciak do tura to juz by byla bajka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2
Na pewno taka przyczepka zdałaby egzamin co do jazdy po ściernisku to dlaczego uważasz ze się ''stopią''?

Boje się jak to na bruzdach i dużych wybojach zachowywało by sie z ładunkiem żeby sięnei połamała czy resor nie pęknoł i te osie takie delikatne no i jak to w końcu jest z tym chamulcem najazdowym jak się z tym cofa tak wogóle? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Chciałbym rozszerzyć z lekka ten temat, tzn jaka terenówka czy furgon ma dmc ciągnionej przyczepy 3,5t? bo na kat B można ciągać o masie nie przekraczającej nasy własnej samochodu ( nie mylić dmc samochodu) tzn że polonezem mozna ciągnąć 1 t przyczepki bo ma mase własną 1060kg czy jakostak a dmc 1600kg , a na B+E to już mogę ciągać ile przewidział producent tak?

Tak więc jakie znacie samochody które mogą targać 2,7t dmc lub 3,5t dmc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Jeśli to będzie opona z indeksem "C" to niema szans żeby się rozwaliła.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Boje się jak to na bruzdach i dużych wybojach zachowywało by sie z ładunkiem żeby sięnei połamała czy resor nie pęknoł i te osie takie delikatne no i jak to w końcu jest z tym chamulcem najazdowym jak się z tym cofa tak wogóle? ;)

Widziałem w firmie budowlanej dwuosiówkę ciąganą lublinem. Ciągali, pchali ja po bezdrożach i nic jej się nie dzieje, nie raz ładowano na nią po 3t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym rozszerzyć z lekka ten temat, tzn jaka terenówka czy furgon ma dmc ciągnionej przyczepy 3,5t? bo na kat B można ciągać o masie nie przekraczającej nasy własnej samochodu ( nie mylić dmc samochodu) tzn że polonezem mozna ciągnąć 1 t przyczepki bo ma mase własną 1060kg czy jakostak a dmc 1600kg , a na B+E to już mogę ciągać ile przewidział producent tak?

Tak więc jakie znacie samochody które mogą targać 2,7t dmc lub 3,5t dmc?

Kolego sprostuję twoją wypowiedź ponieważ jest błędna. Mianowicie na kat B możemy ciągać przyczepy o dmc nie przekraczającej 650 kg(czyli przyczepy lekkie). Zaś dopiero mając kat B+E możemy ciągnąć przyczepy typu lawety (na której załadowana jest np inna osobówka), przyczepy kempingowe itd. Jednak nie mogą to być przyczepy o rzeczywistej masie całkowitej przekraczającej masę pojazdu ciągnącego tą przyczepę. A co do samochodów które mogą ciągnąć przyczepy 2,7t to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

dopuszczalna masa samochodu jakim możesz się poruszać to chyba 2,5 t (albo 3,5 t - nie pamiętam dokładnie). Więc nawet jak znajdziesz cięższy samochód do tej lawety to i tak raczej nim nie będziesz mógł jeździć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2
Kolego sprostuję twoją wypowiedź ponieważ jest błędna. Mianowicie na kat B możemy ciągać przyczepy o dmc nie przekraczającej 650 kg(czyli przyczepy lekkie). Zaś dopiero mając kat B+E możemy ciągnąć przyczepy typu lawety (na której załadowana jest np inna osobówka), przyczepy kempingowe itd. Jednak nie mogą to być przyczepy o rzeczywistej masie całkowitej przekraczającej masę pojazdu ciągnącego tą przyczepę. A co do samochodów które mogą ciągnąć przyczepy 2,7t to nie wiem.

Nic nie ma w tej wypowiedzi błędnego, ale sprostuje, tzn na B możemy ciągnąć przyczepkę typu lekkiego tzn o masie nie przekraczającej 750kg samochodem o maksymalnem masie dopuszczalnej 3,5t dmc np. lublinkiem załadowanym towarem mogę ciągnąć jeszcze lekką przyczepkę a więc na kat B mogę prowadzić zestaw o masie 4,25T, a z osobówkami mogę ciągnąć przyczepki lub lawety o masie nie przekraczającej masy własnej pojazdu i domuszczalna masa całkowita (samochód z maksymalnym obciążeniem + dmc lawety nie może przekroczyć 3,5t.

Więc dla przykładu terenówą o dmc 2,1T która waży 1,4T z groszami mogę ciągnąć lawetę o maksymalnej masie 1,4T tak więc 2,1T +1,4T i mam zestaw 3,5t. ta laweta zazwyczaj waży 200-250kg a więc mam 1,1t ładowności, a jeśli wezmę na mocniejszych osiach np. 2,7t a zarejestruje jako 1,4t to mogę naładować i 2 t i nic sie nie stanie ;)

a tak wogóle to mysle zrobić B+E i wtedy mógłbym ciągać 3,5T

 

 

ps martwi mie tylko ta os skrętno bo wszyscy na tym robią czy ktoś ma z tym stycznośc i czy to mocniejsze od resorów jest?

http://www.allegro.pl/item521964134_os_skr..._1200_nowa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj