luki93

Jaka kiszonka jest najlepsza

Polecane posty

Gość peres100   
Gość peres100

5ha

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

sialem po 50kg lubinu i 50kg peluszki + 6kg na ha faceli. lubin i peluszka wszystko wzeszlo i rosnie.tylko faceli nie widac. pole jest po jeczmieniu jarym to powschodzilo tez troche jeczmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

rozsiewaczem na sciernisko, i potalerzowalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

jak byś to wsial na orke to by było co innego...ja dzisiaj mierzylem to w miejscach słonecznika z kukurydzą miał 1,20m a tak to 1m owies jest o połowę mniejszy i chyba to skosze orkqnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

jak dla mnie to jest absolutne 0 wartosci kukurydza bedzie sama woda slonecznik nawet zasiany wiosna jest bardzo mokry wiec ten bedzie tez tylko woda jedyne sensowne to owies zasiales dosc wczesnie wiec bez problemu sie wyklosi i gdyby to skosic i podsuszyc moglaby byc wartosciowa pasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Ja będę kosił pod konic wrześcnia bo jest już ładna...U nas wszyscy tak jadą...Jak będziesz to zbierał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ja chyba predzej jak koniec pazdziernika nie bede zbieral. a jak to hmm... w pryzme sieczkarnia

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2213    0

Witam chce na wiosnę zasiać owies na kiszonkę co polecacie wsiać razem z owsem klasa ziemi 4 i 5. czy po skoszeniu owsa stalerzować i wsiać znowu owies co on tym myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Najlepiej zasiaj słonecznika z kukurydzą normalnym siewnikiem i kiszonka jest taka że hej i dwa razy możesz to zasiać bo jedno zbierzesz w czerwcu a drugie w wrześniu lub październiku....Ja tak zrobiłem i polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@jelcz czekaj kuku ze słonecznikiem siane razem zbierałeś w czerwcu a potem siałeś 2gi raz i zbiór w październiku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Dokładnie :) Dałem też do tego drugim razem owies ale go zagłuszyło więc radze ci daj słonecznik z kukurydzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Średnio mi się widzi takie coś bo kuku w czerwcu to tylko włókno i woda, Nie wiem jak słonecznik ale podejrzewam, że tak samo wiec taka kiszonka to jak dla mnie lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

To u ciebie suszy nie było że qq urosła? :blink: U mnie przez 2 miechy ( sierpień i wrzesień) nie spadła kropla deszczu z qq by do kostek urosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W kiszonce z qq wartościowe jest tylko ziarno, badyl to dodatek. Czyli kiszonka z kukurydzy 2 razy w roku ma wartość jak słoma z wodą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek120    0

dzien dobry, mam pytanie odnoścnie nawozu Rosahumus, czy stosował go ktos na ziemie np pod uprawe osa, pszenicy, jęczmienia i na trawy?? chodzi mi o to czy po stosowaniu tego nawozu po dwóch latachmozna zasiac lucerne mieszancowa na gleby IV klasy, jak myslicie urosłaby ta lucerna po stosowaniu tego nawozu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OlaSochal    3

witam jestem nowy na forum i w temacie kisonek i mam takie pytanie ,mam parę sótuk byczkow prawie 10 karmie ich sianemi sruto zbozowo glownie ,chciałem im zasiać owsa z jęczmieniem i skosić to kosiarko i zakisic to ujezdzajac to dobrze traktorem i tu moje pytanie czy moge to w całośći bez rozdrabniania i czy trzeba to troche podsuszać czy nie -prosze o rade bo niemoge nigdzie doczytać a chciałbym ich tym dokarmiać

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj