Skocz do zawartości
luki93

Jaka kiszonka jest najlepsza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość peres100   
Gość peres100

5ha

Edytowano przez peres100

Gość peres100   
Gość peres100

sialem po 50kg lubinu i 50kg peluszki + 6kg na ha faceli. lubin i peluszka wszystko wzeszlo i rosnie.tylko faceli nie widac. pole jest po jeczmieniu jarym to powschodzilo tez troche jeczmienia.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość peres100   
Gość peres100

rozsiewaczem na sciernisko, i potalerzowalem

Jelcz    2

jak byś to wsial na orke to by było co innego...ja dzisiaj mierzylem to w miejscach słonecznika z kukurydzą miał 1,20m a tak to 1m owies jest o połowę mniejszy i chyba to skosze orkqnem

komodo    89

jak dla mnie to jest absolutne 0 wartosci kukurydza bedzie sama woda slonecznik nawet zasiany wiosna jest bardzo mokry wiec ten bedzie tez tylko woda jedyne sensowne to owies zasiales dosc wczesnie wiec bez problemu sie wyklosi i gdyby to skosic i podsuszyc moglaby byc wartosciowa pasza

Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Jelcz    2

Ja będę kosił pod konic wrześcnia bo jest już ładna...U nas wszyscy tak jadą...Jak będziesz to zbierał?

Gość peres100   
Gość peres100

ja chyba predzej jak koniec pazdziernika nie bede zbieral. a jak to hmm... w pryzme sieczkarnia

Edytowano przez peres100

Tomek2213    0

Witam chce na wiosnę zasiać owies na kiszonkę co polecacie wsiać razem z owsem klasa ziemi 4 i 5. czy po skoszeniu owsa stalerzować i wsiać znowu owies co on tym myślicie

Jelcz    2

Najlepiej zasiaj słonecznika z kukurydzą normalnym siewnikiem i kiszonka jest taka że hej i dwa razy możesz to zasiać bo jedno zbierzesz w czerwcu a drugie w wrześniu lub październiku....Ja tak zrobiłem i polecam :)

mickas092    325

@jelcz czekaj kuku ze słonecznikiem siane razem zbierałeś w czerwcu a potem siałeś 2gi raz i zbiór w październiku??

Jelcz    2

Dokładnie :) Dałem też do tego drugim razem owies ale go zagłuszyło więc radze ci daj słonecznik z kukurydzą

mickas092    325

Średnio mi się widzi takie coś bo kuku w czerwcu to tylko włókno i woda, Nie wiem jak słonecznik ale podejrzewam, że tak samo wiec taka kiszonka to jak dla mnie lipa.

Piotruniu25    1059

To u ciebie suszy nie było że qq urosła? :blink: U mnie przez 2 miechy ( sierpień i wrzesień) nie spadła kropla deszczu z qq by do kostek urosła.

milanreal1    290

W kiszonce z qq wartościowe jest tylko ziarno, badyl to dodatek. Czyli kiszonka z kukurydzy 2 razy w roku ma wartość jak słoma z wodą.

Romek120    0

dzien dobry, mam pytanie odnoścnie nawozu Rosahumus, czy stosował go ktos na ziemie np pod uprawe osa, pszenicy, jęczmienia i na trawy?? chodzi mi o to czy po stosowaniu tego nawozu po dwóch latachmozna zasiac lucerne mieszancowa na gleby IV klasy, jak myslicie urosłaby ta lucerna po stosowaniu tego nawozu??

OlaSochal    0

witam jestem nowy na forum i w temacie kisonek i mam takie pytanie ,mam parę sótuk byczkow prawie 10 karmie ich sianemi sruto zbozowo glownie ,chciałem im zasiać owsa z jęczmieniem i skosić to kosiarko i zakisic to ujezdzajac to dobrze traktorem i tu moje pytanie czy moge to w całośći bez rozdrabniania i czy trzeba to troche podsuszać czy nie -prosze o rade bo niemoge nigdzie doczytać a chciałbym ich tym dokarmiać

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez archi106
      Brak zbóż w zywieniu opasow ... czym zastąpić 
    • Przez AtosPro
      Witam. Chciałem zacząć hodowle bydła mięsnego (tylko buhaje) w systemie pół intensywnym na początek . Mam stajnie z 6 stanowiskami reszata chlywki dla świń , wiatę połączoną z stodołą przy pastwinku więcej niż hektar . Chciałem się spytać jaką rasę wybrać najlepiej na początek pod względem spokojności rasy i jak najmniejszym zawartości tuszczu w tuszy . Wytypowałem takie rasy jak limouse,simental m. ,hereford charolaise czy angusy mięsne ? Jestem bardzo otwarty na nowe propozycje . Tylko w systemie pół intensywnym. I co podawać w SYSTEMIE PÓŁ  INTENSYWNYM?? Dziękuję z góry za wszystki za odpowiedzi .
    • Przez kaczorek
      Ciekawi mnie jakie preparaty mlekozastępcze stosujecie w odchowie cieląt?

Ja stosuje FE-Trank z Josery, bardzo dobre "mleko", cielaki z chęcią piją
    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.

Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.

1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .

Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/

Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR

2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca

Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.

Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez dcnt
      Czy ktos z was kupuje w jakims sklepie wysylkowym folie do owijania balotow na sianokiszonke ?

Szukam i jakos nie moge trafic, a u mnie w okolicy maja takie folie po ok 250 PLN austriacka , a podobno moznaby taniej kupic i rownie dobra