Zaloguj się, aby obserwować  
Arek

awaryjność "dużych" fergusonów z lat 1995-2000?

Polecane posty

Arek    218

jak to wygląda w ciągnikach mocy 120-160km? powiedzmy po przebiegu 5000mth da sie jeszcz pojezdzić ze 2000mth bez większych awarii? i co w tych traktorach najczęściej siada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

ja slyszalem ze najwiekszym problemem jest skrzynia oraz przedni naped

no i najgorsze jest to ze czesci do nich sa cholernie drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w tamtym okresie firma wprowadzila nowa strategie przez co sprzedala tak duzo ciagnik, zeszli z ceny ale odbylo sie to kosztem jakosci, glownie polfabrykatow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Słyszałem od gościa który chciał takiego kupić, że dużym Fergusonom siadają zwolnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

czyli może jednak lepszym wyjściem było by kupno ciągnika z pierwszej połowy lat 90tych lub wogóle zrezygnowanie z fergusona na rzecz innej marki? ciągnik miałby chodzić na ok 60ha z dość ciężkimi maszynami typu obrotówka 4x50+campbel 2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni    2

@Arek moim zdaniem kup jakis inny ciagnik,slyszalem baaardzo zle opinie o tych MF,jednak wybor nalezy do Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey    0

ja tez sluszalem kilka zlych opini na temat fergusonow glownie na temat skrzyni dyna-shift ale problemy te byly w modelach serii 3000 oraz 3600 czyli modelami do 95 roku a zmodelami nowszymi nie wiem jak jest. nie tak dawno tez szukalem ciagnika okolo 200KM i rozwazalem m.in MF 8160 ale uslyszalem kilka opini o skrzyni wlasnie i zrezygnowalem z kupna MF na rzecz NH G190. Ale jak juz mowilem nie wiem czy w MF serii 8100 tez tak jest ze skrzyniami czy cos zmieniono mimo wszystko postanowilem zrezygnowac z MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

też słyszałem wiele złych opinii... ale niestety cena kupi, sąsiad ma 120km (nie pamiętam modelu) z 94r i wszystko ma narazie sprawne i tak sie zastanawiam bo za 80-100tś można mieć ciągnik około 8 letni a np Fendt podobnej mocy i cenie bedzie juz biał ze 12 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

rany :( :( :(

 

ludzie... ;)

co wy mówicie.... :angry:

wiadomo że nowe to już nie jest.

jeśli chcesz kupić traktor a nie masz kary a chcesz duży traktor to zawsze jedziesz po kosztach i kupujesz złom!

tak zawsze jest. :(

 

jak kupisz w dobrym stanie to nie będziesz narzekał

 

dziwie się tym ludziom np mój sąsiad chciał się pokazać i kupił traktor MF3080 powiedział do ludzi za 50tyś ja sądzę że dał za niego max30tyś to ma awarie na awarii.....

 

ja mam MF 3645 i nie narzekam :(

u mnie w okolicy jeździ MF różnych typów z 8 sztuk w latach produkcji od 1988r do 1995r wiadomo że jak kto dba tak ma.

Wiadomo że to jeździ a nie stoi i wiem ze 2 oprócz mojego sąsiada miało problemy:

1 z przednim mostem. musiał zreperować krzyżaki a dokładniej za krzyżakami jest gąbka i ona mu skrachciała i ciekł mu olej

2 przez jego nie uwagę urwał się wałek WOM z tyłu bo spadł mu przekaźnik z maszyny.

 

MF mają bd silniki które nie biorą oleju. :(

 

chwalicie JD albo NH albo inne traktory.....

ale jak coś w nich nawali to koszty są i tak samo wielkie jak w innych markach.

 

 

DLA ARKA

arek!

ja uważam że w MF które są sprowadzone to ich liczniki mtg są cofane.

ja uważam że posiadają one liczniki do 0000 (4cyferek) czyli jak będzie miał 9999 to się przekręci i od nowa zacznie kręcić.

a obliczono silnik w MF ze wytrzymują do 14tyś mtg bez awari to ja tyle wiem.

u mnie nowy traktor tylko w pracach polowych na ok 40ha w ciągu 2lat zrobił 570htg

tylko orka, agregat, kultywator, a i sieczkarnia 1 rzędowa tylko przez 2 lata

a jeśli chodził taki skurczybyk 150km na 200ha to na pewno więcej ma mtg

 

dobra

kończę

bo można pisać i pisać na ten temat

nie naciągam cię na MF ale po przeczytaniu całego postu naszła mnie taka dygresja.

pozdro

dla wszystkich

Krzycho :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilb1996
      Witam, mam pytanie do posiadaczy Massey Ferguson 29xp. Po odpaleniu załącza się unicontrol i zaczyna piszczeć. Świeca się wtedy 2 błędy w górnym rzędzie druga i trzecia kontrolka od lewej. Odlicza od 20 i po 20 sekundach gaśnie. Czytałem coś w tym temacie i niby że to kontrolka od ciśnienia oleju hydraulicznego. W którym miejscu znajdę czujnik? Jeden jest w zbiorniku oleju a myślę że musi być jakiś drugi? Ewentualnie czy posiada ktoś instrukcje obsługi w pdf ? Myślę ze tam też mógłbym coś znaleźć . Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj