karol

Nowe modele Ursusa

Polecane posty

pawelu    5

jest 1134 i nawet 1144 z perkinsem pod maską

 

 

Tutaj sie chyba nie moge zgodzic bo ja w swoim ursusie 1134 mam silnik martin diesel

nie wiem moze sa jeszcze z silnikami perkinsa ale nie spotkałem sie z takim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64
Z opinii użytkowników nie wiele jest zadowolona.

Gdzie tu na forum widziałeś opinie użytkowników nowych modeli Ursusa bo przeciez o nich jest temat a nie o agro bisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4
jest 1134 i nawet 1144 z perkinsem pod maską

 

 

Tutaj sie chyba nie moge zgodzic bo ja w swoim ursusie 1134 mam silnik martin diesel

nie wiem moze sa jeszcze z silnikami perkinsa ale nie spotkałem sie z takim

W 1044 jest perkins.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1223    0

A co powiecie o nowych ursusach z euro III 3724i 5524 ?? JAk dla mnie to wyglądają dośc ciekawie nawet w porównaniu z inyymi markami. Skrzynia 42 km/h 12/4 w 3724 i 40/h tylko 12/4 w 5524, kabina 07 bis lepsza od 4024 i 5024.

 

http://www.e-aso.pl/ Tu jest o nich więcej informacji.

Tylko ciekawe jak będzie ich cena??

 

http://www.agroport.pl/forumdisplay.php?fid=6 A tu możecie je porównac z innymi markami np. zetorem farmtrackiem.

 

Zerknijcie jeszcze na 1674.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1223    0

No tak jakby miał chociaż 32/32 40 km/h to już byłby calkiem dobry. Reszta jest jużchyba dośc dobra a silnik to już nie mówiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek30404    0

Ja nawet miałem zamiar sprawić se ursusa 1634, ale jedyne co mnie zniechęca do tej marki to mało przełożeń w skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

A znajde gdzieś Ursusa 1224 ten model z nową kabiną, która jest tak wydłużona z przodu ? Nie umiem znaleźć tego modelu :/ Mam na myśli model od 2000 roku. Szukam i na same stare rupiecie trafiam, które ściecą się jak nawoskowane, a mają po 24 lata i jeszcze chcą 70 tyś :D :D Jeśli wiecie o jaki model mi chodzi, help :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Nie, mam na mysli takiego http://www.agroport.pl/photo/ursus_1224.jpg tylko nie umiem takiego znaleźć coś :/ Ten jest właśnie z ta charakterystyczną wydłużoną maskę... Te ursusy 1224 mają z 4 modele, a każdy inna nazwa de luxe, turbo, eksportowa, a tego nie wiem jak nazywają i nie umiem go znaleźć :)

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Czyli co 1224 nie ma takich z tą kabiną :)? Bo same 1634 mi dałeś i 1234 :) Ale o taką maske mi chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Tak 1224 z tą nowszą kabiną.

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz już wiem i Ursusa 1224 nie ma z tą kabiną, od początku do końca produkcji miały takie ot kabiny http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:U1224.jpg&filetimestamp=20071227165216 .

A jeżeli chcesz ciągnik z taką kabiną to kup sobie Ursusa 1234 to jest praktycznie to samo co 1224 tylko ma inną kabinę bodajże. Z resztą sam sobie porównaj, to jest po prostu zmodernizowany Ursus 1224:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ursus_1224

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ursus_1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Tylko właśnie chciałbym takiego ursusa 1224 lub 34 od 2000r dopiero nie starszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Mój kolega kupił nowego Ursusa 6824 Mido wszystko ładnie pięknie, ale koła nie były dokręcone :mellow: Ciekawe co jeszcze jest nie dokręcone ? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Farmtrac nie jest dokręcony... Co to za sztuka dokręcić koła?? W czasie pierwszych 50 mth o ile wiem powinno się kontrolować dokręcenie śrub... W gosp. rybackim w mojej miejscowości jest już trzeci(!) Mido. Teraz pracują tam 5524 i 2x6824. Coś w tym jest że je kupują.

EDIT : Od kumpla wiem że sąsiednie gosp. rybackie ma zamiar kupić 2x Mido ale modelów nie znam.

Edytowano przez mickas092

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

No sory cie bardzo ale nowy ciągnik i nie dokręcone koła ? :blink: Dla was to może normalne ale dla mnie nie, jak w skrzyni połowa srub nie będzie dokręcona to też normalne ? Bo to Ursus ?

No właśnie co to za sztuka dokręcic koła ? Jak widać w Ursusie tego nie potrafią robić...

 

I co sie FT czepiasz ? Nie możesz znieść myśli że w Ursusie tak ładnie je składają ?

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Mogę znieść tą myśl bo tak jak napisałem - są u mnie 3 Mido które widuję niemal codziennie i łatwego życia one nie mają ale dają radę doskonale. O ile pamiętam w 5524 wystąpił przeciek ze zwolnicy ale usterkę szybko usunięto. Gdyby było tak jak mówisz, że skrzynie nie były by dokręcone (przenośnia..) to wątpię aby właściciel dalej pchał kasę w Mido ale szukał czegoś innego mechanicznego. Na razie nie mam czasu aby iść i wypytać o wszystko bo mam dużo pracy w swoim gospodarstwie i przygotowań do matury. Jak będę miał odpowiednią wiedzę to obiecuję, że wszystko opiszę ma forum.

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

A więc...

Dziś wybrałem się do PGR gdzie pracują 3 Mido i wypytałem ile mogłem na ich temat:

- wszyscy trzej kierowcy z którymi rozmawiałem jednogłośnie chwalili silnik za oszczędność w spalaniu paliwa

- bardzo dobre opinie na temat skrzynie biegów i jej obsługi

- bardzo wysoki komfort w kabinie i bardzo dobra widoczność ( maska starego typu)

- kolejny pozytyw z ich ust to dobry uciąg szczególnie po załączeniu przedniego napędu

Co do wad : w pierwszym ciągniku który kupili tj. 5524 serwis był do tej pory 4 razy - padł uszczelniacz na zwolnicy i wystąpił problem z palącymi się kontrolkami. Ciągnik ma obecnie 467 MTH pracy a pracuje od końca lipca ub. roku. Następnie na co zwrócił uwagę kierowca - klima jest w tym ciągniku niezbędna - w lecie ciężko wytrzymać w kabinie.

W 6824 z kolei 2 razy wypadła szyba od kierowcy raz to była ewidentnie jego wina ponieważ jechał z otwartymi drzwiami , drugi raz niby przez wiatr ale coś czuję że to ściema... to by było na tyle ;)

Jak macie pytania piszcie może dam rade odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
    • Przez Marioboss
      Witam. Nie wiedziałem, gdzie umieścić temat, więc daję w dziale ogólnym, a to bardziej pytanie na szybko. Ktoś może wie, czy można jeszcze gdziekolwiek dostać naklejki takie, jak wychodziły na ciągnikach z fabryki, które jeszcze niedawno (z tego co wiem) były normalnie w sprzedaży, a teraz wszędzie widzę te "podróby' jak ja to nazywam. Chodzi o naklejki takie,jak tutaj.
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-360-kpl-dzielone-p-23694.html
      Mam w domu jeden komplet właśnie takich, które kupiłem kilka lat temu, ale w obecnej sytuacji, gdy nigdzie tego nie widzę, to nawet szkoda je naklejać. Nigdzie tam nie widzę żadnego logo producenta, czy coś, stąd pytanie, czy ktoś nie wie, kto to produkował? Czemu nagle zmieniono wzór na taki niezbyt fabryczny? Te szablony, które można kupić w celu odtworzenia fabrycznych napisów, są widzę zrobione według oryginału i mają identyczne literki, jak fabryczne, takie same, jak na tych naklejkach. Czy pozostaje jedynie opcja dorabiania u kogoś takich naklejek? Znajduję stare aukcje z allegro, z 2020 roku, gdzie te naklejki jeszcze były.
      Z naklejkami do reszty modeli jest tak samo
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-330-kpl-dzielone-p-23693.html
      Dziwię się, że ludzie, którzy chcą mieć ciągniki po remoncie w jak najbardziej zbliżonym do fabrycznego wyglądzie, nie zwracają uwagi na takie szczegóły. Z tego co widziałem, to są już zdaje się w sprzedaży naklejki w fabrycznym wzorze, na maski starego typu, te okrągłe, wiec dziwię się, że nikt nie produkuje tych nowszych naklejek z lat 80-90 w fabrycznym wzorze.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj