luki93

Jaka kiszonka jest najlepsza

Polecane posty

kielus    0

Mój wujek daje kiszonkę z liści buraków cukrowych opasom i myślę że mają szybsze przyrosty niż po kuku ale to tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Najlepiej krowy dają mleko po zjedzeniu kiszonki z kukurydzy oraz mieszanki traw z motylkowatymi, czytałem w gazecie że krowy najlepiej przybierają na wadze po pulpie ziemniaczanej lub mokre wysłodki buraczane


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek12    0

Tak zgodzę się z wami iż krowy i byki najlepiej przybierają na wysłodkach kiszonce z QQ i trawy lucerny itp.!!


ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0
Mój wujek daje kiszonkę z liści buraków cukrowych opasom i myślę że mają szybsze przyrosty niż po kuku ale to tylko moje zdanie

 

Ja bym się z tą teorią w życiu nie zgodził. Wiesz jak kiszonymi liśćmi możesz szybko doprowadzić byki do biegunki i przejedzenia. Kiszone liście sam stosowałem pare lat temu. Obecnie nie. Dawałem do smaki po widłach na dwie sztuki raz dziennie. Ale wtedy musi być obowiązkowo siano albo słoma jęczmienna, mieszankowa. Po samych liściach byki nie przyrosną. Kukurydza to najlepsza pasza jaką kiedykolwiek stosowałem w żywieniu moich 50 sztuk bydła. To jest moje zdanie wynikające z mojej praktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek676    18

to czy byki po lisciach od burakow nie urosna - z tym sie nie zgodze, sam odkąd pamietam tak sie karmi bydło i byki sa w lepszej w wadze niz czasami inaczej karmione, oczywiscie zalezy od sztuki, liscie sa kłopotliwe, raz ze biegunka, dwa trzeba uwazac ile sie tego daje i trzy przy scinaniu czasami scina sie czesc buraka i mamy wtedy liscie z głebem ktory dla mlodych bykow moze stanac gdzies po drodze od geby do zoładka... nie daje samych lisci bo po drodze jeszcze wysłodki sianokiszonka czasami marchew jednak sam w zeszłym roku mialem kiszonke z qq i dla mnie to o niebo lepsze niz liscie aczkolwiek sieje buraki mam liscie wiec dla mnie to dobre bo mam 2 pieczeni na jednym ogniu (buraki i liscie)

 

fakt faktem po lisciach trzeba uwazac na rozbrzyzgi -,- raz widzialem jak kot dostał odlamkowym od krowy jak karmilem liscmi to na prawde kot cały w kupie :):D :D :P :P

Edytowano przez arek676

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

No jak daje niekiedy liście to po całej oborze lecą kawałki buraków :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

Koledzy, co wsiac na poczatku sierpnia po zbiorze jeczmienia jarego, zeby jesienia tego roku zebrac z tego kiszonke? I zdazyc zasiac jeszcze na tym polu pszenice zimowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Zasiej mieszankę zbożową a później do balotów ja tak robię rok po roku po jęczmieniu.Mam dużą betoniarkę i tam wsypuje owies,słonecznik,żyto i groch.Naprawdę super kiszonka jest po tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100
Jelcz kiedy to zbierasz? ile takich balotow uzyskasz z hektara? . Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

zbierałem to bodajże 20 Listopada.Sieje to normalnym siewnikiem i wysiewam tego 350kg.Do ziemi przed uprawom sypie fosforem,potasem i azotem.Rok temu miałem 20 balotów z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

Jelcz po zniwach orzesz i wsiewasz ta mieszankie czy tylko po jakiejs talerzowce? Po 20 listopada wsiewales jakies zborze jeszcze?

 

czemu tak duzo 350 kg? jakie siales proporcje owies,słonecznik,żyto i groch?

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Sory :) Do 20 października...Po zebraniu słomy orze,nawozy wysiewam,uprawiam i sieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

wtedy jak zbierzesz na kiszonkie to orzesz jeszcze raz? siejeszjeszcz jesienia czy na wiosne?

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ja sproboje uprawic talerzowka, wsiac siewnikiem nawozowym, w pazdzierniku zebrac

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

nie za bardzo bo ci się to nie dostanie do ziemie...to nie jest gorczyca...chyba że pociągniesz talerzówką głęboko i zasiejesz siewnikiem normalnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

talerzowka gleboko wysiac nawozowym i brona przeciagnac

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

amazone

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

29 lipca zasiany poplon. pole juz sie zazielenilo. . czy jest sens podsypac to nawozem

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

oczywiście musisz czymś posypać...Ja już drugi raz będe sypał...Siałem 20 lipca i już mam go wyżej niż kolano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

co siales na poplon? ile sypnales nawozu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Owies,słonecznik i kukurydze...Pierwszą dawkę dałem jak wszystko wyszło z ziemi i dałem 200kg Saletry Amonowej a teraz będę musiał do messey-a założyć chude opony bo jest już wysoki poplon i dam 150kg nawozu.Myślę że w listopadzie będzie ładna kiszonka z tego bo mam aż 7ha a po tym będzie QQ.Ty ile tego masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj